Artykuły redakcyjne
Like

Były wiceszef OFE oskarża Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego

02/06/2014
1654 Wyświetlenia
32 Komentarze
6 minut czytania
Były wiceszef OFE oskarża Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego

Publikujemy List otwarty nadesłany przez Ryszarda Jacha skierowany do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Sędzi Małgorzaty Gersdorf. List z niewiadomych nam przyczyn został opublikowany przez Portal wGospodarce.pl a potem zdjęty. Co jest zaskakujące, ponieważ za opublikowaną treść listów redakcja nie odpowiada. List jest ważny, bo mówi o poważnych zarzutach względem Szefowej Sądu Najwyższego, Sędzi która od 30 kwietnia 2014 odpowiada za jakość polskiego orzecznictwa i szefowej instytucji, która będzie w tym i przyszłym roku rozstrzygać wszystkie protesty wyborcze.

0


Zaproszenie dla Pani Małgorzaty Gersdorf, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego do publicznej debaty z Ryszardem Jachem

W związku ze znaną Pani Prezes treścią mojego Zawiadomienia z dnia 12.05.2014 r. do Prokuratora Generalnego RP o Pani przestępstwie, polegającym na niedopełnieniu obowiązków służbowych (art. 231 par. 1 k.k.) w toku procesu z mojego (b. Wiceprezesa Zarządu poprzednika prawnego AEGON PTE S.A.) powództwa o odszkodowanie deliktowe o charakterze lucrum cessans przeciwko AEGON PTE S.A., zapraszam Panią Prezes do publicznej debaty ze mną w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie przy ul. Foksal 3/5 w terminie, o zaproponowanie którego proszę.

 

Wyjątkowa sytuacja – jaką niewątpliwie jest moje zawiadomienie o przestępstwie Pierwszego Prezesa SN – wymaga niestandardowych działań, umożliwiających Pani Prezes publiczną obronę kwestionowanego przeze mnie Pani autorytetu jako Pierwszego Prezesa SN. Powyższa debata będzie stanowić okazję do publicznego wykazania przez Panią Prezes, prof. dr hab. nauk prawnych, braku zasadności formułowanych przeciwko Pani Prezes moich konkretnych zarzutów w związku z treścią  wydanego przez Panią Postanowienia SN z dnia 25.04.2012 r., sygn. II PK 26/12 ze względu na celowe i szkodliwe dla mnie – widoczne prima facie – naruszenie bezwzględnego obowiązku określonego w art. 328 par. 2 k.p.c., które wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 231 par. 1 k.k.

 

Żywię nadzieję, iż w trosce o autorytet Pierwszego Prezesa SN, skorzysta Pani z okazji do merytorycznego wykazania w sposób publiczny i transparentny, iż poniżej zacytowane twierdzenia Pani Prezes sformułowane w toku procesu [który mój ówczesny pełnomocnik, r.pr. Marcin Woroniecki, już w trakcie postępowania apelacyjnego określał mianem fikcyjnego, pozorowanego, ustawionego korupcyjnie wała sądowego, za ustawieniem którego stały wpływowe osoby, których obawiał się do tego stopnia, że mówiąc mi, że mogą się one posunąć do brzydkich rzeczy, tuż przed jego zakończeniem poprosił mnie o zwolnienie go z reprezentowania mnie w sądzie, jednocześnie zapewniając, że jego wiedza prawnicza wskazuje, że proces powinienem … wygrać, lecz że go … przegram właśnie z uwagi na powyższe, przestępcze okoliczności !], że:

 

a)  „Uzasadnieniu zaskarżonego orzeczenia nie sposób przypisać tak rażącej wadliwości.”  w sytuacji jednoczesnego stwierdzenia Pani Prezes, że zarzut oczywistej zasadności skargi kasacyjnej: „Mogł[o]by [to] mieć uzasadnienie tylko w przypadku rzeczywistego naruszenia art. 328 par. 2 k.p.c.”(co  n o t o r y c z n i e  miało miejsce w „uzasadnieniu” skarżonego Wyroku Sądu Apelacyjnego)

b)  “Gdyby uzasadnienie cechowało się tak znaczną wadliwością, że nie sposób byłoby ustalić powodów rozstrzygnięcia, to i polemika w takim stopniu nie byłaby możliwa. Rozmiar tej polemiki ujawnia jednak rzeczywistą intencję skarżącego, którą nie jest uzyskanie przyjęcia skargi do rozpoznania ze względu na oczywistą jej zasadność (…)”

 

nie były bezprawnie gołosłowne, lecz spełniały bezwzględną dyspozycję ustawową wskazaną w art. 328 par. 2 k.p.c. oraz do wskazania konkretnych i merytorycznych uzasadnień powyżej zacytowanych twierdzeń, w których – Pani zdaniem – ujawnione zostały także przyczyny, dla których Pani Prezes odmówiła mocy i wiarygodności dowodowej faktom i okolicznościom podniesionym przez r.pr. Marcina Majdana w Skardze kasacyjnej od Wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, sygn. III APa 14/11, którego „uzasadnienie” składało się z bezprawnie gołosłownych (wbrew art. 328 par. 2 k.p.c.), na dodatek fałszywych twierdzeń sprzecznych nie tylko z ujawnionym stanem faktycznym i prawnym sprawy, ale także z zasadą prejudycjalności i powagi rzeczy osądzonej, jak również wzajemnie się wykluczających – co było widoczne prima facie z użyciem elementarnego instrumentarium prawnego, w pełni uzasadniając tym samym oczywistą zasadność przedmiotowej skargi kasacyjnej (vide: postanowienie SN z dnia 6 lipca 2011 r. sygn. I CSK 67/11;  postanowienie SN z dnia 7 czerwca 2011 r., sygn. II PK 324/10; Wyrok SN z dnia 13 maja 1997 r., II CKN 112/97 LexPolonica nr 405135).

 

Wyjątkowe nagromadzenie podejrzanych nieprawidłowości w trakcie procesu przeciwko AEGON PTE S.A., skutkujących bezprawnym orzeczeniem Sądu Apelacyjnego, sygn. III APa 14/11 (które nie powinno funkcjonować w obrocie prawnym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej), implikuje potrzebę wnioskowanej debaty.

Proszę o poinformowanie mnie do dnia 12.06.2014 r. na mój adres internetowy: r.jach@wp.pl o stanowisku Pani Prezes w kwestii propozycji odbycia przedmiotowej debaty.

Z poważaniem,

Ryszard Jach

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

32 komentarz

 1. ellazet pisze:Odp.: Jeszcze raz zatem: REPETARE MATER STUDIORUM EST Dlatego nauczanie pownino mieć charakter spiralny, a nie linearny (tak jak Pan sugeruje tutaj, przytaczając argumenty z TV: po co mają powtarzać? ). Właśnie po to, aby coś zostało w głowach Odniosłam się do pierwszej części Pana wpisu, a czytanie ze zrozumieniem mam opanowane, nie tylko w j.polskim (jestem też anglistką). Komentarz nie był jednak trafiony, przykre ;(Ps. Pan Gowin jest przeciko modelowi rodziny uwzględniającymi małżeńtwa homoseksualne (co za tym idzie adopcje dzieci przez te pary itp. itd)- to był powf3d jego decyzji To chyba są braki w słuchaniu ze zrozumieniem (a to znowuż element nauki j. obcych wniosek: czyżby język polski był dla Pana językiem obcym?) Pozdrawiam

  0
 2. Avatar bona

  Czy wobec powyższego ktokolwiek może mieć jeszcze wiarę w rzetelne rozpatrzenie protestów wyborczych?

  0
 3. Avatar bee

  Gdyby prezes SN była niewinna, przyjęłaby zaproszenie do debaty. Swoją drogą, wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej ktoś nacisnął Karnowskich i cała ich niezależność wyparowała wraz tekstem pierwotnie opublikowanym na portalu wgospodarce.pl…

  0
 4. flight – Gwoli kilku wyjaśnień samolot był wyspoażony w system wspomagania lądowania przy ograniczonej widoczności, czyli ILS (od ang. Instrument Landing System, a nie wspomniany GPS ktf3ry nie jest system wspomagającym lądowanie). Prezydencki Tu-154 miał ILS drugiej kategorii, czyli urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 30 m nad płaszczyzną drogi startowej przy RVR 400 m (1200 stf3p, RVR runway visual range). Należy tu podkreślić, iż ILS 2 kategorii nie jest najlepszym systemem wspomagania lądowania lecz raczej światową normą wymaganą w lotnictwie. Najlepsze systemy ILS są oznaczane jako kategoria IIIc czyli urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do punktu przyziemienia i dalej wzdłuż drogi startowej przy RVR rf3wnym zero. Kolejna ważna sprawa to fakt że ILS zamontowany w samolocie sam w sobie jest bezużyteczny jeśli na lotnisku nie jest zamontowany system nadajnikf3w tej samej klasy. Słowem jeśli samolt z ILS kategorii 2 ma w pełni działać to lotnisko musi rf3wnież posiadać 2 klasę lądowania (czyli ILS zamontowany na lotnisku składający się z nadajnika kierunku (LLZ) nadajnika ścieżki schodzenia (GP) oraz markerf3w (MRK) często obecnie wzbogacony o radiolatarnię DME musi być w 100% kompatybilny z systemem w samolocie). Samo lądowanie zawsze odbywa się się zawsze wg najsłabszego ogniwa czyli jeśli na lotniku jest ILS pierwszej kategorii, to nawet jeśli w samolocie jest ILS drugiej kategorii przyjmuje się iż warunki umożliwiające bezpieczne lądowanie to takie jakie odpowiadają pierwszej kategorii ILS. lotnisko w Smoleńsku z tego co było wiadomo od razu nie posiadało ILS drugiej kategorii a nawet pierwszej. Lecz jedynie kilka starych radiolatarni, więc piloci lądowali na ślepo system ILS w ich samolocie niestety był w praktycznie bezużyteczny .

  0
 5. This is way more helpful than annhityg else I’ve looked at.

  0
 6. The voice of raotinality! Good to hear from you.

  0
 7. Thanks for spending time on the computer (wntiirg) so others don’t have to.

  0
 8. I want to send you an award for most helpful innteret writer.

  0
 9. That’s cleared my thoughts. Thanks for coinrtbuting.

  0
 10. Got it! Thanks a lot again for heplnig me out!

  0
 11. Always a good job right here. Keep rolling on thoghru.

  0
 12. That takes us up to the next level. Great pongist.

  0
 13. Avatar rejtan

  Ryba sądownictwa psuje się od jego głowy. W normalnym państwie prawa taka informacja wywołałaby trzęsienie ziemi, której pierwszym skutkiem byłaby rezygnacja sędzi Gersdorf ze stanowiska Prezesa SN… Degrengolada III RP osiąga poziom do niedawna niewyobrażalny, wręcz ekstremalny. Tylko gdzie jest jej kres i kto odważy się zastopować dalszy proces rozkładu państwa polskiego?

  0
 14. Avatar alarm

  Najwyraźniej ktoś celowo spamuje w komentarzach pod tym artykułem. Czyżby to ci sami, którzy wcześniej spowodowali, że portal wGospodarce.pl zdjął zaproszenie do debaty dla Prezesa SN? A może łatwiej skontaktować się z red. Parolem i grzecznie poprosić o powtórkę z wGospodarce.pl ;-D

  0
 15. Superior thinking detnrsmoated above. Thanks!

  0
 16. Avatar coraz lepiej

  SKANDAL GONI SKANDAL, KOMPROMITACJA KOMPROMITACJĘ, A WŁADZE MAJĄ CZELNOŚĆ INSYNUOWAĆ, ŻE III RP ZDAJE EGZAMIN. KPINY!

  0
 17. Avatar kadry rieszajut wsio

  Ale jaja! Pierwszym Prezesem SN została niechlubna bohaterka listu otwartego do poprzedniego PP SN 😉 vide: http://wgospodarce.pl/informacje/936-list-otwarty-ryszarda-jacha-do-stanislawa-dabrowskiego-pierwszego-prezesa-sadu-najwyzszego-rzeczpospolitej-polskiej
  Słuszną linię ma nasza władza;-)

  0
 18. Avatar rzymianin

  Zgodnie z rzymską zasadą: “cui bono, cui prodest”, za ustawieniem wała sądowego, o którym mówił prawnik, powinien stać Aegon PTE. Nic tylko zaufać i pozostać w OFE… Skala zgnilizny tego para państwa para prawa jest wręcz niesłychana.

  0
 19. Avatar netowiec

  Po przeczytaniu zalinkowanego w tekście https://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego artykułu Gazety bankowej http://wgospodarce.pl/informacje/1603-gazeta-bankowa-jak-sad-zalegalizowal-niewyplacanie-wynagrodzenia, okazuje się, że w sprawę umoczone są tak znane grube fishe jak obecny szef RN TVN [zwany kiedyś Specbankierem http://monsieurb.neon24.pl/post/16359,specbankier-kostrzewa (na rzecz której pracowała … r.pr. Gersdorf zanim zrobiła wyjątkowo błyskawiczną karierę w SN)] – telewizji, która r z e k o m o podaje całą prawdę całą dobę. Jakoś WSI24 nigdy nie wspomniało o “osiągnięciach” Kostrzewy (http://monsieurb.neon24.pl/tag/17357,kostrzewa)… A jest czym się pochwalić; vide: http://wiadomosci.wp.pl/kat,9932,title,Jak-Roman-Kluska-budowal-ITI,wid,9834247,wiadomosc.html

  0
 20. Avatar Piotr B.

  Jesli stan prawa w Polsce jest taki jak mówi “rzymianin” to czym w takim wypadku jest UE?
  Dlaczego takie państwo jest w UE? Przecież praworządność, demokracja są nieodzownymi atrybutami UE.
  Czyżby jednak stan deprawacji sięgał wyżej?

  0
  • Avatar rzymianin

   UE to zbiurokratyzowany (po)twór. Musimy najpierw uporządkować własne podwórko z gnoju, który na nim panuje, a dopiero potem aspirować do naprawy UE. Stan bezprawia w III RP jest o wiele poważniejszy, niż to wynika z mojej lakonicznej wypowiedzi.

   0
 21. Avatar Piotr B.

  Kiedyś już pisałem porównując państwo do żywego organizmu. Organizm będze zdrowy, jeśli system immunologiczny (ochrona) będzie w 100% funkcjonowała prawidłowo.
  Przekładając to na organ państwowy – jeśli sądy i prokuratury (jako ochrona obywateli i majątku narodowego) nie będą funkcjonować prawidłowo – państwo będzie ciągle narażone na korupcje, kradzierze, nadużycia itp.
  Wystarczy spojrzeć na nazwiska i rodowód wielu sędziów i prokuratorów (wręcz korporacje rodzinne). Mają praktykę z okresu głebokiego PRLu i z tegoż to okresu wiele medali.
  Opcja zero i dekomunizacja do “białej kości”. Odbudowanie majątku narodowego z majątku jaki został przez nich zagrabiony.
  Jedyne i słuszne wyjście.

  0
 22. If only there were more cleevr people like you!

  0
 23. Damn, I wish I could think of sonhetimg smart like that!

  0
 24. Avatar hektor

  Sukces po 25 “świetlnych” latach: III RP dorobiła się Pierwszego Prezesa SN, którym interesuje się prokuratura. HURA!

  0
 25. Wcześniej zaplanowali, lata 70 ub. wieku a 25 lat temu bandyci zdecydowali, że Polska będzie mafijnym państwem bezprawia. Tutaj wszelka hołota, mega złodzieje, pasożyty społeczne, wielu skorumpowanych: urzędników, sędziów, prokuratorów,milicjantów, trepów, polityków i zwykli bandyci, żyją bezkarnie na koszt bezczelnie okradanych biedaków. Tutaj nie warto pracować i płacić podatki, aby nie napluć sobie w gębę podczas porannej toalety.

  0
  • Avatar stoik

   Masz absolutną rację. Co więcej, mając media ogłupiają zdezorientowanych i sformatowanych Polaków, wmawiając im, że ostatnich 25 lat to sukces 1000 – lecia… Pewnie gdyby bieda, skala emigracji i korupcji oraz stopień oligarchizacji były jeszcze większe, to III RP byłaby ICH zdaniem (dla NICH) historycznym sukcesem wszechświatowym.

   0
   • Stoik, oraz naiwni o kartce wyborczej coś zmieniającej w dzisiejszych realiach zapomnijcie!!! Ja wiem co trzeba zrobić: dotąd dopóki Polacy ich niestety nie wywieszają na latarniach, pomiotu nie spuszczą w polityczny, etc..gospodarczy niebyt nic nie zmienimy, dywagacje na dziś to utopia, trzeba zastosować ich protoplastów metody wobec nich, innej opcji dla nas Polaków, Polski by istniała już niestety nie ma. Oni muszą się zacząć poważnie bać o swe i swego pomiotu życie, i o to co nam Polakom ukradli, zagrabili.

    0
 26. Owi trzej agresorzy atakujący zachód to cywilizacje: turańska, bizantyjska i żydowska. !!!!!!!!!!!!!! NIE ŁACIŃSKA!!! Cywilizacja łacińska to ład, porządek także prawny, etyka nad stanowionym prawem, etc…Przyczyną tego co dzieje się w Polsce i nie tylko jest POmieszanie cywilizacji Cywilizacji bizantyńskiej z Turańską i Żydowską stąd rozpasanie na koszt podatnika tzw. “elyt” bo nie elit, no i zamordyzm. Dodam do zamordyzmu mordowanie, rabowanie, eliminacje niepokornych, zsyłki, obozy, gułagi co w łacińskiej było raczej nie spotykane..Cywilizacja łacińska niszczona jest przez łączny wpływ pojęć pochodzenia turańskiego, bizantyjskiego i żydowskiego przede wszystkim w dziedzinie etyki i prawa. Wedle pojęć łacińskich prawo wywodzi się z etyki i ma za zadanie wcielać zasady etyki w życie. W cywilizacji żydowskiej i turańskiej oraz bizantyjskiej prawo jest ponad etyką. Zależy ono od “widzimisię” władzy, państwa, biurokracji. To, co napisałem przy okazji bardzo przystępnego referowania poglądów Konecznego na temat cywilizacji może być dla młodych Czytelników o tyle pożyteczne, że umożliwi im zastanowienie się nad sobą, nad własną przynależnością do określonej formacji cywilizacyjnej. Nie jest to trudne. Jeżeli na przykład ktoś dopuszcza aborcję ze względów “społecznych”, a ze wstrętem myśli o mordercach taksówkarzy, zdunów i babć klozetowych – stosuje podwójną moralność i na pewno nie przynależy do cywilizacji łacińskiej. Podobnie jak ten, który godzi się na zabijanie taksówkarzy, natomiast wszelkie inne mordy traktuje ze wstrętem.

  0
 27. Avatar Czy?

  Czy skoro sukcesowi 25 “świetlnych” lat III RP towarzyszy zainteresowanie prokuratury Pierwszym Prezesem SN, to możemy się spodziewać, że po kolejnych 25 latach “sukcesów” prezydent III RP będzie poszukiwany listem gończym?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816