Nowe Technologie i Medycyna
Like

Chcą prawnie umożliwić samobójstwa osób starszych

04/02/2017
791 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Chcą prawnie umożliwić samobójstwa osób starszych

Kanadyjscy naukowcy opublikowali analizę kosztów i korzyści przewidując, że eutanazja i wspomagane samobójstwa, oszczędzą pieniądze kanadyjskich podatników o 139 milionów dolarów rocznie. Naukowcy twierdzą, że badanie dostarcza “dowodu” dla rządu, aby namawiać starsze osoby na eutanazje, na „spełnienie obowiązku” wobec systemu opieki zdrowotnej. „Ten rodzaj badania stworzy nowy rodzaj presji społecznej” – powiedział Alex Schadenberg, szef londyńskiej Koalicji Przeciw Eutanazji (Euthanasia Prevention Coalition) do LifeSiteNews. Schadenberg mówi dalej: „Nowy model dobrego obywatela” będzie naciskał na poważnie lub śmiertelnie chorych, dając im do zrozumienia, że śmierć jest kwestią obowiązku publicznego”.

0


Badanie zatytułowane „Analiza kosztów kanadyjskiej pomocy medycznej w umieraniu” zostało opublikowane w kanadyjskim magazynie „Medical Association Journal”. Wykorzystując informacje od pionierów eutanazji z Belgii i Holandii, lekarze Aaron Trachtenberg i Braden Manns stworzyli scenariusz, w którym osoby poddające się eutanazji zmniejszyłyby swoją żywotność o tygodnie, a nawet miesiące. Następnie oszacowali koszty usług lekarskich, gdyby pacjenci nie poddali się eutanazji. Na tej podstawie oszacowali kwotę zaoszczędzoną, dzięki przymuszonej eutanazji pacjentów.

Napisali: „Pomoc medyczna w umieraniu mogłaby zmniejszyć roczne wydatki opieki zdrowotnej w Kanadzie pomiędzy 34,7 mln CAD (kanadyjskich dolarów) a 138,8 mln CAD, przekraczając 1,5- 14,8 mln CAD kosztów bezpośrednio związanych z realizacją planu”.

Przeciwnicy eutanazji i wspomaganego samobójstwa, natychmiast potępili naukę za stawianie dolarów przed ludzkim życiem. Uważają, że jest to pierwszy krok do niebezpiecznej propagandy licznych samobójstw, a następnie polityki, która nie tylko zatwierdzi wspomaganie samobójstwa, ale promuje je jako obowiązek obywatela.

Schadenberg oskarża: „Przesłanie do pacjentów będzie brzmiało: Jak można być takim egoistą? Będą im mówić, że jeśli zdecydują się pozostać przy życiu i naciągać państwo na takie koszty, to sami powinni płacić z własnej kieszeni za opiekę medyczną”.

Schadenberg przewiduje, że jeśli tok myślenia zmieni się przez to badanie, to ludzie, u których zdiagnozowano nieuleczalną i śmiertelną chorobę, natychmiast będą dostawali wybór pomiędzy medycznym samobójstwem lub wypisaniem do domu z jakimiś środkami przeciwbólowymi – cokolwiek, aby odsunąć ich z dala od wysokich kosztów pobytu w szpitalu. Pobyt w szpitalu będzie oferowany tylko jako bardzo odległa trzecia opcja.

Schadenberg zaatakował nieprawdziwą sugestię naukowców, aby oszczędności w systemie opieki zdrowotnej dzięki wczesnej eutanazji pacjentów, będą stosowane do opieki paliatywnej: „Autorzy tego badania są naiwni. Im więcej ludzi będzie umierać przedwcześnie dzięki śmiertelnemu zastrzyku, tym mniejsze będzie zapotrzebowanie na opiekę paliatywną” – powiedział.

Amy Hasbrouck, dyrektor wykonawczy Toujours Vivant/Not Dead Yet Canada powiedział, że badanie jest przykładem postawy, którą niepełnosprawni Kanadyjczycy napotykają codziennie. Te badania tylko zwiększyły interpersonalną i instytucjonalną presję na seniorów, chorych, i niepełnosprawnych ludzi. Hasła typu” Zrób, co do Ciebie należy” i „przestań być ciężarem dla swojej rodziny i systemu opieki zdrowotnej” psychiczne ciążą na tych ludziach. Jest jasne, że oszczędności będą czynnikiem decyzyjnym o żądaniu i zatwierdzaniu eutanazji i wspomaganego samobójstwa.

Musimy wziąć pod uwagę fakt, że osoby starsze inaczej odbierają rzeczywistość. Bardzo łatwo można przekonać je do samobójstwa. Dlatego kluczowa jest rola rodziny, aby chronić starsze osoby przed brakiem empatii naukowej.

Autorstwo: Kasia Brzoza
Na podstawie: Lifesitenews.com
Źródło: RobertBrzoza.pl

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758