Bez kategorii
Like

CHCIAŁBYM BYĆ DO WASZEJ DYSPOZYCJI

30/01/2012
324 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Kryzys demograficzny spowoduje kryzys gospodarczy. Rząd nie prowadzi polityki prorodzinnej, jest ona fikcją, Solidarna Polska chce to zmienić. Konkluzja: wypracujmy mądre kompromisy i rozmawiajmy o naszym wspólnym dobru, jakim jest Polska.

0


Tymi słowami rozpoczął Zbigniew Ziobro 27 stycznia 2012 roku spotkanie w Urzędzie Miasta w Sosnowcu, gdzie zgromadziło się  około 400 osób, zaś po wejściu prezydenta miasta padło pytanie, czy nie ma w Urzędzie większej sali? Speszony włodarz odpowiedział, że nie spodziewał się tak dużej frekwencji. Swoistym fenomenem okazała się liczna obecność młodzieży.

Na początku Z. Ziobro poruszył ważne dla Polski tematy. Przypomniał, że premier Tusk podpisał w ubiegłym roku  niekorzystny dla nas pakiet klimatyczny. Zdaniem mówcy, dokument ten opiera się na fałszywej hipotezie, że człowiek, emitując do atmosfery CO2 wpływa na zmianę klimatu. To wymusza na naszej gospodarce ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 25%! Spowoduje to wzrost cen produkcji, a zatem wiele firm wyprowadzi produkcję z Polski, a za tym idzie – strata miejsc pracy. Trzeba podkreślić, że żaden europejski kraj nie poniesie tak dotkliwych konsekwencji pakietu klimatycznego jak Polska! Prognozuje się, że ceny energii w gospodarstwach domowych wzrosną od 30 do 40%. Uderzy to najbardziej w nasz region. W rzeczywistości UE produkuje niewielką ilość tych gazów, a najwięksi truciciele, jak Rosja, Indie, Brazylia nie podejmują takich działań. Prawda jest taka, że bogate kraje UE chcą na tym zarobić. Pakiet energetyczny zgłosił prezydent Francji Sarkozy, którego kraj na tym nic nie stracił, gdyż prawie cała energetyka Francji opiera się na energii atomowej. Po podpisaniu przez Polskę pakietu klimatycznego przyjechał do nas i złożył propozycję budowy dwóch elektrowni atomowych, zaś koszt jednej z nich opiewał na 2,5 mld euro! „Za tym kryją się ogromne pieniądze, ogromne interesy” – podkreślił mówca. Z tego powodu Solidarna Polska podjęła działanie w zakresie uruchomienia nowej inicjatywy europejskiej. Aby Parlament Europejski wysłuchał głosów przeciwnych, potrzeba ok. 1 mln podpisów w siedmiu krajach.. Dlatego od 1 kwietnia rusza akcja zbierania podpisów w województwie śląskim. Bardzo na Was liczę – dodał prelegent.

Z. Ziobro wystosował apel do porywaczy dziecka! W tym miejscu przypominał o zmniejszeniu nakładów na bezpieczeństwo za rządów PO. Z policji odeszło ostatnio ok. 6 tys. ludzi, bo bali się niestabilności swojej sytuacji!

Jedno z pytań zadał przedstawiciel SP z Tychów – Łukasz Sarnowski – weteran wojny w Iraku, o los tyskiego szpitala wojewódzkiego, którego prowadzenie powierzono osobie niekompetentnej. Z. Ziobro określił problem jako polityczny – jest to dążenie do ogłoszenia upadłości. Zapewnił, że rozmawiał o tym z koordynatorem struktur na Śląsk – Michałem Wójcikiem. Pytający otrzymał obietnicę przyjazdu Z. Ziobry do Tychów.

Inne tematy poruszone przez lidera Solidarnej: Polska dziś jest krajem największych rozwarstwień społecznych w całej UE. Trzeba pomóc młodym przedsiębiorcom, bo nie mają tu łatwego startu. System podatkowy powinien być inaczej zorganizowany i uwzględniać sytuację najmniej zarabiających. Pojawił się w Polsce problem demograficzny – Polki nie chcą w kraju rodzić dzieci, bo system zasiłków jest fikcją. Wolą mieć potomstwo w innych krajach, np. w Anglii. Kryzys demograficzny spowoduje kryzys gospodarczy. Rząd nie prowadzi polityki prorodzinnej, jest ona fikcją, Solidarna Polska chce to zmienić.

Konkluzja: wypracujmy mądre kompromisy i rozmawiajmy o naszym wspólnym dobru, jakim jest Polska.

                                        Ewa Węglarz,

rzecznik prasowy Solidarnej Polski w Tychach

Inne zapisy autora:

0

Mateusz Gruźla
Mateusz Gruźla

"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."„I call myself a Peaceful Warrior…because the real battles we fight are on the inside.”„Pan Bóg nie lubi tchórzy!”

130 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758