Bez kategorii
Like

Brzozowe kroplówki Tuska

09/11/2012
465 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Wyciągiem z pancernej brzozy faszerują Tuska różni spindoktorzy i znachorzy od 10 kwietnia 2010 r.

0


 

Ekstrakt ostatnio przypominał lipne placebo bo I Konferencja „Smolenskcrash” w październiku zneutralizowała życiodajne soki, wtłaczane w żyły premiera. Potem niegrzeczny dziennikarz zatruł ekstrakt  trotylem i już zdawało się, że pacjent tej kompozycji nie przetrzyma mimo zreanimowanych usilnych starań ekipy ratowniczej dra Laska, która  brzozę uważa za jedyne lekarstwo dla premiera, a tu nagle ratunek przyszedł z USA. Konsyliarz Brzeziński  udzielił transfuzji  i premier ożył, nabrał animuszu jak po porcji extra klasa koki, z 300 mld nagle zrobiło się 400, a jak jutro Tusk dostanie nowego podobnego  kopa energetycznego to pewnie podciągnie do miliarda. Nie takie cuda obiecywał……

Trochę nie wiem co miał premier na myśli mówiąc dziś w Sejmie o jakimś skoku cywilizacyjnym dla Polski… O ile wiem, takim skokiem miały być rządy PO, a wyszło Tuskowi jak temu wariatowi z wica , który chcąc pobić rekord skoku z największej wysokości do najmniejszej ilości wody skoczył na główkę z czubka topoli na mokrą ścierkę, po czym miał pretensje kto mu tą ścierkę wyżął… A może to była brzoza, nie pamiętam i nieistotne bo istotny jest skok. Czyżby Tuskowi chodziło o kolejny nowy  lub znalazł głębszą przepaść ?

Brzozowa transfuzja made in U.S.A. spowodowała, że Tusk miał dziś w Sejmie kolejne wizje  bo nagle zaczął bredzić o jakimś gorącym konflikcie na Wschodzie i zimnym na Zachodzie :   

 

 Chcę zapytać, czy na pewno szansą na wykorzystanie europejskich możliwości – a w dalszej perspektywie na umocnienie Polski niepodległej i zamożnej – jest obstawianie czarnego scenariusza, którego wyrazicielem jest PiS.

Tzn., żeby tak ustawić Polskę, że na Wschód mamy gorący konflikt z Rosją, a na Zachodzie zimny konflikt z Niemcami.

(…)

Z Rosją gorący konflikt, bo zamach. Z Niemcami konflikt, bo Niemcy, z Francją trudna relacja, bo socjalista jest prezydentem. O Stanach Zjednoczonych nie wspomnę, bo przypomina mi się wystąpienie jednego z posłów PiS na temat prezydenta Obamy.”.

(…)

Czy to na pewno jest pomysł na budowanie większości potrzebnej, aby zdobyć środki finansowe? Otóż jestem przekonany, że jest to dla Polski najbardziej niebezpieczna strategia.”.


Po co zdobywać środki, panie premier ? Przecież od 5 lat twierdzi pan, że tak świetnie idzie rządzenie i dzięki  cudownym rządom cudownej Platformy Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, cudownie  samowystarczalny. Czyżby cudowny finansista Vincent   bez PESEL-a zapomniał nagle cudownych  sztuczek kreatywnej księgowości ?   

Tak na marginesie – coś cicho o nim po ostatniej konferencji gospodarczej PiS….

 

Cudownie rozmnożone dziś przez premiera środki unijne Tusk traktuje jakby były prezentem  od dobrej cioci z Ameryki, a zupełnie zapomina, że jest to kolejne zadłużanie Polski na kolejne lata. W tym zagrożenia ten „cudotfurca” nie widzi, natomiast widzi wyłącznie zagrożenie  ze strony opozycji. Jedyne zagrożenie.

 

Chyba czas odłączyć kroplóweczkę z soczku brzozowego bo działa na pacjenta zbyt  halucynogennie. Na dodatek pozbawia go inwencji twórczej bo znów wrócił do starej metody zastraszania Polaków, czyli do mantry o krwiożerczym kaczorze…

 

Co takiego ma się zdarzyć w najbliższych dniach, że premier znów mami Polaków kasą której nie będzie ??

 

 

Czas na zmianę płyty, panie premier choć ja osobiście gorąco polecam i życzę Polakom… zmiany premiera ! Jak najszybciej !

 

http://www.polskatimes.pl/artykul/694961,tusk-w-sejmie-mowimy-o-400-mld-zl-z-budzetu-polski-nie-stac,2,id,t,sa.html

 

0

contessa

widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart

227 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758