Media Watch i recenzje
Like

Chuchanie na prawą nogę

05/07/2013
1716 Wyświetlenia
46 Komentarze
8 minut czytania
Chuchanie na prawą nogę

Stawiam tezę, że przyznanie dziś multipleksu dla TV TRWAM to nie jest przypadek. Tak jak nieprzypadkowe jest coraz częstsze zapraszanie liderów Ruchu Narodowego do TV i Radio. Po prostu sondaże robią wrażenie większe na mediach, niż na samych zainteresowanych partyjnych bosach czy wyborcach. Jeśli gamoń Wojewódzki boi się, że będzie musiał uciekać z tego kraju, a Tomasz Lis publicznie demostruje obawę, że polecą ich głowy i “poleje się krew” – cokolwiek to znaczy, to i właściciele stacji oraz wydawcy kombinują co tu zrobić, by odnaleźć się w nadchodzącej sytuacji.

0


Muszę przyznać, że pierwszym przewidującym, który zaczął chuchać na prawą nogę by zadbać o swoje interesy był Michał Lisiecki, wydawca WPROST, który tydzień temu zaatakował swoimi prawnikami Trzeci Obieg i mnie osobiście.

 

Tu mała dygresja:  otóż zgodnie z opinią moich prawników, świetnych adwokatów specjalizujących się w mediach, imć Lisiecki może mi skoczyć, tam gdzie może mnie w d… pocałować w przypadku, gdy to nie 3obieg.pl rozpowszechniał informację o szantażowaniu Totalizatora i PKP, a jedynie informował o treści artykułu w gazecie na ten temat, zwłaszcza, że był to niemal 100% przedruk z informacji na innym portalu z podaniem źródła i linku. Więc proszę szanowną radczynię prawną szalejącą za pieniądze WPROST by wsadziła sobie w buty swoje groźby, gdyż równie dobrze mogłaby zakazać robienia prasówki w radio i przed kamerą tv, oraz wymagać kneblowania ust komentatorom i czytelnikom. Procesuj się Pani z tym co tą informację upublicznił, jeśli uważacie, że jest ona nieprawdziwa i macie na to dowody, bo inaczej się ośmieszysz, a w przypadku pozwu narobię wam skandalu, pokazując w Europie, że wydawca “wolnych mediów” próbuje cenzurować Internet i uniemożliwić wypowiadanie się na temat informacji powszechnie dostępnej.

 

Wracając do sprytnego cenzora Lisieckiego, trudno nie zauważyć, że rozpoczęcie przez niego wydawania prawicowego tygodnika “Do Rzeczy” było zaskakującą przemianą człowieka, który 2 lata wcześniej wyrzucił na zbity pysk Marka Króla za patriotyczny tekst, a konserwatywne i wpływowe WPROST zamienił na lewacką szmirę pod redakcją coraz to śmieszniejszych pajacy. Facet zwyczajnie poczuł nosem to pismo, które dziś zapachniało Dworakowi i pachnie coraz mocniej Polsatowi, TVP a nawet TVN.

 

Tabelki badań opinii publiczne są nieubłagane. To nie jest juz wyskok jednorazowy ale coraz mocniej utrzymujący się trend. Wszystko wskazuje na to, że PiS się umocni jeszcze bardziej, a za rok lub dwa (bo wybory wcześniejsze są niewykluczone) to ta partia będzie rządziła nie tylko Państwem, ale też KRRT oraz kontraktami reklamowymi Spółek Skarbu Państwa. Jeszcze niedawno kunktatorskie dziennikarzostwo i wydawcy mogli liczyć, że Kaczyńskiemu zabraknie głosów by przejąć władzę, zwłaszcza w parlamencie, bo są niekoalicyjni. Ale teraz wszystko się dynamicznie wyjaśnia. Rośnie siła Narodowców, którzy wejdą do Sejmu, UE i gdzie tam się da, oraz innych oddolnych inicjatyw PiSem nie będących ale gotowych rozmawiac z ta partią o formowaniu rządu. I tu nie trzeba być wielkim prorokiem. Jak sie poważnie myśli o pieniądzach to się dostosowuje do prawdy etapu. Za chwilę Tusk wygra wybory w partii po to tylko, by zostać z tym fotelem Prezesa jak Himilsbach z angielskim. Gowin bowiem gdy przegra – co dziś jest pewne, ale za pół roku by nie było takie – pokręci się jeszcze jak sprzątaczka przy klozecie, a potem odejdzie z dobrodziejstwem inwentarza zasilając Wiplera. Przecież nie jest baranem, by beczeć bezsilnie w otumanionym stadzie, gdy golą przodownika. Będzie to gdzieś na wysokości 15% dla PO, komisarza w Warszawie walczącego z zapachem po HGW i pierwszych niepokojów społecznych. Na co wtedy ma stawiać Solorz, Dworak czy Walter? Na golasa z coraz mniejszym argumentem?

 

Na pewno nie.

Ludzie sprzedajni po to pozbawiają się sami wszelkich zahamowań, by działać sprytnie i w sposób przemyślany. Zwłaszcza, że nawet gdyby, tak ściśle teoretycznie zakładając, pomylili się w ocenie, to zawsze więcej prawicy w mediach, da więcej jej nie do końca przemyślanych wypowiedzi i więcej haków na taśmach, które można zawsze wrzucić w YouTube na stanowcze życzenie Bartłomieja Sienkiewicza lub wyemitować wprost – jeśli można będzie wesprzec zwycięsko ukochaną obecną władzuchnę od wieloletnich lodów. Bo media tak na prawdę nie chcą zmian, ale jeśli wygląda, że nadejdą to muszą łatwo się ustawić z wiatrem, by znowu być po “właściwej stronie”.

 

Ktoś powie: a gdy Kaczyńscy rządzili to media z nimi walczyły, dlaczego miałoby byc teraz inaczej… Otóż właśnie, tam walczyły bo były PERSPEKTYWY wygranej. Teraz też to będą robić trochę, bo Morozowski dalej nie lubi Brudzińskiego, a Lis Kaczora. Ale czasy są zdziebko inne. Gdy PO dostanie knock-outa szybko sie nie podniesie, a jej fala przytopi SLD i pochłonie Palikmiotków na amen. Teleprompterowi prezenterzy już dziś płaczą ze zgrozy jakie rzeczy będą musieli czytac do kamery, kogo będą musieli zapraszać, a z kim ich szef będzie musiał się liczyć.

 

Dlatego może dobrze, niech się wprawiają, niech ćwiczą uśmiech i podawanie prawdy. Organizmy fizjologicznie oduczone mogą puścić na wizji bez należytego procesu wdrażania.

 

Niektórym już puszczają. Zdrajca i kłamca, nawet najcwańszy czuje, gdy go ktoś łapie za jajca. Spanikowany bredzi wtedy o “faszyźmie”, “krwi” i owych “spadających łbach” co w wolnym tłumaczeniu oznacza: Adam, koledzy, ukochana agenturo, zróbcie coś k…, zapłaćcie komuś, posamobójczcie ich, bo inaczej nikt nas nie zatrudni, nikt nas nie będzie oglądał i czytał, a wam zajrzą do doliniarskich kieszeni!!!

 

I nawet mają rację. Nie każdego bowiem pysk nadaje się do chuchania na prawą nogę.

Oddech już zbyt nieświeży, a facjata na listach gończych?

Pif Paf.

 

ŁŁ

 

Ps. Agenturalna kasa, strach Tuska i podskórne wpływy są jednak tak nieprzewidywalne, że chcąc byc niezależnymi przyszli koalicjanci PiSu powinni już dzisiaj zadbać o własne silne media. Jeśli chcecie, by was cytowano i nie chcecie warować czekając na zaproszenia (a zapraszający do TVP zaprasza kiedy chce, kogo chce i po co chce) to musicie mieć gdzie umieścić ten cytat i musicie wiedzieć, gdzie jest dostepne studio telewizyjne, które was nie wmanipuluje w żaden syf i pokaże prawdę. Multipleks bardzo dobry, ale Internet też będzie coraz potężniejszy.

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Zawsze zwycięża silniejszy !, sprytem i propagandą eliminuje konkurencję ! Gratuluje odważny i nietuzinkowy tekst, jestem pod wrażeniem…

  0
  • Masz Pan przechlapane Panie Tomaszu, było nie wychylać się z kurtuazją.

   0
   • Na szczęście nie zawsze silniejszy zwycięża. Inaczej kobiety by rządziły światem 😉

    0
    • Kobiety sprytnie ciągną za sznurki a panowie wariują na ich punkcie i są bardzo opiekuńczy i pomocni!

     0
     • Przeczytaj lepiej “Hieny, Modliszki i Czarne Wdowy” – czasem przesadzacie i się uwalniamy.

      Wiesz dlaczego mężczyzna nie brał kobiety na wojnę? By nie tracić morale 😉

      0
     • Owszem uwalniacie ale potem znowu wpadacie w kolejne sidła! Znowu te morale……..Znów się zespułeś i wiem Co zrobię zamienię Cię na lepszy nowszy wydajniejszy model!
      lallalalalalalal…….Moje jęki płyną po ścianach pokoju..
      Wilgotne ciało błyszczy ociekając rozgrzanym potem…..Ależ cudowny ten nowy model
      lalalalalalalalalalalall…….Nudą zawiało i wiem co zrobię wymieszam kawior i podam Tobie……Lecz jak się zmęczę twym marudzeniem wynajdę sposób by się pozbyć Ciebie!
      Na świecie mnóstwo atrakcji czeka wśród nich kolejny już model czeka ………..Och jak mi przykro, och jak przeciętnie….Czarna Wdowa i bardzo atrakcyjna modliszka!

      0
 2. -Bo przecież większość złodziei z PO i morderców z SLD musi kiedyś jakims cudem (?) przejść na prawą stronę aby wtedy ta prawa strona mogła mieć ludzi najlepszych w mordowaniu i okradaniu aby ta prawa strona mogła się z kim chce rozprawiać. Umówmy się. Od rozprawiania się to są pewne typy ludzi i tego się nie zmieni. Nie można z owcy zrobić wilka (nie z elbląga, nie) ani na odwrót.
  To co spotkało Rokitę daje do myślenia. Podłą ironią losu jest to że ci co za komuny terroryzowali i zastraszali i mordowali teraz przyjdą drugi raz rozprawić się z wrogami. Tym razem pod sztandarami prawicy rozprawią się rzekomo z wrogami prawicy, a faktycznie z kim im się będzie podobało. A na pewno ze starymi wrogami.
  To co uważa się za “meritum” w polityce jest bzdurą. Liczy się co robią poszczególne typy osobowości. Bo to “meritum” można codziennie zmieniać a osobowości nie.
  Komuniści z SB przyjdą mordować Rokitów, Romaszewskich, Szeremietiewów i innych wmawiając opinii społecznej że to byli zdrajcy narodu. Jak dotychczas tzw ludzie skuteczni to typ mordercy złodzieja i pijaka. Tak jest w Polsce i na wschód. Oni zawsze zdołają się przegrupować i stanąć po korzystnej dla siebie stronie.
  Uwalić Szeremietiewa poszło im gładko jak po maśle. A na odwrót niestety nic nie wychodzi. Szeremietiewa na urząd nikt nie przywrócił ani nie przywróci. Natomiast komuniści i UBecy w PIS są liczni, oj liczni.

  0
  • Kto niby stanowi PRAWĄ stronę?

   0
  • Nie przesadzajmy z tym Rokitą, to nie był łagodny i dobry baranek. Po nocnej zmianie i upadku Olszewskiego przejął URM, zamknął dostęp dziennikarzom do wszystkich dokumentów i archiwów oraz wpuścił SBeków i komuchów na najważniejsze stanowiska, To dziwna i mętna postać, niejednoznaczna, hiacyntowa że tak powiem.

   0
   • Nelly go wkurzała, umiejętnie!

    0
   • W czsach komuny był bardzo jednoznaczny. W Krakowie na manifestacji 3maja co roku po 81szym był dym z milicją i SB. W kazdym mieście prawie tak było. A w Krakowie zawsze zwijali Rokitę i lali pałami i wypuszczali po wrzawie po paru dniach. On był i jest jednoznacznie przeciw komunie, jaruzelowi, SB.
    Dziwne to może wydawać się że sobie odpuścił politykę. Powinien wrócić ale gdzie? Do PIS? Ja bym nie wracał. Do PO? A co, olał ich i za składek nieopłacanie go skreślili. On ma potencjł. Mło kto idzie w tę stronę. Mając image i będąc rozpoznawalny do dziś przez każdego, olewa i odchodzi. Powrót, ale gdzie?? !!

    0
 3. Dziennikarze to mendy. Gówno a nie dostep im trza.
  Na pewno Rokita nie kradł. I dlatego do PO nie pasuje.
  Może go na 3obieg damy? !!! Też nie psuje. Za konktertny gość żeby się w dziecinady bawić jak tu. !! :]

  0
  • “Na pewno Rokita nie kradł. I dlatego do PO nie pasuje”

   albo roztrwonił 😉

   Każdy ma prawo pisać u nas, pytanie gdzie u Rokity ten konkret. Może w samolocie?

   0
   • Niemcy go pobili i co? Wojny nie było.

    0
   • Jakby ci mendy Niemcy ręce wykręcili to byś też nic nie zrobił. Niemcy tacy są. Wredne wuje.
    W tym konkretny że jak komuna była to był antykomunistą itwartym i jawnie gardził komuchami. O to chodzi. Bo dziś to byle ćwok może pieprzyć że jest antykomunistą. Dziś wolno. Wtedy nie wolno było i lolą się dostawało. I on dostawał i był antykomunistą. W tym jest dla mnie konkret. I w tym że ma siłę iść pod prąd. a nie że znany to w to grać aż do usrania. Jak wszyscy.

    0
    • Słuchaj, nie ma co się tak podniecać. To tylko polityk. Dla mnie też wysoce podejrzane dlaczego odszedł tak nagle na boczny tor, prosto z “premiera z Krakowa”. Tyle, że ja wyciagam inne wnioski. Przykre.

     Ktoś mu kazał? Dlaczego i dlaczego się posłuchał?

     0
 4. Miłe prognozy. Dziś nie będę krakać, bo szkoda psuć nastrój w dniu z dobrymi wiadomościami.

  0
 5. Pingback: Tolerancja a mowa nienawiści w praktyce | 3obieg.pl

 6. To nie KRAKAJ !! Nie krakaj dziś ani jutro ani nigdy. nie wolno krakać. Bo można co? Bo mozna wykrakać. I wszyscy co powiedzą? Powiedzą: WYKRAKŁAŚ !!!

  0
 7. Nie, nie kazał nikt. To typ faceta co ma jakieś poglądy. Poza tym żona mu do PIS poszła i on tak nie mógł. Interesuje mnie to jak on postrzegał Tuska i Bronka i innych w PO.
  Bo Rokita to nie typ człowieka co by kradł i siedział cicho i co mu kto powie. On do tej dzisiejszej linii PO polegającej na bezczynności i kradzeniu nie pasuje. Być może wtedy po ludziach to widział.

  0
 8. Rozmowa niepotrzebnie zwekslowała na Rokitę. A tu trzeba uważnie przyglądać się kto, personalnie, będzie przejmował władzę. I wrzeszczeć wniebogłosy, tak jak stało się w przypadku Baumana. Wreszcie mamy jakieś instrumenty, żeby się wykrzyczeć!

  0
  • Zwekslowała bo rozmawiamy i o politykach i o mediach. Rozmowa która idzie w dryf (jak u Niziurskiego) też jest ciekawa, bo nigdy nie wiadomo gdzie zaprowadzi i co z niej wyniknie 😉

   0
  • Na pewno pozostaną gęby ze ścisłych elit, bo one napędzają liczniki dusz. Lepsze znane zło, niż nieznane. Więc przeliczą się ci, którzy wieszczą duże przetasowanie na lewackiej stronie. Sądzę również, że reżim “chucha” na prawicę trochę z niedowierzaniem w to co robi. Bo sen jeszcze trwa i potrzeba czasu, żeby doszło do tych zakutych łbów, że czas się pakować. Siłą rozpędu będą klepać to samo, co do tej pory licząc na indolencję elektoratu. W końcu kilka lat silnej propagandy MUSIAŁO pozostawić trwały ślad w mózgach proletaryatu. Po to wydawali (kupowali za nasze podatki) na billboardy, stadiony i pismaków, no nie?!

   0
 9. Rokita by Baumana nie bronił na pewno. Fakt, jemu się trochę pomięszało jak był u szczytu popularności i wadzy. Trochę. Ale i my przecież mamy w sobie każdy trochę komucha. Każdy. Nawet Macierewicz. :]
  Chodzi też o to że to co teraz z Rokitą jest to jest symptomatyczne. To efekt tego dziadostwa co się ciągnie od Stanu Wojennego do dziś, poprzez Bolka i okrągły stół. Następuje zamiana ról. Mordercy i złodzieje wracają na swe miejsce – do wadzy. I zaczynają mścić się i wykańczać tych co przeciw nim byli.
  Nic to nie zmieni nawet jak PIS dostanie wadzę i wokół bojówki narodowe będą wybuczać Baumanów. Nic. Bo i tak stopniowo Baumany zaczną być nad nimi na górze a oni – na ich rozkaz, bądą świadomie lub nie- tępić niewinnych ludzi. Po prostu zawsze jest pewnien procent kanalii o takich zachowaniach i system czy układy muszą się do tego ugiąć, nagiąć, oszukać.
  To wszystko to dreptanie w miejscu. Żadnych zmian społecznych. Nowy Testament i Rydzyk to za mało. To nic.
  Wszystko jest na opak. To w co się wierzy że ma znaczenie to tylko ułuda. A prawda jest tam gdzie nikt nie patrzy. To co istotne nie jest wcale schowane nigdzie. To jest widoczne ale nie widziane, nie doceniane. Żeby coś zmienić to trzeba zacząć zupełnie z innej beczki.
  PO dało popis dziadostwa, PIS jeszcze gorszy. Szczyt szczytów. Mając bliźniaków jako prezydenta i premiera dać się wymanewrować. Teraz tym bardziej się dadzą.

  0
 10. Laudacji na rzecz polityka.. Ale to byli kiedyś chłopaki co łazili i rozlepiali plakaty i działali. A w sumie jak już dochodzi do zwycięstwa, to zaraz okazuje się ze jest pozorne, potem że to wielka przegrana. Oszustwo. Ale w sumie to jest i tak że to cały dół społeczeństwa jest ciemny i on wymusza też to całe zło. Innymi słowy, niedemokratycznie mówiąc, naród to gówno. Banda debili i złodziei.
  Tak na prawde to trzeba by osobiści być tam, na górze, żeby wiedzieć jak to jest gdy 100 razy dziennie chcą ci na siłę w dupę nawet wsadzić pieniądze, czy tak łatwo ich nie wziąć. I to nie tylko jawnie z gotówką czy wartościowym towarem. Ale w ukryty sposób też.
  Co roku PSL miał taki dzień że była wyżerka i chlanie piwa. I nikt nie płacił. Firmy przywoziły bez gadania beczki z browarem. Masarnie zapodawały wędlin do oporu tkich że na codzień się nawet nie widzi tego. Supoer jakosci i w nieograniczonych ilościach. Jawne bachanalia. Za darmo. Więc te firmy gupie nie są tylko mają interes w tym jakiś.
  A społeczne sprawy leżą całkiem. Na prawdę nikt się nimi nie interesuje.

  0
 11. Jesteśmy z komentarzami w maglu, a PRAWICY jak nie było tak nie ma.

  0
 12. Mnie jest niepotrzebna ani prawica ani lewica. Do czego? Na cholerę? Nic z tego nikt nie miał i nie będzie miał.

  0
 13. Avatar policjant łapówkarz

  to wszystko będzie miało sens kiedy Prawdziwa Polska Narodowa Partia NIE ZASTOSUJE “grubej kreski mazowieckiego”. Zamiast tego niech zastosuje “cienką czerwonąa linię”, (dla niekumatych lemingów-to taka powieść o wojnie w Wietnamie). W przeciwnym razie Polska już zginęła.

  0
 14. Co oni tam zastosować se będą chcieli a co wyjdzie to dwie sprawy. A że prawica to banda debili, zbieraczy butelek, katolików po 3 rozwodach i ludzi zupełnie posranych to nic im nie wychodzi nigdy. I dlatego oni tylko mogą Polskę do ruiny doprowadzić. To banda głąbów. To nie komuchy są winni że oni im za gratis dają wszystko. Po 1989 roku to nie tyle okrągły stół był przyczyną zła. Z przerażeniem odkryłem wtedy, że oni, ta zasrana prawica, grzecznie ustawili się w kolejce po ochłapy od komuchów. Nie musieli wcale a z głupoty to zrobili. Tak jak z głupoty dziś udają faszystów, banery rodem z III Rzeszy RN se wiiesza, ogniska se palą niczym SS. A to tylko jest obfotografowane i będzie pretekstem do napaści na Polskę. Zresztą oni by sami wyszli z Unii i sprowokowali agresję sąsiadów.

  0
 15. Avatar policjant łapówkarz

  nic nie zrozumiałes z mojego wpisu. Mnie nie chodzi o debilnych oszołomów z zspołem “dałna”, tylko o NARODOWĄ PRAWICĘ POLSKĄ.

  0
 16. `Ja zrozumiałem. To prawica nie zrozumiała. A w gruncie rzeczy to naród jest ciemny tak, że nawet Najlepszą ideę przeinaczy i zrobi z niej zbrodnię i groteskę. Jak w Rosji. Czy w Rosji dzieje się cokolwiek pozytywnego od dłuższego czasu? Nic !!! A w Polsce tak samo nic !!! Jak te matrioszki co jedna z drugiej wyskakuje. Zawsze musi wyjść ze wszystkiego w Polsce GÓWNO.
  Rydzyk dostał multipleks? szkoda. Rydzyk to wielkie gówno. Mamy w dupie rydzykowe staruchowe mocherowe pseudoelity. Społeczeństwo ma to w dupie. I tak góra swoją drogą idzie, dół swoją. Społeczeństwo ma w dupie RN. Ciemni ludzie nawet wiedzą że to gówniarze są i faszyści. Ciekawe kiedy za to nas wymordują, za te ruchy debili i gnoi.
  Ale dobrze. PIS niech se dojdzie do w2ładzy bo ją straci w parę miesięcy i wtedy już ludzie nie przez dwie ale przez pięć kadencji nie zagłosują na nich.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816