Bez kategorii
Like

CIA włamała się do Pałacu Elizejskiego?

21/11/2012
295 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Renomowany nadsekwański tygodnik „L’Express” twierdzi, że CIA wykradła tajne dokumenty z komputerów Pałacu Elizejskiego i podsłuchiwała najbliższych współpracowników francuskiego prezydenta – podaje rmf24.pl.

0


Według pisma, amerykańskie służby przypuściły cyberatak na wewnętrzną sieć informatyczną Pałacu Elizejskiego w czasie zamieszania pomiędzy dwiema turami ostatnich wyborów prezydenckich na przełomie kwietnia i maja tego roku, kiedy urzędowanie tam kończył Nicolas Sarkozy. Eksperci przypuszczają, że administracja Baracka Obamy chciała m.in. wiedzieć – w związku ze sprzecznymi rezultatami sondaży – jakie są naprawdę szanse na reelekcję Sarkozy’ego, jakie będą jego obietnice wyborcze tuż przed decydującym głosowaniem i co może się dziać w ogarniętej kryzysem Unii Europejskiej po francuskich wyborach.

"L’Express" twierdzi również, że włamanie do wewnętrznej sieci komputerowej siedziby francuskiego prezydenta udało się dzięki… Facebookowi! Sprawcy umieścili na tym portalu społecznościowym wiadomość dla naiwnego współpracownika Sarkozy’ego – wiadomość z linkiem, który przekierował go na perfekcyjnie podrobioną stronę główną intranetu Pałacu Elizejskiego. Tam hakerzy przechwycili hasło, dzięki któremu uzyskali dostęp do prawdziwego prezydenckiego intranetu.

Dzięki bardzo skomplikowanemu wirusowi włamali się następnie do komputerów najbliższych współpracowników Sarkozy’ego – ale tylko tych najważniejszych. Nie udało im się natomiast włamać do gabinetu samego prezydenta, bo – według "L’Express" – Nicolas Sarkozy po prostu nie używał komputera. Według ekspertów, w całej operacji wykorzystano wirusa, który już wielokrotnie był używany w różnych częściach świata przez amerykańskie służby. 

Więcej:

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-cia-wlamala-sie-do-palacu-elizejskiego,nId,715656

Inne zapisy autora:

0

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758