Bez kategorii
Like

Bunt w Tesco. Kasjerki nie chcą skanować 1500 produktów na godzinę!

28/01/2013
6150 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki w Krakowie z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy – podaje expressilustrowany.pl.

0


 – Pracuje się coraz gorzej – przyznaje Elżbieta Fornalczyk, szefowa WZZ "Sierpień 80" w Tesco.
W piśmie podpisanym przez działające w Tesco Polska związki zawodowe: WZZ "Sierpień 80", NSZZ "Solidarność", NSZZ "Solidarność 80", OPZZ "Konfederacja Pracy" i ZZ Pracowników Handlu znalazło się 6 żądań.

Pierwszy dotyczy podwyżek płac o 10% dla pracowników podstawowych i liderów we wszystkich grupach płacowych i o 5% dla kierowników. Kolejny postulat to zniesienie regionalizacji płac (za pracę tej samej wartości i na tym samym stanowisku w Tesco inną pensję dostaje się np. na Śląsku, a inną na Podlasiu). Trzecie żądanie to wzrost o 100% ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej. Dalej jest zmniejszenie normy skanowania produktów na kasie z obecnych 1500 do 1200 produktów na godzinę.

Punkt piąty to zmniejszenie transakcji z udziałem Club Card z 60% do 40%. Ostatni postulat dotyczy zwiększenia odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

– Chcemy informacji od Tesco na jakich warunkach i kto wymyślił normę skanowania dla kasjerek w wysokości 1500 artykułów na godzinę. Pracodawca powinien udostępnić nam dokumentację przeprowadzonych badań wyznaczających określone normy pracy kasjera – mówi Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca "Sierpnia 80" w Tesco Polska. – Chyba, ze te normy robiące z kasjerek roboty są wyssane z palca.. – dodaje.

http://expressilustrowany.pl/bunt-w-tesco-kasjerki-nie-chca-skanowac-1500-produktow-na-godzine,artykul.html?material_id=51064a20fbaedd435e000000

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816