NEWS
Like

BUNT WIECZYSTYCH

09/01/2015
663 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
BUNT WIECZYSTYCH

Czwartek 8 stycznia godz. 16.00 w sali dolnej kościoła Opatrzności Bożej na Warszawskiej Ochocie – tłumy. Siedemset, może osiemset osób, trudno zliczyć. Bardzo dużo mieszkanców ze spółdzielni Rakowiec. Odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia Interesu Społecznego “Wieczyste”, które sprzeciwia się podwyżkom opłat za użytkowanie wieczyste. Osoby młode, pracujące, emeryci i renciści, różny przekrój wiekowy czy zawodowym, zarówno osoby z lokalami wyodrębnionymi jak i posiadacze spółdzielczo-własnościowego prawo do lokalu. Wszystkich łączy jedno – sprzeciw wobec drakońskich podwyżek zafundowanych przez władze Warszawy (na Rakowcu 4-krotny wzrost).

0


 

Prezes Stowarzyszenia dr Daniel Alain Korona nie owija bawełnę, podwyżki nazywa łupieniem obywateli. Argumentacja trafia na podatny grunt, zwłaszcza iż Stowarzyszenie podejmuje konkretne działania w sądach, gdzie próbuje blokować podwyżki, na ulicach (w listopadzie zorganizowało protest przed kancelarią premiera) czy też przedstawiając obywatelski projekt ustawy ws. zmniejszenia stawek wieczystego, możliwości unieważnienia podwyżek dokonanych po 31.12.2008 r. i ws. możliwości przekształcenia udziału wieczystego w prawo własności, nieodpłatnie i z urzędu dla osób fizycznych w przypadku gruntów mieszkaniowych. Stowarzyszenie musi do 27 stycznia zebrać i złożyć ponad 100 tys. podpisów. Podpisy zbierane są w całym kraju także poza Warszawą, gdzie przecież nie ma struktur Stowarzyszenia. Podpisy nadchodzą z Głogowa, Górnego Śląska, Torunia, Wrocławia, z większych i mniejszych miast. Czy będzie wystarczająco ważnych podpisów nie wiadomo, ale i tak podpisy będą złożone do Sejmu czy w formie projektu obywatelskiego czy jako wsparcie już złożonej petycji przez Stowarzyszenie żądającej uwzględnienia propozycji z projektu obywatelskiego w pracach nad poselskim projektem ustawy o przekształceniach własnościowych nieruchomości (druk nr 2134). A zatem czy się się posłom podoba czy nie, i tak będą musieli odpowiedzieć na żądania Stowarzyszenia i wspierających go użytkowników wieczystych.

Odpowiedź odmowa może doprowadzić do jeszczego większego buntu Wieczystych. Mają bowiem dość podwyższenia opłat i drakońskich haraczy na rzecz władzy samorządowej, tylko po to by te ostatnie wydawały pieniędzy na prawo i lewo (na Tęczę, na różne pomniki, gadżety, nagrody dla urzędników). Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE zapowiada dalsze protesty, działania prawne, mające na celu zablokowanie podwyżek i co warto także podkreślić niedopuszczenia do wprowadzenia w Polsce podatku kadastralnego, który obciążyłby zwykłych obywateli.

APELUJEMY O ZBIERANIE PODPISÓW POD PROJEKTEM I NADESŁANIE WYPEŁNIONYCH KARTY PODPISÓW. WZÓR:

https://drive.google.com/viewerng/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxzZXJ3aXMyMXd6b3J5fGd4OjFhNzE5MWMwNDY5ODU4MjM

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816