Artykuły redakcyjne
Like

Brzydkie kurczątko?

20/08/2017
2052 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Brzydkie kurczątko?

Wciskania Polakom żywności klasy „szajs” ciąg dalszy? Wcale bym się nie zdziwił…

0


Do Polski trafiły partie mięsa drobiowego skażone lub potencjalnie skażone owadobójczym fipronilem”. Podobnie jak niedawno jaja – przyjechały z Niemiec.

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/fipronil-w-zywnosci-na-terenie-polski,2533836,4199

Swoją drogą to ciekawe – Polska jest największym eksporterem mięsa drobiowego w UE, więc po co sprowadzać kurczaki? Koszty transportu zmalały, czy czegoś nam się nie mówi?

https://wpolityce.pl/gospodarka/321898-polska-liderem-eksportu-drobiu-w-unii-europejskiej-eksperci-branza-drobiarska-w-2016-roku-rozwijala-sie-dynamicznie

Tydzień temu pisałem o przysłanych do Polski z Niemiec jajach skażonych szkodliwym dla zdrowia fipronilem – były ugotowane i obrane ze skorupek. Wtedy powątpiewałem, czy to był przypadek i pytałem, ile jeszcze takiego „szajsu” trafiło do Polski pod różnymi postaciami. I proszę.

https://3obieg.pl/niemieckie-jaja-gorszego-sortu

Oczywiście – nie przesądzam, może podejrzenia Głównego Lekarza Weterynarii okażą się bezzasadne. Co jeśli jednak się potwierdzą?

Wtedy trzeba będzie postawić pytanie o działalność niemieckich służb weterynaryjnych i sanitarnych. Czyżby „matkowały” wykluwaniu brzydkich kurczątek z toksycznych zbuków? Bo jak inaczej wyjaśnić, że taka żywność trafia z Niemiec akurat do Polski?

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816