BIZNES
Like

„Chodzi o to, by nie można było uciekać poza obecny system”

02/12/2015
984 Wyświetlenia
3 Komentarze
1 minut czytania
„Chodzi o to, by nie można było uciekać poza obecny system”

Czego nie zdołała zrobić Platforma Oszustów, dokona PiS? Czy to tak ma się skończyć? Czy nie ma innej możliwości? Czy musimy jeszcze rozbudowywać ZUS? Aby ratować pomysł obniżenia wieku emerytalnego, został utworzony prezydencki projekt ustawy, który ma ozusować każdy rodzaj umowy między pracownikiem a pracodawcą.

0


 

„Chodzi o to, by nie można było uciekać poza obecny system” – przyznaje z rozbrajającą szczerością prof. Marcin Zieleniecki wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy rząd musi przeciwdziałać praktyce zawierania umów cywilnoprawnych. Jak twierdzi mają one szkodliwy wpływ na system emerytalny – służą unikaniu obowiązku płacenia składek na ZUS.

Tak to prawda. Jednak są na to jeszcze dwa sposoby. Emigracja lub przejście w szarą strefę. Naprawdę nikt o tym nie pomyślał? Czy to taka zawiła i skomplikowana zależność? Kiedy młodzi ludzie w jeszcze większej liczbie zaczną wyjeżdżać na zachód, jaką wtedy podadzą przyczynę?

Na tym tle, jak stara, piękna legenda brzmią wyborcze zapowiedzi o uzależnieniu wysokości emerytury od przepracowanych lat. Dowolności momentu przejścia na emeryturę… Mimo że były to nieśmiałe przebąkiwania ze strony prezydenta, to rozbudziły wielkie nadzieje.

Niestety. Wiek emerytalny ma byś ustalony na 65 i 60 lat, a ZUS stanie się jeszcze większym molochem, niż jest obecnie.  Pozostaje mieć tylko nadzieję, że PiS okaże zdrowy rozsądek i do tego nie dojdzie.

 

0

Karol Przeklasa

6 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758