HYDE PARK
Like

Brzydki dotyk państwa

23/04/2014
703 Wyświetlenia
5 Komentarze
2 minut czytania
Brzydki dotyk państwa

Wspomagamy akcję deklarowania się po stronie OFE. Nazwaliśmy ją Obrona Fajnej Emerytury i skonfrontowaliśmy ze Znowu Ukradli Składki.

0


ZUS_1

http://www.galerialiber.pl/spoleczenstwo/497/Kryzys-zaufania.html

Nie żeby towarzyszyła nam wiara, iż w ten sposób dopracujemy się emerytury wystarczającej na tzw. godne życie. Jak wiadomo w naszym przodującym ustroju życie z reguły jest niegodne. Chodzi nam głównie o to, że w momencie nieuchronnego kolapsu całego tego piramidalnego kłamstwa nazwanego systemem ubezpieczeń społecznych będziemy mieć, oprócz jakichś groszy z OFE, co jest stanem fajniejszym niż ich nieposiadanie, dużą satysfakcję. Satysfakcję, że nie daliśmy się wyrolować do końca, że okazaliśmy minimum zapobiegliwości i przezorności i, że sprzeciwiliśmy się temu bagnu niesłusznie nazwanemu państwem, a które w ramach śmiałej wizji sprawiedliwości społecznej tworzy strukturalne nierówności ochraniane parasolem państwowej przemocy. W jej ramach istnieją właśnie takie „instytuty społecznej eksterminacji”, jak ZUS, Fiskus etc. i cała setka uprzywilejowanych grup zawodowych na potęgę kolaborujących z rządem i stanowiących jego zaplecze elektoralne. Można długo wymieniać. W ramach akcji przedwyborczej obiecuje się nam kolejną, nie pamiętamy już którą oazę dobrobytu za lat kilka, najdalej kilkanaście. Jak wiadomo naiwniaków najłatwiej uzależnić od nadziei. Niech nam raczej przyświeca nadzieja na korzystną dla nas obywateli zmianę niezwiązaną z działalnością polityków. A na razie okolicznościowy kuplet:

 

Tęga dzisiaj państwa mina

Bo go trzyma OFEdryna,

Co ją dało sobie w żyłę

Chociaż tobie to niemiłe,

 

Teraz państwo ma ten wziątek,

Kiedyś twój to był majątek

I to państwo mówi dam to

I górnikom, policjantom,

 

I cierpiącym na choroby

Też załapią się nieroby

A jak przyjdzie im ochota

I na wyborczego spota.

 

Lecz się skończy ten narkotyk

I poczujesz brzydki dotyk

I nie będzie ci jak w niebie

Bo to państwo wciąż w potrzebie!

Z pozdrowieniami red. nacz. Liber

Inne zapisy autora:

0

Liber
Liber http://www.galerialiber.pl

rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

422 publikacje
6 komentarze
 

 1. Avatar kanton

  Witaj . Ja nie bardzo się wyznaję w tym bałaganie zusowsko-oefowskim. Jak pamiętam to składki w OFE były dziedziczne, Teraz jak rząd tuskowy zabrał nam te składki , to znaczy że okradł swoich obywateli.
  A więc są to złodzieje którzy okradają własnych obywateli. Czy jest to realne że można by
  ich podać do sądu ?.
  A może to tylko moje marzenia :).

  0
  • Cześć, Zabrali część tzw. kapitału głównie tego pochodzącego z obligacji, czyli wierzytelności w stosunku do państwa. które powinno gwarantować ich wypłacalność. Została część akcyjna, ale to i tak nie jest bardzo istotne, bo kiedyś trzeba będzie te akcje sprzedać żeby móc wypłacać emerytury. Więc najważniejsza jest sytuacja państwa w przyszłości a to już inna para kaloszy. jakoś nie wierzę w bezproblemowe upłynnienie tych akcji na innych rynkach. Jest przygotowywany pozew zbiorowy, tych którzy się czują okradzeni. Zobaczymy. ważne będzie to orzeczenie TK, czy cała akcja była konstytucyjna, czy nie. Jestem ciekaw i czekam, jak TK się wywinie, bo jak wiadomo politycy naciskają na niezawisłych sędziów, którzy mogą jednym orzeczeniem doprowadzić do zbankrutowania tego szamba.

   0
 2. Avatar Agnieszka

  Wprowadzenie OFE było przekrętem i wtedy nas wyrolowali na maxa wmawiając super emerytury, poczytajcie prof. Kieżuna, teraz jest w starszym wieku i nie boi się mówić wprost.
  Tak naprawdę OFE to prywatne firmy zgarniające za obsługę krocie, nie myślące o wypłatach emerytur – ich stanowisko było przedstawiane bodajże w Sejmie, gdzie zdumionym słuchaczom oświadczyli że gdyby mieli wypłacać to będą to marne grosze i tylko przez kilka lat. Ktoś dał zarobić potężne pieniądze tym którzy władają OFE, a Polaków oszukano propagandą godną Stalina. Zresztą ta propaganda trwa do dziś. Ludzie myślą że Ofe chce dla nich dobrze, a wstrętny rząd źle. Tak naprawdę podzielono się tym tortem w zaciszu gabinetów.

  0
 3. Generalnie pełna zgoda. Nie możemy mówić, że Polska to jest taki, czy inny model państwa. Nie ma tu an idei ani modelu. Kieżun mówi o partiokracji i podporządkowaniu wszystkiego interesom politycznych struktur. Jesteśmy żerowiskiem dla kłamców i hipokrytów a ich płaszczyzną porozumienia jest władza i kasa. Do tego to po prostu demagodzy uczeni na czerwonych uniwerkach, specjaliści w gadaniu dlatego tak łatwo ulegają wszelkiemu lobbingowi, szczególnie temu popartemu idącą za nim kasą. Skala przekrętów i marnotrawstwa publicznych pieniędzy, gdyby ktos to potfafił zebrac do kupy przyprawiłaby o zawał albo długoterminowy pobyt w psychuszce. My zostaliśmy politycznie ubezwłasnowolnieni i chyba już w tej psychuszce jesteśmy

  0
 4. Avatar Obserwator(Can)

  Z takimi beznadziejnymi i nieowlosionymi pizdami jak polacy we wspolczesnej Polsce nikt sie we wspolczynym swiecie nie liczy i liczyc nie bedzie!!! Mozecie sie na mnie obrazac albo i nie, ale taka jest prawda!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816