NEWS
Like

Ciemny plan ,,Komorowskiego”

14/05/2015
11990 Wyświetlenia
4 Komentarze
8 minut czytania
Ciemny plan ,,Komorowskiego”

Oczywiście plan nie Komorowskiego lecz jego odkrywającego się zaplecza, które wykorzystuje wyłącznie dłoń Komorowskiego do podpisywania papierów, a ostatnio także przez niego przemawia. Na czym ten ciemny plan polega? Ocena czegokolwiek, co zdarzyło się, nie jest zbyt trudnym zagadnieniem. Prognozowanie zaś tego, co wydarzy się, to sprawa trudna i raczej stanowi domenę takich ludzi jak Jackowski z Człuchowa. Niestety, nie tym razem gdy chodzi o prognozowanie ruchów, jakie planuje zaplecze Platformy Obywatelskiej. Komorowski wiedział doskonale, że nie wygra w pierwszej turze i dlatego jego szoguni przygotowali znacznie wcześniej plan awaryjny, w tym wysublimowane ruchy legislacyjne. O nich właśnie będzie mowa.

0


 

W mediach głównego ścieku płyną same mętne informacje o tym, co zrobił prezydent. Z medialnego szamba wydobywa się wyłącznie informacja o referendum. Informacje dotyczące aktualnej sytuacji są niekompletne, okrojone – kompletny brak szacunku dla prezydenta i jego starań, bo przecież nie prezydent jest najważniejszy tylko koryto.

 

Jakie kroki marketingowe uczyniła zorganizowana grupa podtrzymująca władzę rękami prezydenta:

 

I. Do Sejmu trafił projekt ustawy w sprawie zmiany konstytucji w zakresie art. 96 ust. 2, w którym prezydent proponuje wykreślić z obecnego zapisu słowa ,,i proporcjonalne”.

Obecne brzmienie :

 

2. Wybory do Sejmu są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne oraz odbywają się w głosowaniu tajnym.

 

Prezydent proponuje nowe brzmienie:

 

2. Wybory do Sejmu są powszechne, równe i bezpośrednie oraz odbywają się w głosowaniu tajnym.

 

W uzasadnieniu czytamy, że proponowana zmiana otworzy możliwość kreowania dowolnego systemu wyboru posłów, już bez potrzeby zmiany Konstytucji.

 

II. Do Senatu trafiło postanowienie prezydenta o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego na podstawie art. 125 ust. 2 Konstytucji RP. Pytania dotyczą następujących kwestii:

 

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

 

Nie mogę wyjść z zachwytu nad tymi pomysłami, a gdy pomyślę co jeszcze ma przygotowane w zanadrzu zorganizowana grupa podtrzymująca władzę i podpowiadająca prezydentowi, to natychmiast przychodzą mi na myśl słowa Siary Siarzewskiego o rozmachu.

Dla uproszczenia powyższe propozycje będą zwane dalej jako ,,Haki”.

 

Wnioski płynące z Haków.

 

1. Haki powstały znacznie wcześniej na długo przed pierwszą turą wyborów i stanowią pewnego rodzaju wariant działań podtrzymujących władzę Platformy Obywatelskiej.

 

2. Haki stanowią niebezpieczną pułapkę, niezależnie od tego, co zrobią inni uczestnicy życia politycznego.

 

3. Bez względu na to, kto zostanie prezydentem, Haki mają wzmocnić rolę grupy podtrzymującej władzę i osłabić konkurencję.

 

4. Hak I ma szczególne znaczenie, gdyż grupa podtrzymująca władzę w sejmie i senacie będzie dokonywała zmian systemu ordynacji wyborczej bez konstytucyjnych przeszkód tak, aby zawsze utrzymać się na krzesłach(w Japonii były pierwsze próby). Raz JOW-y, raz mieszana, a innym razem jeszcze inna ordynacja ale taka, aby nigdy nie oddać władzy w zarządzaniu masą upadłościową po kondominium Bantustanu.

 

5. Hak II stanowi emanację zamiarów PO aby:

a) zamurować scenę polityczną – pytanie 1

b) uniemożliwić innym działanie – pytanie 2

c) bez ograniczeń robić wielkie interesy – pytanie 3

 

6. Realizacja Haków przy obecnej arytmetyce sejmu i niezdecydowanym społeczeństwie jest mało prawdopodobna, jeśli w ogóle możliwa:

a) aby przegłosować w Sejmie zmianę Konstytucji zgodnie z art. 235 ust. 4, w obecnym Sejmie nie znajdzie się 2/3 głosów za Hakiem I

b) aby wynik referendum stał się wiążący zgodnie z art. 125 ust. 3 Konstytucji w głosowaniu musi wziąć udział ponad połowa uprawnionych do głosowania, gdy na wstępie uzasadnienia do postanowienia o zarządzeniu referendum prezydent wskazuje, że jest to niemożliwe ze względu na niską frekwencję w obecnych wyborach prezydenckich.

c) Hak II.1 będzie kosztował ok. 110 milionów zł (słownie siedemdziesiąt pięć tysięcy osiemset sześćdziesiąt dwa obiady u Sowy) – to największy wydatek w historii świata na przeprowadzenie sondażu, gdyż skutek prawny odpowiedzi na to pytanie będzie żaden.

d) Hak II jest niepoprawny pod względem konwencji, którą ostatnio podpisał Komorowski, gdyż pytania nie uwzględniają płci społeczno-kulturowej – to tak na marginesie.

 

7. Nad urnami dzieją się cuda. Grupa podtrzymująca władzę uruchamia kolejny wynalazek i Komorowski zostaje wybrany. Haki będą realizowane ze strojoną siłą.

 

8. Podczas drugiej tury nie działają Siły Wyższe. Duda zostaje wybrany. Haki mają spełnić następującą rolę:

a) PIS nie zagłosuje za zmianą Haka I.

b) referendum będzie nieważne ze względu na niską frekwencję oraz niemożliwą do zrealizowania kwestię Hak II.1 (Kwaśniewski powiedziałby Bronisławie i grupo podtrzymująca władzę, nie idźcie tą drogą)

 

Haki mają zdyskredytować w oczach opinii publicznej zarówno PIS jak też organizację Kukiza pokazując w ten sposób, że stary układ jest nie do ruszenia i dlatego Platforma Obywatelska, mieniąca się wielkim reformatorem i orędownikiem zmian, musi wygrać bardziej znacząco przyszłe wybory parlamentarne. Jednym słowem ,,ZMIANA” stanie się synonimem ugrupowania podtrzymującego władzę a Niesiołowski jak trzeba zostanie ojcem hipisów, bikiniarzy i tych tam, o których Błochowiak Anita mówiła też.

Proszę zwrócić uwagę na daty planowanego referendum i wyborów, które odbędą się praktycznie miesiąc po ogłoszeniu plajty referendum. Wszelkie media będą miały wówczas doskonałą pożywkę do obśmiewania PIS’u i ugrupowania Kukiza, i to w okresie kampanii wyborczej.

PIS oraz tworzący się blok Kukiza zamiast realizować kampanię wyborczą według własnego planu, będą zmuszeni do usprawiedliwiania się z porażki systemu referendalnego jako narzędzia w rękach ludu.

 

Szanowni czytelnicy, sprawa jest tak poważna, że nie omieszkał dzisiaj wspomnieć o tym sam Komorowski, który zmienił hasło wyborcze na ,,Prezydent naszej wolności”. Tak proszę państwa, wolność albo Rakowiecka. Nawet przez to hasło przemawia strach grupy podtrzymującej władzę i podpowiadającej prezydentowi. Powiem więcej, że nawet gdy Platforma uderzy się w piersi, to i tak Kukiz dostanie.

 

Cóż zatem robić? Haki są mocne i realizowane z wielkim rozmachem. Powiem tak, Alleluja na wybory marsz, jak wskazuje alfabet:

A –Andrzej Duda

B – bezpieczeństwo w przyszłym sejmie przy udziale Pawła Piotra, Janusza Ryszarda,  Grzegorza Michała, Mariana Janusza, Jacka i Pawła Jana  jako posłów wraz z ekipą odpowiednich fachowców do robienia wielkiego sprzątania po PO, o Rakowieckiej nie wspominając.

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816