BIZNES
Like

Chcesz dostać pożyczkę? Pokaż konto na Facebooku

29/10/2013
949 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
Chcesz dostać pożyczkę? Pokaż konto na Facebooku

Banki i firmy pożyczkowe używają najnowszych technologii do analizy wniosków kredytowych i to jest oczywiste, ale ostatnio instytucje finansowe odkryły, że jednym z najlepszych źródeł informacji o potencjalnym kredytobiorcy jest… Facebook.

0


Facebook-Jak-połączyć-w-3-krokach-zdjęcie-w-tle-ze-zdjęciem-profilowym

 

Rosnącą popularność Facebooka i innych serwisów społecznościowych wykorzystują z powodzeniem również banki i firmy pożyczkowe. Swój profil na Facebooku ma prawie każda licząca się instytucja finansowa. Jednak media społecznościowe dla banków i firm pożyczkowych są nie tylko miejscem prowadzenia dialogu z potencjalnymi i obecnymi klientami. Informacje, które zostawiamy w sieci, mogą być również wykorzystywane do weryfikacji wniosków kredytowych.

 

 

Kredito24, które udziela mikropożyczek online, analizę wniosku opiera o Big Data. Autorski algorytm opracowany przez Kredito24 sprawdza ponad 8000 danych. To, czy dostaniemy pożyczkę czy nie, zależy więc m.in. od naszych znajomych na Facebooku.

 

 

– Facebook jest nieocenionym źródłem informacji – mówi Sebastian Diemer, prezes Kredito24. – Analizując profil wnioskodawcy i jego znajomych, możemy potwierdzić na przykład informacje o zatrudnieniu.

 

 

Facebook nie jest jedynym źródłem informacji dla Kredito24. Sebastian Diemer wyjaśnia, że o szansach na otrzymanie pożyczki może również decydować czas, jaki spędzamy na stronie, oraz sposób, w jaki wypełniamy aplikację. Informacji, które mogą okazać się istotne w przyznaniu – bądź nie – pożyczki, system szuka także na LinkedIn oraz – już wkrótce – na portalach zakupowych typu Amazon, eBay czy Allegro.

 

 

Eksperci Kredito24 twierdzą, że systemy scoringowe oparte o Big Data są przyszłością branży bankowej oraz pożyczkowej. Automatycznie weryfikują wnioski kredytowe opierając się o pliki cookies, GPS czy media społecznościowe. I – to również zdanie ekspertów od kredytów – pozwalają określić czy osoba wnioskująca o kredyt mogłaby wpaść w pętlę zadłużenia. Taki system weryfikacji wniosków kredytowych chroni również przed oszustami, którzy chcieliby zaciągnąć pożyczkę, wykorzystując dane innych osób.

 

(mp)

Źródło: SIZ PAP, Kredito24

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

2 komentarz

 1. Avatar Van Helsing

  Tia, akurat im wierzę.

  “Eksperci Kredito24 twierdzą, że systemy scoringowe oparte o Big Data są przyszłością branży bankowej oraz pożyczkowej. Automatycznie weryfikują wnioski kredytowe opierając się o pliki cookies, GPS czy media społecznościowe.”

  Wyczuwam że chodzi tu o podstępny sposób zmuszenia ludzi, aby zakładali konta na takich podejrzanych, ups zejefanych fejsachbukach 🙂 Nikt nie wie dokładnie gdzie te dane są przesyłane o nas (jak ktoś ma jakieś konto), które te dane sami i inni na nasz temat tam umieszczają. Zresztą każdy wie jak działa społecznościówa i że poza publiką korzystają z tego ciekawe instytucje, a teraz tak otwarcie mówią że niby banki dla naszego dobra. Aby jakoś zmusić, sorki zachęcić nas to wymyślają coraz to głupsze formy promocji i reklamy, aby światowe stada szły w jednym kierunku im wyznaczonym. Jednostki hasające własnymi ścieżkami muszą się podporządkować i zapewne w krótkim czasie poczytamy ciekawe argumenty, jaki to fejsbuk jest fajny i OBOWIĄZKOWY.

  Wpis został umieszczony ze wsparcia systemowego instytucji pomocy i integracji społecznej, programu kapitał ludzki ze środków uni europejskiej.

  0
 2. Avatar policjant łapówkarz

  witam wszystkie banki. Pocałujcie mnie w odbyt. Sram na wasze kredyty.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816