Bez kategorii
Like

Celiński Millera trzymają w kleszczach mali ludzie

25/01/2013
400 Wyświetlenia
1 Komentarze
25 minut czytania
no-cover

Celiński „ Leszka Millera, jednego z największych polityków Polski minionego dwudziestolecia, trzymają w kleszczach mali ludzie. A on woli karleć, 
niż walczyć”

0


 

„Według raportu niezależnej organizacji Fair Trials International”….”Polska pod względem łamania praw człowieka w  UE zajmuje pierwsze miejsce. „…..”To gorzkie, biorąc pod uwagę, że  konserwatywno-liberalna PO (…) powstała z  ruchu obywatelskiego, którego członkowie w latach 80. należeli do Solidarności– pisze na portalu Heise.de niemiecki dziennikarz Jens Mattern.”…”W artykule zatytułowanym: "Polska demokracja potrzebuje nadzorców" czytamy m. in.:Dziś media i opozycja oskarżają rząd o to, że miał już dawno wiedzę na temat podejrzanego instytutu finansowego Amber Gold i tego, że udziałowcy są oszukiwani, ale nikt nie był zainteresowany interwencją.”…(źródło )
 
Gwiazdowski „ ostatni raport OECD. Wynika z niego, żePolacy są poza Japończykami drugim najszybciej starzejącym się narodem świata (więcej)
 
Kuźmiuk „Zgodzono się także, że sytuacja w zakresie urodzeń w Polsce jest dosłownie dramatyczna (wskaźnik dzietności w wysokości 1,3 wg ONZ sytuuje nas na 209 miejscu na 222 kraje notowane pod tym względem) „…(więcej )
 
„Z danych Komisji Europejskiej wynika, że ryzyko ubóstwa i wykluczenia społecznego zwiększyło się zwłaszcza w krajach południowej i wschodniej Europy. W 2011 roku prawie co czwarty mieszkaniec UE (24,2 proc.) był zagrożony tym zjawiskiem. Co więcej, w jednej trzeciej krajów członkowskich, w tym w Niemczech, Holandii i Danii zwiększyło się zagrożenie biedą osób pracujących „…(więcej)
 
„„W Grecji, według Eurostatu, 31 proc. ludności popadło w 2011 roku w ubóstwo „….”Grecja, Hiszpania i Portugalia znalazły się w 2012 r. na drodze do przekształcenia się w "społeczeństwa dwuklasowe", tj. takie, w których ludzie coraz bardziej dzielą się na bogatych i biednych, a zanika klasa średnia– biją na alarm europejscy socjologowie. „….”Średnio dochody tych drugich będą 15-krotnie przekraczały zarobki pierwszych. „…..(więcej )
 
Celiński „ Leszka Millera, jednego z największych polityków Polski minionego dwudziestolecia, trzymają w kleszczach mali ludzie. A on woli karleć, 
niż walczyć”…..” W Europie będzie się działo. Raczej dobrze będzie się działo. Europa tysiąca drobnych kroków sobie radzi „….”To jest sprawa nadziei. Ten rok nie będzie lekkim rokiem. To, co będzie się w polityce działo, zapisze historię ostatniego już chyba etapu dobrej okazji dla Polski uzyskania lepszej niż kiedykolwiek od 1648 roku, od pokoju westfalskiego, pozycji w Europie. Bez trzydziestoletniej wojny. Własnym wewnętrznym wysiłkiem. Cudowna okazja! „…..”Projekt „Europa” nie jest dla Polek i Polaków zawieszony w próżni. Projekt „Polska w Europie” (mam na myśli instytucjonalne kwestie) to nasza szansa i pytanie jednocześnie. To jest szansa na lepsze jakościowo życie. Lepsze, to znaczy respektujące zasadę służby obywatelom instytucje. Lepszą, to znaczy bardziej na cel zorientowaną, organizację. Szansa na lepsze życie. Niekoniecznie materialnie lepsze. „…..”Teraz bronimy status quo. Obyśmy obronili. Niechaj wiedzą to najpierw elity pieniądza i wpływu. Albo niech szukają szczęścia gdzie indziej. To, czego najbardziej nam dzisiaj brakuje, to spójności. Materialnej i politycznej. To nie jest czas na roszczenia silnych korporacji. To jest czas na solidarność. „…..”Niemowlę nie ma klasy, pozycji, przewagi nad innym niemowlęciem. Chyba że zdrowie. Resztę zapisują okoliczności społeczne. A przynajmniej nic nam nie wiadomo, jakie ono jest. „…..”Układ partyjny skamieniał. Pozostanie skamieniały. Szpuntem jest Miller. I SLD. Bardziej może SLD niż Miller. On to rozumie. Poprzednicy nie rozumieli. Oni wiedzą, że tylko „jedynki” dają im chleb z szynką i majonezem. Są racjonalni. Zabiegają o siebie. Polskę mają w d… Jak zresztą ponad połowa polskiego Sejmu.
Idzie o ludzi w gminach i powiatach. Trzymają Millera w kleszczach. Jednego z największych polityków Polski minionego dwudziestolecia trzymają w kleszczach mali ludzie. A on woli karleć, niż walczyć. On? System? Jakie to ma znaczenie?Nie rozumiem istoty tego szpuntu. Ale widzę, że jest. „….( źródło )
 
Celiński to socjalista, czerwony celebryta . Tekst Celińskiego to jeden z pozoru bełkot. Z pozoru , bo artykuł Celińskiego wpisuje się w coś co nazwałam „mistycyzmem lewicowym „ Polityczna poprawność jak każdy fanatyczny ruch religijny ( niech nikogo nie zmyli brak Boga osobowego) dorobiła się w celu tumanienia wyznawców swojego mistycyzmu .
 
Celiński , w sposób co prawda uproszczony powtarza tezy profesora Constanzy teoretyka depopulacji i przymusowej sterowanego obniżenia poziomu życia . Tudzież ideologa Platformy Obywatelskiej i Tuska Makowskiego. Ten jeden z fundamentalnych dogmatów socjalistycznej ideologi politycznej poprawności socjalistyczni fanatycy nazywają „ rozwojem zrównoważonym
 
Celiński „ Lepszą, to znaczy bardziej na cel zorientowaną, organizację. Szansa na lepsze życie. Niekoniecznie materialnie lepsze.”
 
Constanza „Czy taka przemiana światopoglądu i celów politycznychjest w ogóle możliwa? „….„Potrzebny jest nam obecnie zrównoważony ekologicznie, sprawiedliwy i korzystny ekonomicznie wzrost dobrobytu nie tylko w zakresie PKB. Co więcej, w niektórych krajach może to oznaczać spadek PKB. „….”wzrost PKB ….dalsze stosowanie go jako głównego celu polityki w krajach „nadmiernie rozwiniętych" może być niebezpieczne i przynosić skutki odwrotne do zamierzonych „….”Musimy stworzyć instytucje, które pomogą nam pozostać w granicach naszej planety„. …..(więcej)
 
Makowski „Obywatele Unii muszą sobie zdać sprawę, że kierunek rozwoju karmiący się mitem o nieustannym postępie i wzroście zaprowadził nas w ślepą uliczkę Dlatego jednym z kluczowych słów, które każdy z nas musi sobie powtarzać, jest „dość": dość kupowania, dość życia na kredyt, dość bezmyślnego dewastowania Matki Ziemi. Rozwój polegający na samoograniczaniu się jest obecnie nie tylko naszym wymogiem moralnym, ale wręcz ostatnią deską ratunku. „…(więcej)
 
Jak widzimy trzej fanatyczni lewacy spod znaku politycznej poprawności Constanza , Makowski i Celiński chcą nam zafundować życie w …nędzy .Bo do tego się sprowadza dążenie do spadku PKB, religijne nawoływanie Polaków i innych Europejczyków do samoograniczenia.
 
Inną cechą charakterystyczna mistycyzmy socjalistycznego jest oprócz kultu ziemi, Gai , kult Unii Europejskiej . Socjalistycznego raju z socjalistycznymi prorokami . Mistycyzm socjalistyczny politycznej poprawności to odwoływane się do miłości , nadziei, a nawet …wiary . Oczywiście wiary w socjalizm , w polityczną poprawność. W sumie Celiński się nie wysilił . Skopiował idee mistycyzmu socjalistycznego dodając infantylny styl narracji swojego tekstu .
 
Oczywiście prymitywne propagowanie przez lewaka Celińskiego mistycyzmu socjalistycznej politycznej poprawności ma swój powód i cel . Nie bez powodu dobrałem dane ekonomiczne i cytaty . Socjalistyczna Europa zbankrutowała .
 
Kaplan „”Ekonomiczny upadek tego modelu – czyli właśnie europejskiego państwa opiekuńczego – w ostatnich kilku latach zagraża dziś miękkiej sile Europy, a co za tym idzie – jej moralnej wizji samej siebie „…(więcej)
 
Co więcej Europa przekształca się w społeczeństwo dwuklasowe . Obama podał ,że jeden procent Amerykanów posiada 86 procent bogactw Ameryki. W Europie jest jeszcze gorzej. Europejskie społeczeństwo będzie posiadało , bajecznie bogatą , posiadającą niczym w feudalizmie prawie wszystkie bogactwa klasę wyższą , klasę socjalistycznych panów i klasę niczego nie posiadającego , skrajnie eksploatowanego ekonomicznie podatkami nowego chłopstwa pańszczyźnianego .
 
Czyż nie należy aparatem przymusu propagandowego wbić tym prolom ,że szczęściem , celem religijnym politycznej poprawności jest ograniczenie swoich potrzeb , dzięki czemu socjalistyczni panowie w czasie kryzysu dalej będą mogli okradać ich podatkami .
 
O hipokryzji Celińskiego, o tym ,że socjalistyczny religijny żarliwy apel o dążenie do „lepszego , niekoniecznie materialne „ życie skierowany jest jedynie jedynie do polskiego chłopstwa pańszczyźnianego a nie do socjalistycznej nomenklatury II Komuny najlepiej świadczy wysługiwani się Kwaśniewskiego oligarsze za pokaźne pieniądze , czy grabieni pod siebie przez Kopacz czy Borusewicza nagród , pieniędzy wydartych podatkami z gardeł polskich rodzin , polskich dzieci.
 
Video Krzysztof Rybiński – powróćmy do Hayeka
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 
Kaplan „Miękka siła, tak jak ją definiuje politolog z Harvardu, Joseph Nye, to między innymi umiejętność stosowania perswazji w świecie rządzonym przez media.A w przypadku Europy taka siła pochodzi ostatecznie z jej ekonomicznego i politycznego modelu „…(więcej)
 
Makowski „Wściekłość (…) jest zrozumiała, powiedziałbym nawet, że jest naturalna, a mimo to nie jest możliwa do zaakceptowania, ponieważ nie pozwala przynieść rezultatów, które zapewne może przynieść nadzieja". „….”By jednak móc zbawiać świat, potrzebujemy …. trzech cnót: nadziei, odwagi, determinacji „….”A teraz trwają nadzieja, wiara i miłość. A największa z nich jest miłość". Parafrazując św. Pawła powiedziałbym tak: „A teraz trwają nadzieja, odwaga i determinacja. A największa jest nadzieja". Jeśli chcemy naprawiać Europę, musimy ponownie rozbudzić w sobie cnotę nadziei. I każdego dnia praktykować odwagę i determinację. Tylko wtedy, choć nie daję żadnych gwarancji, być może uda nam się zbudować „inną, lepszą Europę"! „…(więcej )
 
Staniszkis „Trzeba by pokazać fundamentalne wady systemu instytucji i procedur nieodpowiadających naszej fazie rozwoju. Obnażyć słabość państwa eksploatowanego przez klasę polityczną i niezdolnego do skupienia i spożytkowania dla rozwoju resztek energii społecznej. Odwrotnie, przez swą nieudolność, robiącego wszystko, aby społeczeństwo pozostało unieruchomione „….”Ale premier, niekompetentny i oportunistyczny, a równocześnie – arbitralny i niszczący wszelki odrębny głos w rządzie i w PO, nie daje nadziei na takie, pozytywne dla Polski, wykorzystanie kryzysu „…..”Wszystko staje się łupem. Ani władza, ani opozycja, ani środowiska opiniotwórcze, nie są w Polsce na miarę tych wyzwań! „…(źródło )
 
 
TAKIE RÓŻNE
 
Próchniak , Rapacki „Polsce narastają symptomy zawodności państwa w jego funkcji dostarczyciela dóbr publicznych i społecznie pożądanych: niewydolność władzy sądowniczej, słabe przestrzeganie prawa, niska jakość administracji publicznej i samowola urzędnicza, dysfunkcjonalna służba zdrowia, obniżka standardów jakości w systemie edukacji itp. Wreszcie, zagrożeniem stabilności i trwałości przyszłego wzrostu gospodarczego mogą się stać powiększające się rozpiętości dochodowe i majątkowe.”…”Według nich liczba ludności w Polsce spadnie do 32,6 mln w 2060 r. (o przeszło 5 mln). Jednocześnie odsetek osób w wieku produkcyjnym (15-64 lat) zmniejszy się z 71,3 proc. w 2010 r. do 53,4 proc. w 2060 r., zaś odsetek osób w wieku poprodukcyjnym (ponad 64 lata) wzrośnie z 13,5 proc. w 2010 r. do 34,6 proc. w 2060 r „….”Dla Polski przewidywane tempo wzrostu PKB per capita wynosi od 3,2 proc. w 2015 r. do 1,0-1,3 proc. w latach 2050-2060. Analogiczne prognozy dla Europy Zachodniej (dokładniej – 17 krajów strefy euro) są zawarte w przedziale od 1,0 proc. w 2015 r. do 1,4-1,6 proc. w latach 2050-2060 „…”Prognozy KE są bardziej pesymistyczne – informują o dalszym zmniejszaniu się tempa wzrostu potencjalnego PKB do ok. 1,5 proc. w latach 2025-2035, ok. 1,0 proc. w latach 2040-2045 i tylko 0,5 proc. od 2050 r. To oznacza trwałe utrzymywanie się stopy bezrobocia na poziomie dwucyfrowym. „…(źródło).
 
Ziemkiewicz „Prof. Witold Kieżun w jednej ze swych książek pisał, że gdy po wieloletniej pracy w programie pomocowym ONZ dla państw afrykańskich wrócił do wolnej już Polski, uderzyło go podobieństwo III RP do postkolonialnych państw, w których spędził ostatnie lat „….”Wspólną przyczyną obydwu jest fakt, iż państwo budowane przez siłę obcą dla utrzymania panowania nad podbitym krajem, eksploatacji jego zasobów i narzucania swojej cywilizacji jest czymś zasadniczo odmiennym od państwa stworzonego przez mieszkańców danego kraju dla siebie samych. Elita nie wyrasta tu w naturalny sposób ze społeczeństwa, nie formuje się z najlepszych, ale wyznaczona jest przez kolonizatora − okupanta, zaborcę etc. − z miejscowych kolaborantów.Zamiast „elitą narodu” jest „elitą przeciwko narodowi”, oddzieloną od niego kompleksem wyższości, podszytej lękiem, z natury przyjmującą postawę oikofobiczną. Służy za pas transmisyjny pomiędzy metropolią a krajowcami, w jedną stronę pomagając w eksploatacji zasobów na rzecz kolonizatora, w drugą narzucając krajowcom wyższą cywilizację metropolii. Struktura współtworzonego i współzarządzanego przez takie elity państwa także tym funkcjom odpowiada. Jest to państwo-kaganiec, podporządkowane całkowicie interesom biurokratycznych elit, zwrócone przeciwko swym obywatelom i względem nich opresyjne. „…..(źródło )
 
„Henry Ford, zanim osiągnął sukces jako przedsiębiorca, poniósł porażkę. W 1901 roku jego pierwsza firma zbankrutowała z powodu błędów w zarządzaniu i wysokich kosztów produkcji.
Mimo to, zaledwie dwa lata później założył Ford Motors Company, a tym samym stworzył współczesny przemysł motoryzacyjny, zrewolucjonizował procesy produkcji i stał się jednym z najlepszych, odnoszących największe sukcesy, przemysłowców swojego pokolenia.
Xavier Devictor „Bankructwo nie jest grzechem. Często wynika z przyczyn, na które pojedynczy przedsiębiorca nie ma wpływu: spadek popytu, kryzys finansowy, pojawienie się nowego konkurenta…  Czasem bywa konsekwencją uczciwych pomyłek przedsiębiorców, którzy bardzo się starali, ale nie odnieśli sukcesu; tak było w przypadku młodego Henry’ego Forda.„..”W dawnych czasach oczekiwano od bankruta, że strzeli sobie w łeb. Gdyby takie praktyki panowały w Stanach, świat prawdopodobnie nigdy nie usłyszałby o Henry’m Fordzie, ani H.J. Heinzu (zbankrutował w roku 1875, przed wynalezieniem ketchupu w 1876 r.), Miltonie Hershey’u  (zbankrutował w 1882 r., przed rozpoczęciem produkcji swoich słynnych czekoladek w 1900 r.), czy Walcie Disney’u  (zbankrutował w 1923 r. przed stworzeniem Myszki Miki w 1928 r.)…   Aby dążyć do sukcesu w XXI w. Polska musi stymulować przedsiębiorczość i innowacje.  I jedno i drugie wiąże się z ryzykiem i wielu poniesie porażkę. Ale to nie grzech – zarówno przedsiębiorstwa, jak i przedsiębiorcy powinni dostać drugą szansę. „…..(źródło )

 
„Deficyt sektora finansów publicznych wyniesie w tym roku 3,4 proc. PKB, a w 2014 r. spadnie do 2,9 proc. PKB Z prognozy Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) wynika, że dynamika PKB w br. spowolni do 1,7 proc. PKB, a potem będzie stopniowo się zwiększała, by w 2017 r. wynieść 3,5 proc.Deficyt sektora finansów publicznych w 2013 r. powinien nieznacznie się obniżyć do 3,4 proc. PKB, a poziom długu publicznego wyniesie ok. 56 proc. PKB.”…(źródło)
 
„Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, sprzedaż oleju napędowego w ubiegłym roku zmalała o 8 proc., z czego aż 6 proc. to nielegalny obrót „…(źródło)
 
Gwiazdowski”Gorączka złota ogarnia świat. Jak pisał ksiądz Bronisław Bozowski – „nie ma przypadków, są tylko znaki”. Jednym z pierwszych była militarna akcja USA przeciwko Kaddafiemu. „…”„Niepoprawni ekonomicznie” analitycy sugerowali, że nie spowodowała jej nagła troska o przestrzeganie praw człowieka w Libii, tylko o przestrzeganie standardu dolara w rozliczeniach na rynku ropy naftowej, który pułkownik Kaddafi miał zamiar naruszyć na rzecz złotego arabskiego dinara bitego w oparciu o własne zasoby złota szacowane na prawie 150 ton. „…”To jest stolica Mali w Afryce Zachodniej. Jest co prawda na świecie jeszcze kilka miejsc, gdzie konflikty są znacznie poważniejsze i prawa człowieka częściej naruszane w bardziej drastyczny sposób, ale to Republika Mali jest trzecim co do wielkości – po RPA i Ghanie – producentem złota w Afryce (ponad 40 ton rocznie). „…(źródło)
 
Migalski „P. S. A swoją drogą – wrzask i histeria w Polsce, jako odpowiedź na przemówienie Camerona, są czymś smutnym i zawstydzającym. Obawa przed oddaniem głosu wyborcom, strach przed rozpadem Unii i niechybną wojną światową, lęk wobec tego, że o losach Kontynentu nie będą decydować biurokraci, lecz zwykli ludzie – wszystko to świadczy jak najgorzej o liderach opinii w naszym kraju. Zaczyna to przypominać, toutes proportions gardees,  czasy Związku Radzieckiego, kiedy to – co prawda – było możliwe formalnie opuszczenie tego państwa, ale chęć skorzystania na poważnie z tej propozycji zawsze kończyła się to źle. Czy naprawdę jesteśmy w Sowieckim Sajuzie, że pomysł zorganizowania demokratycznego referendum wzbudza taką falę nienawiści i jest uznawany za skandaliczny? „…(źródło )
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 
Video Krzysztof Rybiński – powróćmy do Hayeka

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816