Komentarze dnia
Like

Chichot PRLu

26/11/2015
584 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Chichot PRLu

Prawo i Sprawiedliwość nie daje nam zapomnieć o komunistycznym PRLu. Wczorajsze kontrowersyjne projekty uchwał o unieważnieniu wyboru sędziów TK prezentował dawny członek PZPR, prokurator komunistycznego PRLu Stanisław Piotrowicz. Wśród 235 posłów rządzącej partii nie znalazł się NIKT z SOLIDARNOŚCIOWĄ przeszłością, którego uważano by za godnego reprezentanta wprowadzanych w super ekspresowym tempie uchwał.  Być może uznano iż do prezentacji wątpliwych propozycji o SĘDZIACH RP jest odpowiedni dawny PROKURATOR z członkostwem komunistycznej partii.

0


 

Rządząca partię ma w swoich szeregach niejednego prominentnego działacza dawnego komunistycznego wymiaru sprawiedliwości. Prawdopodobnie dostali abolicję od Prezesa, co ostatnio zastosował również pan Prezydent, gdyż ten wie doskonale iż takie osoby z „szemraną” przeszłością zwracają włożone w nie zaufanie podwójnie i odkupując swoją przeszłość służą wiernie i bez jakichkolwiek zastrzeżeń. To efekt psychologiczny łatwy do zrozumienia w naszych czasach, kiedy raczej mało można znaleźć dobrych stron ruskiego, ponad 40-letniego panowania nad polskimi duszami a funkcjonariusze dawnego reżimu musieli należeć do PZPR a prokuratorzy tacy jak Stanisław Piotrowicz byli jej „lepszą” częścią należącą do tzw. komunistycznej nomenklatury. W końcu nie pierwszy lepszy prokurator mógł zajmować kierownicze stanowisko i szefować iluś tam prokuraturom w Krośnie.

Gwoli prawdy trzeba powiedzieć iż nasz poseł sprawozdawca był również zastraszany. Zapisał się do partii bo jak sam mówi:

prokurator wojewódzki z Tarnowa Stanisław Bieszkiewicz i przeczołgał mnie za to, że jeszcze nie należę do partii. Kazał się zapisać.
I Pan się zapisał.
Zagroził mi, że jeżeli się nie zapiszę, nie zostanę dopuszczony do egzaminu prokuratorskiego.

Jednym słowem REPRESJONOWANIE i SZANTAŻ. I kto by się nie ugiął? Tym bardziej, że były bardziej dotkliwe represje. Nie, nie strata pracy, brak dochodów, wzywanie na przesłuchania czy wpisanie na czarną listę. Nie, pan Piotrowicz został przeniesiony do Krosna gdzie:

zaczęło się poniewieranie, wyznaczanie mnie do prowadzenia spraw pospolitych. Codzienne dojazdy do pracy po kilkadziesiąt kilometrów – wszystko po to, by utrudnić mi życie”.

 Reprezentant PiSu już w czasach Wolnej Polski dostał się na łamy gazet ogłaszając w roku 2001 na konferencji prasowej powody UMORZENIA śledztwa w sprawie księdza pedofila skazanego kilka lat później na 2 lata więzienia w zawieszeniu. Piotrowicz mówił wówczas, że większość świadków uważała za naturalne, że ksiądz bierze dzieci na kolana, przytula je, całuje, dotyka. „Nikogo to w tym środowisku nie raziło i sam ksiądz potwierdza te fakty. Zaprzecza jednak, by miały one podtekst seksualny”. Prokurator oczywiście sam śledztwa nie prowadził, on tylko je NADZOROWAŁ.

Stanisław Piotrowicz jest dumny z tego co robił. Bał się oczywiście bo przecież to było bardzo niebezpieczne i Bóg wie co mogłoby się stać, gdyby odkryto jego „konspiracyjną” działalność. Oddaje to wspaniale jego wypowiedz:

„Moja działalność w tamtym czasie sprowadzająca się do osłaniania ludzi, którzy rozprowadzali ulotki była o wiele bardziej niebezpieczna niż ta, którą przeprowadzali roznoszący ulotki.”

 PiS ma w Sejmie, razem z przybudówkami 235 posłów. Pan poseł Stanisław Piotrowicz został prze kogoś tam wybrany aby reprezentować swój klub i zgłaszać uchwały. Telewizja transmituje, Polska ogląda, media komentują. Niektórzy zadają sobie pytania jakie to właściwie „morale” prezentuje sobą poseł sprawozdawca? O jakie ideały walczył i jakie głosił? Za co został odznaczony, awansowany robiąc karierę w PRLu? Czy naprawdę takie osoby mają być twarzą rządzącej partii? Nie ma bardziej zasłużonych walką z komunistyczną zarazą? Naprawdę represjonowanych w czasach SOLIDARNIŚCI i walczących o Wolną Polskę?

Naprawdę PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ nie posiada takowych w swoich Sejmowych szeregach?

 

 

Źródła

http://niezalezna.pl/49154-piotrowicz-odpowiada-sekielskiemu-nie-bylem-prokuratorem-stanu-wojennego

– http://www.13grudnia81.pl/sip/index.php?opt=1&n=T&idS=3984&sprawa=5218

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1642009,1,stanislaw-piotrowicz–posel-ktory-stal-sie-twarza-walki-pis-z-trybunalem-konstytucyjnym.read

– http://wpolityce.pl/polityka/273130-co-dalej-z-trybunalem-nasz-wywiad-stanislaw-piotrowicz-odslania-kulisy-sporu-o-tk-i-odpowiada-na-zarzuty-pazernosc-platformy-na-wladze-doprowadzila-do-tego-problemu?strona=4 –

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758