BIZNES
Like

Chińskie banki zainwestują nad Wisłą?

13/06/2017
216 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Chińskie banki zainwestują nad Wisłą?

Przewodniczący KNF Marek Chrzanowski oraz Wiceprzewodniczący CBRC, czyli China Banking Regulatory Commission, Wang Zhaoxing podpisali Memorandum of Understanding (MoU), określające współpracę między obiema instytucjami w zakresie nadzoru nad sektorem bankowym.Umowa01_tcm75-50945

Obecne porozumienie stanowi uaktualnienie porozumienia podpisanego w 2005 r. Głównym celem wprowadzonych zmian jest uwzględnienie zwiększenia aktywności chińskich instytucji bankowych na rynku polskim. Najważniejsze kwestie objęte porozumieniem dotyczą: współpracy i wymiany informacji na potrzeby sprawowania nadzoru bankowego w obu krajach zarówno w warunkach normalnych, jak i w sytuacji kryzysowej. Porozumienie dotyczy również współpracy pracowników obu instytucji przy przeprowadzaniu inspekcji oraz w ramach procedury oceny ewentualnych przejęć i połączeń oraz wydawania zgody na rozpoczęcie działalności.

Po podpisaniu porozumienia odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono m.in. sytuację makroekonomiczną w Polsce i Chinach, poruszono temat wyzwań nadzorczych, w tym przede wszystkim dotyczących branży Fintech. Przedstawiciele KNF przedstawili prezentację odnośnie rozwoju sektora Fintech w Polsce, po której odbyła się dwugodzinna dyskusja.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217