Artykuły redakcyjne
Like

Ciasny Kalisz

02/02/2015
1065 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Ciasny Kalisz

Cóż, polityka to praca, ciężka praca i odpowiednie, albo raczej bardziej niż odpowiednie profity. Na eksponowane stanowiska zawsze dużo kandydatów. Tak, jak na miejsce na wybranym kierunku studiów prestiżowego uniwersytetu. Jak na dobrze płatne stanowisko w państwowej firmie. Tam dobrze płatne oznacza również zwolnione z odpowiedzialności. Dlatego obserwujemy prawdziwy wyrój kandydatów. Robi się od nich ciasno na politycznej scenie.

0


Kalisz_1

Demiurgowie pociągają za sznurki marionetek, publika klaszcze. Wczoraj zwycięstwo szczypiornistów, dzisiaj otumaniająca propaganda polityczna, co za różnica. Ważne żeby piwo i schabowy nie zmieniły smaku. A jak zmienią, bądź ich zabraknie to na ulice razem z rolnikami, górnikami, nauczycielami. Może coś dadzą, a i czas dobry, bo wyborczy.

Wracając do polityki i nas samych. Wyobraźmy sobie taką scenę: dwóch esesmanów na tle krematorium, do którego stoi kolejka wskazanych do gazu – jeden mówi do drugiego:  to tylko robota. A my się dziwimy, że holocaust był możliwy? Że możliwe jest to, co nas spotyka. Dla większości to… tylko robota.

Z pozdrowieniami Liber

0

Liber http://www.galerialiber.pl

rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

422 publikacje
6 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758