HYDE PARK
Like

Ciepłoduszni włodarze

12/11/2013
873 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Ciepłoduszni włodarze

Czy Ciebie, Drogi Czytelniku, nigdy nie zastanawiało dlaczego nasz sejm jest okupowany w znacznej mierze przez humanistów? Młodzieńcy, którzy dzisiaj kształcą się w tym kierunku są wyśmiewani, natomiast ich starsi odpowiednicy sterują niewdzięcznym tworem jakim jest państwo. Zapewne niejeden z nas na lekcji języka polskiego, podczas analizy składniowej, zadawał sobie pytanie “Na cholerę mi to?!”. Dlaczego więc to właśnie językoznawcy oraz historycy dominują na Wiejskiej?

0


 

Na wstępie zaznaczę, że jeżeli delikwent ma wszelkie predyspozycje do bycia prawdziwym politykiem lub co lepsze- mężem stanu, to mało istotny jest tutaj aspekt wykształcenia. W państwie ma być dobrze dla jego mieszkańca, tj. mają panować wolność oraz niskie opodatkowanie. Problem zaczyna się wtedy, gdy rządzący z racji skrzywionego myślenia zamiast zajmować się gospodarką i liczbami, zaczynają rozwiązywać problemy każdego z nas. I trudno się dziwić, aby ludzie którzy godzinami interpretowali Dziadów czy Pana Tadeusza, nie wykształcili w sobie empatii i świadomości, że najważniejsza jest niepodległość kraju, choćby za wszelką cenę. W rozgrzanych takimi utworami sercach i umysłach kreuje się myśl, iż trzeba zrobić coś, aby w kraju było lepiej. Nie ważne co i jak, ale trzeba. I tak zaczyna się kandydowanie, piękne frazesy, plakaty i przemowy, aż wreszcie humanista wkracza do sejmu gdzie może naprawić to, co tak bardzo trapi nasz Naród. Ten sam człowiek chce zapewniać liczne wygody i przywileje uciśnionym, nie zdając sobie sprawy skąd się biorą środki na ich realizację. Nie są także świadomi, iż wkraczając do sejmu stali się wygodnymi narzędziami w ręku “tych wyższych” zwanych potocznie razwiedką. Osobnikami kierującymi się emocjami jest bardzo łatwo manipulować i wykorzystać do własnych celów. I te cele są dzisiaj realizowane, niestety nie z myślą o nas.

Alternatywą są ludzie “ściśli”, nieustępliwi, płynący pod prąd(bo tylko zdrowe ryby tego dokonują), którzy wykształcili w sobie chłodny umysł, logiczną, matematyczną analizę oraz posiadających wiedzę praktyczną na temat mechanizmów działających nie tylko w gospodarce, ale także w społeczeństwie. Empatia jest ludzkim zjawiskiem, ale w tym przypadku niepożądanym. Jeżeli czytelnik się ze mną nie zgadza, to zapraszam do odświeżenia lektury Król Maciuś Pierwszy. Tak, ja także odwołuję się do lektury, gdyż książki są skarbnicą wiedzy, jednak należy je starannie dobierać i rozumieć.

“Z karafki napić się można, uścisnąwszy ją za szyjkę i przechyliwszy ku ustom, ale kto ze źródła pije, musi uklęknąć i pochylić czoło.”

Na koniec apeluję do Ciebie drogi czytelniku, abyś przed każdymi wyborami(w których będziesz brał udział) zapoznał się z życiorysem swoich kandydatów i sam skonstatował, do której grupy się zaliczają. Czasem warto przystać i się zastanowić, niźli iść z masą. Bo w przyrodzie prawda jedna rusza: na stu głupich, znajdziesz jednego geniusza.

Zapraszam do odwiedzenia portalu Junta.pl

Inne zapisy autora:

0

confessio
confessio http://confessio.junta.pl/

Portal konserwatywno-liberalny junta.pl Piszę, mówię, komentuję, otwieram oczy tym, którzy nie chcą widzieć.

14 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758