HYDE PARK
Like

Chrześcijaństwo czy marksizm w Ewangelii Radości?

07/12/2013
930 Wyświetlenia
3 Komentarze
7 minut czytania
Chrześcijaństwo czy marksizm w Ewangelii Radości?

Nie ustają kontrowersje po wypowiedzi Rush Limbough. Pojawiły  się w internecie żądania przeprosin dla Papieża. Oczywiście atakują go nie zwolennicy Ojca Świętego, ale wrogowie konserwatystów. Na czym jednak polega różnica ideologii?

0


 

W internecie pojawiła się petycja pod którą do tej pory zebrano ponad 3500 podpisów żądająca by radiowiec  przeprosił  Papieża Franciszka za scharakteryzowanie go  jako marksistę.
 Limbaugh zaatakował papieża w środę, mówiąc,że Franciszek zaangażował się w “czysty marksizm” w  swoim niedawno wydanym dokumencie “Adhortacja Gaudium” (“Radość Ewangelii”),  w której papież odnosi się do pewnych elementów nowoczesnego kapitalizmu .
W dokumencie Papież Franciszek ostrzega że  “bałwochwalstwo pieniądza” może stworzyć “nową tyranię”. Limbaugh powiedział że ” jest to czysty marksizm wychodzący z ust papieża”. Zakwestionował również  znajomość ekonomii papieża Franciszka  mówiąc: “To smutne, gdyż papież udowadnia,że nie wiedział,co on mówi gdy  chodzi o kapitalizm i socjalizm.”
  

Zajrzyjmy więc do Ewangelii by przekonać się że papież głosi nie marksizm a chrześcijaństwo:

Ewangelia wg Świętego Marka , rozdział 10:

Bogaty młodzieniec

17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę» 20 On Mu rzekł: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości». 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Niebezpieczeństwo bogactw

23 Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego». 24 Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego . 25 Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego». 26 A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może się zbawić?» 27 Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

O czym mówił Papież Franciszek można sprawdzić tu: http://nathanel.neon24.pl/post/102675,rush-limbaugh-nazwal-nauki-papieza-marksizmem

«Nie dzielić się własnymi dobrami z ubogimi znaczy okradać ich i pozbawiać życia. Posiadane przez nas dobra nie są naszymi, ale ich dobrami»   Wzywam was do bezinteresownej solidarności oraz do powrotu ekonomii i finansów do etyki sprzyjającej człowiekowi.

      

Papież powiedział tylko tyle i aż tyle. Co to ma wspólnego z marksizmem? Nic. Jezus mówił o dobrowolnym akcie sprzedaży majątku i rozdzielenia go pośród ubogich. Papież wzywa do bezinteresownej solidarności z biednymi.

Co propagował złodziejski marksizm? Krótko mówiąc odebranie własności wszystkim i rozdział biedy. Obiecywał dać każdemu według potrzeb ale to państwo a nie człowiek określało czego człowiek może potrzebować.

Trzeba być ślepcem albo oszalałym liberałem aby nie zauważyć różnicy.

Nie dzielić się własnymi dobrami z ubogimi znaczy okradać ich i pozbawiać życia. Posiadane przez nas dobra nie są naszymi, ale ich dobrami» To zresztą cytat ze Świętego Jana Chryzostoma żyjącego w IV wieku, który chwalił zasady ubóstwa, wstrzemięźliwości i jałmużny, a jednocześnie piętnował nadużycia na dworze cesarskim. Za to pozbawiono go urzędu i zesłano na banicję. Nie nazwano go marksistą bo wtedy jeszcze marksizmu nie znano.

Całe przesłanie papieża można i należy przeczytać w całości i jest ono tu: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/evangelii-gaudium-radosc-ewangelii-adhortacja-apostolska-papieza-franciszka/

Czym więc różni się chrześcijaństwo od marksizmu. Użyję tu przykładu może skrajnego ale adekwatnego. Różnica jest taka jak miedzy seksem z miłości a gwałtem. Jeśli oba akty nagramy i porównamy wybrany jeden  fragment będzie wyglądało podobnie albo nawet tak samo. Ale jedno jest wynikiem wzajemnej miłości, drugie efektem zboczenia, zdziczenia i przestępstwa. To jest właśnie różnica. To o czym mówi Papież jest efektem miłości człowieka. To o czym mówi Rush to bałwochwalstwo pieniądza i to jest właśnie marksistowski materializm.

Na zakończenie jeszcze jedna myśl. Limbaugh  uważa,że komentarze papieża o współczesnym kapitalizmie są marksistowskie.  Rush jest konserwatystą,który uważa,że kapitalizm jest cechą charakterystyczną wolnego społeczeństwa. Papież oczywiście czuje toinaczej. Dlaczego jednak dwie osoby o mające przeciwstawne stanowiska miałyby siebie przepraszać ?

PS. Nastała idiotyczna moda na przepraszanie podczas gdy same przeprosiny nie zmieniają sposobu myślenia przepraszającego ani też przepraszanego. Obaj pozostają ze swoimi poglądami ,nawet bardziej usztywnionymi. Cały ten cyrk jest zbędny. To jest tylko komedia pod opinie publiczną , która też nie przywiązuje do przeprosin większej wagi. A czy sąd może nakazać zmianę poglądów? Wątpię.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

  1. Pingback: Papież Franciszek – Nie Jestem Komunistą | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816