NEWS
Like

Cezary Krysztopa: “Ja, wieloletni wyborca PO, dziś proszę, idźmy na Marsz 13 XII, brońmy Wolności przed Platformą ‘Obywatelską'”

10/12/2014
1330 Wyświetlenia
12 Komentarze
8 minut czytania
Cezary Krysztopa: “Ja, wieloletni wyborca PO, dziś proszę, idźmy na Marsz 13 XII, brońmy Wolności przed Platformą ‘Obywatelską'”

Ja, wieloletni wyborca PO, dziś proszę, idźmy na Marsz 13 XII, brońmy Wolności przed Platformą „Obywatelską”

0


Marsz Niepodlelości

Moja historia nie jest jakoś szczególnie wyjątkowa. W 2005 roku nie widziałem specjalnej różnicy pomiędzy PiS i PO, na PO zagłosowałem wtedy prawie przypadkiem, no może pewne znaczenie miał tu słynny spot ze zdychającym Kotem Sylwestrem i znikającą zawartością lodówki. Uważałem, że nie było to ze strony PiS zagranie fair, do dziś tak uważam, być może zresztą był to ten impuls, który z Donalda Tuska, który, o czym dziś już wiem, absolutnie nie był politykiem krystalicznym, w zasadzie uczynił potwora.

W ciągu kilku lat zaostrzającej się walki pomiędzy PiS i PO, stałem po stronie Platformy. stałem ponieważ wierzyłem, że PO jest partią konserwatywną światopoglądowo i przytomną gospodarczo. To kłamstwo, choć dojście do tego wniosku zajęło mi kilka lat, co zapewne można paradoksalnie uznać za sukces technologii wizerunkowej Donalda Tuska. Najwyraźniej jednak albo ta technologia nie jest absolutnie doskonała, albo „dokonania” Platformy, przekroczyły granicę jej możliwości. Wątpliwości miałem już przy kolejnych „ofensywach” PO, które nie kończyły się niczym oprócz wrzawy w mediach, ale coś we mnie tąpnęło przy okazji pierwszego ciosu jaki PO zadała OFE. Oto ci, którzy przed chwilą bronili systemu emerytalnego przed „nieodpowiedzialnymi populistami” nagle sami zaczęli go rozmontowywać. I to dlaczego? Najwyraźniej dlatego, że chcieli zamaskować skalę zadłużenia do jakiego doprowadzili (nie chodzi tu o to, że OFE uważam za jakiś świątek, po prostu w tym systemie zebrał się już jakiś kapitał, który został lekkomyślnie roztrwoniony). W dodatku byli na tyle bezczelni, że sprzedawali to „ciemnemu ludowi” jako reformę przeprowadzaną dla jego dobra. Byłem w szoku.

Później serie afer, hazardowa, autostradowa, niedotrzymane obietnice, zawalona polityka zagraniczna, wysługiwanie się Niemcom i Rosji, zniszczone marzenia o polskich łupkach, wypychanie Polaków za granicę, kolejna „reforma” opóźniająca wiek emerytalny, zawalenie polskiej niezależności energetycznej, „tajny” kontrakt gazowy Pawlaka, katastrofalne zadłużenie kraju… Smoleńsk… a jakby tego było mało to w nagrodę za niszczenie kraju, zasłużony Angeli Merkel Donald Tusk dostaje stanowisko w Brukseli. To wszystko i wiele innych spraw, wypłukało ze mnie resztki jakichkolwiek pozytywnych uczuć wobec Ryżego Cwaniaczka. Rozumiem jednak, że komuś to nie przeszkadza. Ktoś może lubić być wykorzystywany i okłamywany np. dlatego, że uważa, że w ten sposób „opłaca” się ochronie przed znienawidzonym PiS.

Jeśli jednak czuje się człowiekiem wolnym (to również nie jest obowiązkowe) powinien dostrzec jak krok po kroku, ale systematycznie zwiększając presję, Platforma Obywatelska, a raczej środowisko, które firmuje, wolność mu odbierają. Odbierają mu wolność słowa regularnie ograniczając dostęp do istotnych  informacji. Cała wielka machina „wiodących mediów” idzie dziś w zaprzęgu i pracuje na rzecz PO. Dzieje się tak dlatego, że te „wiodące media” powstały za „resortowe pieniądze” i prym w nich wiodą „resortowe dzieci” oraz ich sprzymierzeńcy. Platforma to środowisko inkorporowała i daje mu ochronę polityczną, a ono odwdzięcza się ochroną biznesową i medialną. To w jaki sposób traktuje się media niebędące” w środowisku” widać było choćby na przykładzie ostatniego aresztowania Jana Pawlickiego z TV Republika, akurat jego spośród wielu innych objętych immunitetem.

Odbierają mu wolność zgromadzeń, tu najbardziej aktywne jest środowisko związane z Bronisławem Komorowskim, to z jego kręgów wyszła ustawa zaostrzająca prawo o zgromadzeniach, ustawa o tzw. „bratniej pomocy” (zezwalająca na wezwanie jednostek  z innych państw do tłumienia zamieszek w Polsce) czy powracająca wciąż koncepcja ustawy o zakazie zasłaniania twarzy. Mało kto też wie, że polską policję zaopatrzono w tzw. „miotacze bólu”, czyli specyficzne głośniki wydające rodzaj dźwięku wywołujący w tłumie niewyobrażalny ból. Ci nieliczni, którzy ośmielili się w tej sprawie zadawać pytania, zostali poinformowani, że miotacze zakupione zostały jako „sprzęt nagłaśniający”. Czy trzeba lepszego dowodu na arogancję władzy? Rok w rok Marsz Niepodległości jest nie tylko kłamliwie przedstawiany w mediach (tak, widzę to na własne oczy), ale też wysoce podejrzane są działania służb rzekomo go zabezpieczających. Myślicie, że to Was nie dotyczy? Może nie w tej chwili, ale pomyślcie, że w pewnym momencie może i gdzie udacie się po obronę przed niesprawiedliwym państwem?

Wreszcie po latach prób (ostatnie wybory europejskie, Mazowsze) postanowiono wdrożyć system fałszowania wyborów. Gdzie dowody, ktoś zapyta. a ja odpowiem, nie mam ani zdolności ani uprawnień śledczych, a to władza która ma obowiązek dbać o to żebym miał do nie zaufanie, zrobiła wszystko żebym tego zaufania nie miał, na koniec jeszcze bezczelnie nie zgadzając się na przezroczyste urny i kamery w komisjach. Bo przecież dlaczego miałaby się silić na jakąś przejrzystość. Czyżby były jakieś wątpliwości? Cały tłum otumaniałych lemingów chętnie zakrzyknie, że nie było, więc w czym problem?

A ja uważam, że problem jest. I to coraz większy. Staczamy się w otchłań autorytaryzmu, w którym państwo jest dla obywatela wrogiem, a władza jest nieodwoływalna, albo coś z tym zrobimy, albo na to zasługujemy. Będę na Marszu 13 XII. Ty też, odłóż na chwilę to co robisz i przyjdź. Zawalczmy razem o przyszłość naszych dzieci.

Cezary Krysztopa— Cezary Krysztopa

Rysownik, architekt, z jakichś powodów zwykle generuje wokół siebie zamieszanie:)

Cytowane za: http://blogpublika.com/2014/12/08/ja-wieloletni-wyborca-po-dzis-prosze-idzmy-na-marsz-13-xii-bronmy-wolnosci-przed-platforma-obywatelska

Zdjęcie z portalu: http://skwk.pl/skwk/2-wydarzenia/5961-wyjazd-na-marsz-niepodleglosci.html

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

 1. Avatar Marek

  Widzisz Cezary, ja od 10-12lat zawsze stałem za UPR.Teraz mamy KNP oraz Ruch Narodowy.
  Zawsze wiedziałem, że między PIS a PO nie ma prawie żadnych różnic.
  Wiedziałem że ta banda opozycji koncesjonowanej(socjalistów pobożnych i bezbożnych) wydoi nas do reszty. Przykład OFE jest doskonały. Całe “25 lat wolności” to jedna wielka ściema dla tubylców.
  PO to zabójcy Polski!
  Lepiej dostrzec późno niż wcale.
  Pozdrawiam.

  0
  • Avatar Arni

   Panie Marku, ja nigdy w swoim życiu nie należałem do żadnej organizacji mafijno-przekręckiej. Praktycznie też nigdy nie byłem nawet sympatykiem takiej organizacji (poza krótkim okresem propolskiej LPR, zanim przekręt Giertych ją zaczął pacyfikować). Nigdy zaś nie widziałem różnicy pomiędzy g… twardym zwanym- po a g…. miękkim zwanym – pis. Nie widzę też różnicy w “innowacyjnej” działalności Jego Królewskiej Mości w porównaniu z powyższymi. Dlaczego? 1. Rozbił kilka partyjek które miały nawet ciekawe założenia. 2. Marzy mu się sprywatyzowanie (sprzedanie za bezcen) ostatnich dóbr państwowych, bo ponoć jest to jedyne uzdrowienie Polski. 3. Jest za wprowadzeniem GMO do upraw i obrotu itp.
   A zabójcami Polski jest każda partia, niezależnie czy przy żłobie czy w tzw. opozycji.

   0
   • Avatar Marek

    Panie Arni, Jego Królewska Mość nie jest idealny, i ja to wiem.
    Ja też nie należałem nigdy do żadnej organizacji i pewnie nie będę należał.
    Uważam jednak, że każda organizacja (partia) musi mieć program-drogowskaz.
    UPR na pewno taki drogowskaz miała, KNP czy Ruch Narodowy też go mają.
    Program to ideał, jego realizacja to druga sprawa.
    JKM zawsze mówił o prywatyzacji z licytacji – to jest najważniejsze, bo w licytacji bardzo utrudniony jest przekręt, przekazanie tych pieniędzy na emerytury, i w następstwie zmiana systemu podatkowego.
    Tego nie zrobiono i w rezultacie prywatyzacja wszystkim kojazy się ze złodziejstwem.
    Bo najważniejsze jest jak i kto to robi.
    Poza tym trzeba kogoś posłuchać i uwierzyć, bo brak tej wiary też niczego nie załatwia.
    Po “25 latach wolności” myślę, że młodemu pokoleniu dostrzec kto kim jest będzie łatwiej.

    0
 2. Avatar kolabor

  Jakie zwalczające się partie ktoś widzi? To jedna wielka szopa rządzona przez tą samą ekipę, która porusza pacynkami w USA. Jacyś śmieszni demokraci i republikanie. Widowisko dla gawiedzi robione tylko po to, by odwrócić uwagę i pozbawić ich portfela. Jesteśmy stadem jak to powiedział Żyd pan Michnik inaczej Szechter – stadem “tępych baranów” i dla tego Żydzi robiący dla nas ten cyrk z marionetkami w ich okienku – będą naszymi panami i właścicielami. Idiota musi być niewolnikiem i musi mieć pana. Dla idioty to nawet i lepiej. Taka jest jego natura, karma czy los – jak kto woli tak niech to sobie nazywa.

  0
 3. Avatar kanton

  XIII Grudnia może być gorąco. Dla wszystkich. Dla Kwaśniewskiego ,Millera, Niesilowskiego i innych. Wystarczy rozbujać naród, lecz kto tego dokona. NIKT.

  0
 4. Avatar marcin

  Dziwie sie dlaczego nie robi sie takich marszy w miesiacach letnich kiedy jest cieplo.
  Napewno przyszloby trzy a moze cztery razy wiecej ludzi, niezadowolonych z obecnej sytuacji.
  Mysle tak sobie ,ze moze te marsze celowo organizowane sa kiedy jest zimno.

  0
  • Avatar w.j.w k.

   Kiedyś, jak dostałem pałami, to się cieszyłem, że byłem grubo ubrany. Dziś wiem, że marsze protestacyjne i wszystkie inne próby masowych protestów, powinny być przeprowadzane na wiosnę. Latem się nie da- zmobilizować ludzi. A gdyby zamienić majówkowe grillowanie na coś politycznego… to kto wie? Ludzie napakowani nową energią, podnieceni odradzającymi się kolorami życia. Gdy jest ciepło, luźniej ubrany człowiek ma większą swobodę ruchu, jest zwinniejszy i szybszy. Nie dotyczy to rycerzy i policjantów “w zbrojach”. Rycerstwo potrafiło w upale prowadzić walkę. Policjantów wystarczy przetrzymać jakiś czas na szerokich alejach wielkich miast, na placach, w pełnym słońcu, a pewnie pod swym ekwipunkiem, będą się pocić jak w saunie. Wystarczy sugestia, że pot, to ze strachu… A sugestia musi być olbrzymia (np. już możemy zacząć rozpowiadać, że policjanci tak naprawdę boją się konfrontacji ze społeczeństwem, że to tandetna mutacja ZOMO itp.). Złammy im morale. Tak jak przed ’89 r. wszyscy w Polsce zdawali sobie sprawę, że są “My” i “oni”, i kto jest kim, i prawie całe społeczeństwo nie miało innej opinii o “onych”, jak stek bluzgów, i przekleństw. Drwiono, szydzono, wyśmiewano, nawet prosto w oczy. Buntowali się wszyscy, nawet niektórzy w łonie partii. A jak na razie, to “oni Nas” dzielą, emigracjonują (neologizm od: emigracji i prześladowania, czyli zmuszanie do emigracji- metoda znana w Polsce jeszcze za Królestwa). Przedstawiają “kontrowersyjną” szopkę dla gawiedzi, a sami żyją dzięki rekwizytom na scenie. Tragedia ma tytuł: “Dziel i żąć”.

   0
 5. Avatar wojakswojak

  Bronić wolności przed po by oddać ją pis… Czaruś nie czaruj, większość ludzi w tym kraju jeżeli ma do wyboru kiłę lub rzeżączkę wybierze pół litra wyborowej. Tobie też to radzę. Odnośnie marszu pisuarowego, mam nadzieję że policja będzie baaardzo brutalna i nie będzie żałowała pał i prowokatorów , gdyby ode mnie to zależało kazał bym strzelać lub przynajmniej oblać manifestantów napalmem. Wyznawcy głąbosława kłamczyńskiego nie zasługują na żaden pardon. O po się nie martw, będą dyndać obok pisowców.

  0
  • wojakswojak napisał:
   “gdyby ode mnie to zależało kazał bym strzelać lub przynajmniej oblać manifestantów napalmem”
   .
   Jak widać, mamy tu już typową odzywkę bolszewickiego politruka, czyli typowej, odmóżdżonej stalinowskiej małpy!!!

   0
 6. Avatar Sławomir

  PO – to zdrajcy, 13.12 – idźmy razem z PiS! Ale PiS – to też zdrajcy! Spokojnie – za 4 lata głosujemy na PO. A jak się okażą znowu zdrajcami? Luzik!! Przecież jest jeszcze PiS! Głosujmy zatem na PiS. A jak nie – to na PO.. LUDZIE!!! TO MUSI KU…WA JEGO MAĆ W KOŃCU PRZYNIEŚĆ JAKIŚ EFEKT! 😉

  0
  • “…LUDZIE!!! TO MUSI KU…WA JEGO MAĆ W KOŃCU PRZYNIEŚĆ JAKIŚ EFEKT!.”

   No pewnie ten efekt już czeka z zachodu a jeszcze lepszy ze wschodu, będziesz miał taki efekt aż cię dupa zaboli, albo głowa, ale to u ciebie bez różnicy. ;))

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816