WARTOŚCI
1

Ci okropni Polacy …

09/11/2013
2141 Wyświetlenia
36 Komentarze
10 minut czytania
Ci okropni Polacy …

123 lata, tyle lat nie było Polski…. byli tylko Polacy… ci okropni Polacy…

Tyle lat… Jak zwykle najwięcej obwiniamy nas samych.

Uważam, że jesteśmy dla siebie zbyt surowi.

Wielokrotnie spotykałam się ze zdaniem publicystów i historyków z innych krajów, którzy wręcz twierdzili, że ich kraje będąc w położeniu geopolitycznym Polaków już wieki temu przestały by istnieć.

0


?????????????????????????????????????????????????????

Ci okropni Polacy ….

 

123 lata, tyle lat nie było Polski…. byli tylko Polacy… ci okropni Polacy…

Tyle lat… Jak zwykle najwięcej obwiniamy nas samych.

Uważam, że jesteśmy dla siebie zbyt surowi.

Wielokrotnie spotykałam się ze zdaniem publicystów i historyków z innych krajów, którzy wręcz twierdzili, że ich kraje będąc w położeniu geopolitycznym Polaków już wieki temu przestały by istnieć.

Uważam również, że żadne dobre stosunki nie uchronią nas przed naszymi sąsiadami… dlaczego ?

Mając trochę wolnego czasu prześledziłam co działo się przez te lata.

Dzięki internetowi można dzisiaj bez trudu odnaleźć ich wypowiedzi, słowa jakie padały z ust rządzących wtedy i zapisały się w historii, a miały moc sprawczą, straszną moc ….

Oto pierwsza z nich:

 

Z listu do siostry, 26 marca 1861

Otto von Bismarck:

„Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Mam wielką litość dla ich położenia, ale jeśli chcemy istnieć, to nie pozostaje nam nic innego, jak  ich wytępić.

No i jeszcze jest Hitler, on to nas nawet podziwiał:

 

Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy, według mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyją ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany

 

A powiedział te słowa w 1944r, kiedy już wymordował nas coś około 6 milionów..

 

Może dzisiaj Niemcy się zmienili… może już nie chcą nas wytępić, są naszymi przyjaciółmi. Jest wielu politologów, którzy tak nie uważają, ale to już poczytajcie sobie sami.

Ja dzisiaj o historii..

 

Nasz drugi sąsiad, słowiański, nooo brat niby…. cóż…. Pomińmy carów, ale oto zjawia się ich guru Lenin, którego razem ze Stalinem nasi „bracia Słowianie” hołubią do dziś.

 

Oto wypowiedź jednego:

Charakteryzując sytuację polityczną w Europie, Lenin dalej twierdził, że …Niemcy ogarnęło wrzenie rewolucyjne, a angielski proletariat wzniósł się na zupełnie nowy poziom rewolucyjny. Wszystko tam było gotowe do wzięcia. Lecz Piłsudski i jego Polacy spowodowali gigantyczną, niesłychaną klęskę sprawy światowej rewolucji. W zakończeniu przemówienia Lenin zapewnił, że Moskwa …będzie nadal przechodzić od strategii defensywnej do ofensywnej, bez ustanku, aż wykończymy tych Polaków na dobre!

http://dworekmarszalka.pl/marszalek_pilsudski.html

 

Drugi z nich za to stwierdził przynajmniej oczywistą oczywistość, że:

 

“Komunizm pasuje tak do Polaków jak do krowy siodło”- Stalin

 

Tak więc obaj „Słowianie” byli zgodni co do tego trzeba tych Polaków wykończyć na dobre…

Dzisiejszy Słowianin Putin, wnuczek kucharza Stalina ma również swoje motto:

 

Putin o człowieczeństwie:

Is­tnieją trzy spo­soby od­działywa­nia na człowieka: szan­taż, wódka zabójstwa

 

Może Rosjanie dziś są inni, może nie myślą tak jak podziwiany przez nich Putin, Lenin, Stalin, może ….

Może są i tacy którzy jak Sołżenicyn który zetknął się z Polakami w łagrach i tak o nas pisał:

 

I tu zrozumiałem – pisze Sołżenicyn w Archipelagu… – co to jest polska duma i na czym polegał sekret polskich powstań. Polak, inżynier Jerzy Węgierski (…) odsiadywał ostatni, dziesiąty rok swojej kary. Nawet gdy był kierownikiem robót, nikt nie słyszał od niego ostrego słowa. Był zawsze cichy, uprzejmy, wyrozumiały. A teraz – twarz mu się zmieniła. Z gniewem, pogardą i męką odwrócił oczy od żebraczego orszaku, wyprostował się i krzyknął ze złością, donośnie: »Brygadzisto, mnie proszę na kolację nie budzić. Ja nie pójdę!«. Wdrapał się na górne nary, odwrócił się do ściany i nie wstał. Myśmy w nocy poszli jeść – a ten nie wstał. Nie dostawał paczek, był zupełnie sam, nigdy nie bywał syty, a nie wstał. Para unosząca się nad gorącą kaszą nie mogła mu przesłonić obrazu bezcielesnej Wolności. Gdybyśmy wszyscy byli tak dumni i nieustępliwi – to jaki tyran by się ostał?”.

 

http://www.rubl.uj.edu.pl/pracownicy/fiszka.php?os=01_przebinda&jed=KKSW&opis=przeb

_new1&w=1

 

Jerzy Węgierski przeżył gułag i mieszkał w Katowicach, zmarł 4 czerwca 2012r.

 

Winston Churchill był wg mnie mężem stanu na miarę Piłsudskiego.

Takie jest moje zdanie, tak uważam a krytykującym polecam do zastanowienia 2 cytaty jakże bliźniaczo podobnie oceniające nasze, Polaków gorsze cechy:

 

 Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych

Mówi Churchill

Zasadniczo złą cechą dotychczasowych stosunków w Polsce jest to, że dają one siłę wszystkim szujom, natomiast nie dają siły państwu i wyrzucają poza nawias tych wszystkich, którzy bezsennie spędzali noce z myślą o Niepodległości

Słowa Piłsudskiego

Wszyscy oni już odeszli… Dmowski, Paderewski, Piłsudski i przyszło następne pokolenie.

Ale już przetrzebione, bez elit wymordowanych przez elity naszych sąsiadów.

Coś tam jednak uchowało się, zostało w nauczaniu w domach, rodzinie, wśród nauczycieli, duchowieństwa.

Więc nie udało się zrobić z nas mimo starań, niewolniczego bydła sowieckiego.

Okazało się, że w dalszym ciągu wolność jest nam potrzebna jak chleb.

Ci okropni Polacy… znów upomnieli się o swoją godność. Wybór papieża Polaka w 1978r. był dla nas tak ogromnym powodem do dumy, więc podnieśliśmy się i wyprostowali… na chwilę.. na 3 lata..

13 grudnia 1981r już było po wszystkim.. coraz krótsze te okresy wolności…

Należę podobnie jak wielu do tamtego pokolenia.

Oto co mówił o nas wtedy Ronald Reagan:

 

 

 • Odległości z Warszawy do Moskwy i z Warszawy do Brukseli są identyczne. Znak mówi, że Polska nie jest ani na wschodzie, ani na zachodzie. Polska jest centrum cywilizacji europejskiej. Wniosła rzeczywiście wiele w kształtowanie się tej cywilizacji. Czyni to również dzisiaj w sposób znaczący, nie godząc się na uciemiężenie.
  • The distances from Warsaw to Moscow and Warsaw to Brussels are equal. The sign makes this point: Poland is not East or West. Poland is at the centre of European civilization. It has contributed mightily to that civilization. It is doing so today by being magnificently un-reconciled to oppression. (ang.)
  • Przemówienie do parlamentu brytyjskiego 8 czerwca 1982

http://pl.wikiquote.org/wiki/Ronald_Reagan

A parę miesięcy wcześniej 31.01.1982r ogłosił dniem Solidarności z Polską.

185 milionów ludzi w 50 krajach świata obejrzało film-przesłanie do nas

„Let Poland Be Poland”

 

 

 

Nie wiem jak ocenią to pokolenie ci którzy są dzisiaj rozgoryczeni, młodzi.. jak ocenią przyszłe pokolenia tych młodych dzisiaj, może będą krytykować i potępiać za to, że nie dostrzegliśmy po raz kolejny zamysłów naszych sąsiadów, że daliśmy się zmanipulować… który to już raz …

 

Ja na swoją obronę mogę tylko zacytować Norwida:

 

„ Gorzki to chleb jest Polskość

Inne zapisy autora:

0

Anna Słupianek
Anna Słupianek

111 publikacje
102 komentarze
 

 1. Avatar Jerzy Wnorowski

  “Jak słodko jest umierac za Ojczyznę”. Z tym hasłem Polacy przetrwali w strasznym położeniu geopolitycznym. Zwyciężali, byli zwyciężani lecz nigdy nie tracili ducha. Dlatego dziwi dzisiejsza chec rządzących do niszczenia historycznej i patriotycznej przeszłości narodu.

  0
 2. Astra Rosjanie nigdy Słowianami nie byli, nie są i nigdy nie będą. to ludy unrudzkie, mieszanka mongołokałmukochazarów.

  0
  • Spróbuj im to powiedzieć 🙂 to Cię rozpszarpią.
   Oni uważają się za 100% Słowian 🙂

   0
   • Congratulations! Have you heard of the self-pub novel Wool ? the author (Hugh soiehtmng) is so successful a big publisher approached him and he turned them down. Really, self-publishing is going to be the way to go. I’m looking into it myself.

    0
   • Avatar mariusz

    co z tego ze jest na mapie polska,jak tu nie da sie zyc i zycie tu budzi obrzydzenie.to kryminalne szambo dla zlodziei i sprzedajnych urzednikow. nie bez przyczyny ludzie z polski uciekaja i nie chca wracac, bo i po co i do czego??

    0
 3. Avatar Slaw

  Trzeba było jeszcze pogrzebać w tym internecie i znaleźć jakieś źródła co do liczby zamordowanych Polaków przez Hitlera; gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach?! Ja bowiem w żadnych wiarygodnych źródłach takiej liczby nie znalazłem tylko dużo mniejszą. Kogo to słowa padły w liście do siostry, to ważne! Stalin i Lenin na pewno nie byli słowianami! Rosjanie też słabo powiązani są z nami rasowo, bardziej ze skandynawami i kałmukami niż z nami. Trafne są słowa Churchilla że jesteśmy “prowadzeni przez najpodlejszych wśród podłych”. Ale ci nas prowadzą też nie są słowianami, też na s ale to nie słowianie.

  0
 4. Avatar Ada

  Jan Pietrzak: “Komorowski /Szczynukow/, Tusk i Michnik to jest jedno i to samo środowisko –
  nienawidzące Polski i polskości. Dziwne rzeczy dzieja się wokó Świeta Niepodległosci od kilku lat, szczególnie od nastania Komorowskiego. Komorowski chce je zawłaszczyć i przekształcic w jakąś kolejna wersje ‘orzeł może’, a Michnik sprawia wrażenie,że chciałby likwidacji tego Świeta, a przynajmniej obrzydzenia go jako ‘faszystowskie’. Widac,ze nienawidza tego świeta polskiego, co wyczyniaja od kilku lat, jakich podłości sie dopuszczają, aby zajadle zwalczać to święto. Specjalnie urzadzili kongres klimatyczny, żandarmieria, wojsko mają ruszyć do boju. 2 lata temu sprowadzili bandytów z Niemiec aby rozganiać święto naszej niepodległosci…”

  0
 5. Avatar Obserwator (Canada)

  O co macie pretensje wy infantylni idioci znad Wisly?! “Do garbatego, ze ma proste dzieci”?
  Sami sobie tych Komorowskich-Sczynukowiczow, Tuskow i Michnikow wybraliscie po kilka razy na swoich przywodcow. Nie ma w normalnych krajach tak zdebilowanego narodu jak Polacy.
  W nowych wyborach znowu wybierzecie te same szuje, zeby was dalej okradali i upokarzali.
  Dobrze, ze sie zrzeklem polskiego obywatelstwa. Z tymi postsowieckimi syfilitykami znad Wisly nie chce miec nic do czynienia.
  P.S.
  Wiem ty szumowino znad Wisly jak mnie zaczniecie zaraz wyzywac. Wy tylko potraficie obrazac,
  zbudujcie lepiej porzadne panstwo!

  0
  • Nie zamierzam Cię obrażać, po co ?
   To kim teraz jesteś hehehe

   0
   • Anxiety is the mood par excellence of etchiity (par excellence in painfully attempted French accent, three studders on of)Im terms of communicating with the public, I think scientists do better, poor as we are.

    0
  • Avatar Ada

   Obserwator przyznaje ci rację,że tak durnego narodu jak Polacy w żadnym innym kraju nie ma. To są tzw. kołtuny,lemingi, pastuchy, które pilnują swojej głupoty i odbieraja Polsce honor. I na nich nie ma leku, nie ma nic.

   0
   • Takie pastuchy są w każdej nacji, tylko ze względu na nasze położenie geopolityczne ponosimy ogromną cenę za ich głupotę.
    Ale przetrwamy… nawet ten psychopata hitlerek zauważył że żyjąc w tak trudnych warunkach politycznych wyrobiliśmy w sobie spryt… aby przetrwać…

    0
  • I will; I’m planning on winkorg with Amazon to get a small window which I’ll announce probably to coincide with the end-of-March release of the Villains Inc. trade paperback edition ($14.99 and with an awesome cover that will also be added to the Kindle edition).

   0
 6. Avatar robotnik

  Codziennie dziękuję Bogu za rozbiory i powstania, przegraną wojnę i inne tzw hekatomby polskich elit. Bez nich nadal rządziłaby nami hołota, która z najzasobniejszego państwa europy zrobiła jej pariasa. bez nich mój pradziad dalej musiałby orać 9 dni w tygodniu dla tej hołoty, której jedynym pomysłem na rozwój państwa było dociskanie chłopskiego karku niżej i niżej w rytmie spadających na zachodzie cen zboża. Zero kreatywności, zero pomyślunku… byle tylko z poddanego bydle zrobić i na jego grzbiecie do majątku się dorwać.

  Obowiązek szkolny – zaborcy
  Zniesienie poddaństwa – zaborcy
  Uwłaszczenie – zaborcy
  Rozwój gospodarczy i przemysłowy – pod zaborami
  ponad 100 lat bez wojny – pod zaborami.
  Reformy rolne – PRL
  Awans społeczny chłopstwa – PRL
  Bezpieczne granice -PRL

  Smutne jest to, że teraz na własne życzenie odtwarzamy sobie tą hołotę od nowa. Dawniej szlachectwo, dziś mianowanie urzędnicze bądź przynależność partyjna. W 89 roku ok 150 tysięcy urzędników oraz 400 tysięczna armia. Dziś około miliona urzędników i mniej niż 100 tys armia.

  Nigdy nie miałem ambicji politycznych, po prostu chciałem uczciwie pracować za uczciwe pieniądze, uczciwie płacąc uczciwe podatki. Niestety u nas tak się nie da. Znów chcą nam karki do ziemi przygnieść i na naszych barkach do majątku dojść. Dawniej pole dziś montownia. Zero kreatywności, zero pomyślunku. Byle się tylko nachapać….. zanim to wszystko pierdolnie.

  My jako naród nie jesteśmy chyba wstanie wytworzyć i kontrolować elit, które nie traktowałyby tego kraju jak bananowej republiki. Smutne.

  Znam języki, nie boję się wyzwań.
  Dzięki Bogu za Unię Europejską i otwarte granice. Wyjeżdżam. Lepszy angielski lord , niemiecki bauer niż polski jaśniepan. Poczekam spokojnie aż to wszystko Niemcy przejmą, wprowadzą porządek i może wtedy znów tu wrócę.

  0
  • To powodzenia… ale chyba nie wrócisz, bo “tego wszystkiego” Niemcy nie przejmą.
   Mój ojciec ich znał i mówił, że to tchórze jakich mało.
   Wystarczy ich stąd wyprosic i pójdą w diabły razem ze swoimi bankami i marketami.
   Gorzej z ruskimi.. no ale co tam.. wyjeżdżaj…

   0
  • A król pruski argumentował, że trzeba dokonać rozbioru Polski, bo mu chłopi do Rzeczpospolitej uciekają, bo tam mają lżej. To jak to było w takim razie z tym wyzyskiem Robotniku? Czy aby nie ulegasz zbytnio lewackiej propagandzie historycznej.
   Żurek Janusz

   0
  • Jakoś przez wieki, to do nas emigrowali mieszczanie niemieccy. Emigrowali Szkoci (Kettling z Sienkiewicza), Francuzi. Do “bidy” się pchali?
   Żurek Janusz

   0
   • Mam podejrzenia, że on się nigdzie nie wybiera 🙂
    To się chyba nazywa trollowanie… pytanie czyje .

    0
   • Avatar Honiewicz

    Panie Januszu Żurku, trochę stystyk z przedwojnia poczytać i wnioski z tego wyciągnąć. Łącznie z tym ilu Polaków wyjachało za chlebem.

    Nie będzie potrzeby się odwoływać do Sienkiewicza.

    0
    • Panie bezimienny Honiewiczu!
     Oczywiście masz rację! W 1920r polscy chłopi zamiast bronić dopiero co organizującego się Państwa Polskiego przed bolszewikami powinni ich wpuścić do kraju, aby doznać tych samych dobroci co chłopi na Ukrainie.
     Pytanie tylko, czy byś się urodził, aby móc teraz propagować lewacką propagandę.
     Żurek Janusz
     P.S.
     A jak skomentowałbyś obecne wyjazdy pod jedynie słusznymi rządami?2

     0
     • Hi Jane Ann. Good to hear from you. Sorry it took so long to post these comments, but this weeeknd was all about the Toronto Marathon. Ran it in 3 hrs, 14 mins, which means I placed 115th out of 1800 runners. Not too shabby.

      0
 7. Avatar Obserwator (Canada)

  Do Astry-bolszewickiego parcha z PRL-bis ,

  ty to jestes z tych , ktorych sowiecki pijany zoldak zarazony azjatyckim syfilisem zgwalcil twoja babcie, splodzil twoja matke lub ojca, a ci w kolejnej krzyzowce z rodzimym ZOMO-wcem albo innym sowieciarzem MADE in PRL ( dla ciebie bolszewicki parchu “sdielano w CCCP” ) splodzili w konscu ciebie. Masz wzrost 145 cm, okragly leb, lekko skosne oczy i wodoglowie na podlozu mieszanki sowieckiej wody i rosyjsko-mongolskiego syfilisu z inteligencja sowieckiego kartofla.
  P.S.
  zaczniesz pewnie bolszewicki parchu pod zmienionym imieniem wyzywac mnie. Za krotki jestes na mnie.

  0
  • Czy redakcja nie mogłaby usuwać tego rodzaju komentarzy, jak to deklaruje?
   Żurek Janusz

   0
  • Avatar Tomasz Dublin

   Dobrze ze taka holota jak ty emigruje z naszego kraju bo naprawde nie bylo by gdzie wracac…

   0
   • Zapewniam Cię, że on nigdzie nie emigruje, to jest troll i to na bank ruski.
    Przyszedł tutaj naubliżać Polakom o takich poglądach jak my.
    Robotnik, który pogardza Ojczyzną i chwali PRL ? Nie ma takich w Polsce..To jest troll i to słabo szkolony… się zdenerwował bo zacytowałam jak Lenin nienawidził Polaków 🙂

    0
 8. Avatar Krzysztof P

  co za HORENDALNE bzdury p. “robotniku” wypisuje pan tutaj? Po szkołkach Marksizmu i Leninizmu? Polska tzw. Ludowa to tylko “półkolonia Sowiecka” a nie zaden samowystarczalny Kraj.
  Mechanizm był taki; najpierw WYBIC Elite Kraju, a pozniej wzmocnic populacje milionami chazarsko- azjatyckiej dziczy, by ONI juz na zawsze oduczyli “polaczkow” podskakiwania!
  Prawie sie IM to u d a ł o? Jest pan tego absolutnym przykladem!
  JUZ TRZECIE POKOLENIE WLASCICIELI PRL-U WLADA TA KRAINA, a wciaz ku **a nie moga go spacyfikowac! Juz prawie 8 Milonow (od stanu wojennego po dzissiaj) najzdolniejszych i najbardziej przebojowych wyjechalo ( ba, zmuszono ich albo fizycznie albo ekonomicznie! ) i n a d a l ” wadza ” nie jest pewna swego? A przeciez coraz wiecej POLAKOW rozumie, ze poza Ojczyzna to w sumie jest sie O B C Y M !?
  Polska TEN wlasnie najpiekniejszy kawalek Swiata w sercu Europy, ma byc dla INNYCH / starszych i madrzejszych / !!! Nie wracaj wiec “robotniku” zasrany z lewackimi pogladami z innego wieku. NIGDY juz nie wracaj

  0
  • Avatar robotnik

   Panie Krzysztofie P.

   Nigdzie w mailu nie twierdziłem, że Prl to było samodzielne państwo. Proszę uważniej przeczytać, to może Pan zauważy.

   Napisałem tylko, że nie mieliśmy i nie mamy elit z prawdziwego zdarzenia, które myślałyby w perspektywie dłuższej niż czubek własnego nosa. Przykłady z naszej historii pokazują niestety, że wychować sami też jej nie potrafimy. Nie wiem z czego to wynika ale taki niestety jest fakt. Bez prawdziwych elit jedyne na co nas stać to taka republika bananowa w środku Europy jaką wcześniej była PRL a teraz powoli się staje III RP. Jak się coś dobrego w niej stanie to bardziej z obcego przymusu niż własnych zasług a jak już sami coś dobrego zrobimy to szybko to spierdolimy lub rozmienimy na drobne.

   Tak jak pisałem w poprzedniej wiadomości, nigdy nie miałem ambicji politycznych, zresztą wychodzę z założenia, że nie wszyscy muszą je mieć. Ktoś musi uczciwie pracować, płacić uczciwe podatki i przestrzegać dobrze stanowionego prawa w zamian oczekując właściwych świadczeń ze strony Państwa (obrona narodowa, edukacja, zabezpieczenie zdrowotne i socjalne). Czy według Pana w którymkolwiek z obszarów w tym kraju jest dobrze?

   Pisze Pan o pięknym kawałku świata w środku Europy. Zgadza się, jest piękny ale niestety o niego trzeba zadbać a nie tylko ogrzewać swoje ego w świetle wypowiedzi obcych elit. Jeśli sami tego nie byliśmy w stanie zrobić to niestety ktoś będzie musiał zrobić to za nas. Ostatnie 24 lata pokazują, że My niestety tego nie potrafimy zrobić samodzielnie.

   Nie cieszy mnie perspektywa wyjazdu, gdyż też uważam, że to piękny kawałek ziemi, mimo, że mnie Pan z niego wygania. Jak jednak żyć w kraju, gdzie z lewej wojujący czarny, z prawej uwłaszczony czerwony a pośrodku banda z wybrzeża i sztukmistrz z londynu? Ja już straciłem koncept i dlatego też pójdę za Pana radą i dołączę do tych 8 milionów, o których Pan raczył wspomnieć.

   0
 9. Hey presently there! This is alutacly my very first comment here and so i just wanted to give a fast shout away and inform you I enjoy reading your own articles. Can a person suggest any other blogs/websites/forums that review the identical topics? Thank you!

  0
 10. It’s just screwy that the diiersvty of body options in a model is so rare. Thinking back to the Corolla lines in the 1970 s, there was a 4-door sedan, 2 door sedan, wagon, hard top (!), Sports Coupe, Liftback Six bodys in one model. Unfathomable today- but Opel has at least the top three- and it’s a killer lineup. Each style is precisely rendered, chic, concise and premium looking. There’s no reason this car couldn t re-enter the US market on its’ own upscale marketing and do very well. Especially the coupe with that dreamy, indecent roof- the ideas are mounting

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816