POLSKA
Like

Brzeziński: USA i Chiny powinny podzielić świat między siebie

31/07/2014
4099 Wyświetlenia
3 Komentarze
14 minut czytania
Brzeziński: USA i Chiny powinny podzielić świat między siebie

Źródło: Foreign Policy, Agnieszka Stelmach. „Brzeziński dostrzega pewne analogie miedzy tym, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, a tym, co zdarzyło się w Europie w czasie wojny trzydziestoletniej. Wskazał na wzrost identyfikacji religijnej jako główny motyw działania politycznego. Dodał, że tylko kilka państw z regionu potencjalnie może być w miarę stabilnych, ze względu na tożsamość i poczucie jedności oraz siłę militarną.

0


Do tej grupy zaliczył: Turcję, Iran, Izrael i Egipt.  – Reszta, bardzo liczna jest bardzo niespokojna. Łatwo w nich o destabilizację ze względu na brak spójności i wspólnej tożsamości –  zaznaczył.”..”Nie ma zagrożenie nuklearnego ze strony Iranu Brzeziński opowiada się także za współpracą z Iranem, który jego zdaniem ma wyjątkową rolę do spełnienia w regionie. Iran jest prawdziwym  państwem narodowym, solidnym graczem na arenie międzynarodowej, mogącym stabilizować sytuację w regionie i powstrzymywać aspiracje sunnitów, zwłaszcza z Arabii Saudyjskiej. Zdaniem byłego doradcy Cartera, tzw. zagrożenie nuklearne Iranu jest „sztucznie stworzonym problemem”. Iran potencjalnie może dysponować jedną nieprzetestowaną bombą atomową, a Izrael ma ich od 150 do 200. Stąd, gdyby Żydzi chcieli, mogliby uśmiercić wszystkich Irańczyków.  „…”Waszyngton powinien zawrzeć ciche porozumienie z Pekinem i Moskwą dotyczące tego, co w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki będzie można uznać za niedopuszczalne zagrożenie. Ze względu jednak na słabość Rosji i jej zaangażowanie na Ukrainie, Brzeziński postuluje ściślejszą współpracę z Chińczykami. „…”Wciągnięcie Rosji do UE „w interesie naszego wspólnego dobra” Brzeziński ostro skrytykował  niemoc i samolubstwo Europejczyków, zainteresowanych jedynie „dzieleniem pieniędzy w Brukseli” i nie mających szerszej wizji polityki międzynarodowej. Wyraził jednak nadzieję, że w końcu Rosja zostanie wciągnięta do UE „czując na sobie oddech Chińczyków, co będzie w interesie naszego wspólnego dobra”.Dlaczego Brzeziński postuluje ścisłą współpracę z Chińczykami? Uważa on, że między USA i Chinami „nie ma ideologicznego zderzenia, jak to miało miejsce w przypadku konfliktu USA z ZSRR czy z Niemcami hitlerowskimi”. Zdaniem byłego doradcy Cartera „Stany Zjednoczone i Chiny są skazane na współpracę, jeśli świat ma mieć system, który jest skuteczny.” Amerykanie jednak nie powinni „obnosić się” z tą współpracą, by nie prowokować jej przeciwników.”…” Odnosząc się do konfliktów nacjonalistycznych w Azji Brzeziński zalecił daleko idącą ostrożność, by nie uwikłać Ameryki w realizację imperialnych interesów odżywających nacjonalizmów, jak np. japońskiego. – W związku z traktatem o niesieniu pomocy myślę, że traktat musi być rozumiany przez strony jako obejmujący podstawowe interesy obu krajów. A to znaczy, że jesteśmy zainteresowani sukcesem demokracji japońskiej i wzrostem jej zdolności wojskowych, o ile mogą przyczynić się one do zwiększenia stabilności globalnej. Nie mamy interesu w tym, aby Japonia wykorzystywała swój potencjał ekonomiczny i militarny do realizacji ściśle określonych celów narodowych – tłumaczył.”…(źródło )

Naukowcy biją na alarm, ponieważ na północy, gdzie niedawno znajdowała się goła ziemia, pojawia się bujna roślinność. Obserwuje się to w miejscach położonych powyżej 45 stopnia szerokości geograficznej północnej, na rozległych terytoriach Kanady, Rosji i w Skandynawii „…”Najistotniejsze zmiany są widoczne w arktycznej tundrze i w tajdze, gdzie przez 30 lat obszary zielone wzrosły o ponad 40 procent. Nic takiego nie zaobserwowano tam w ciągu ostatniego tysiąclecia!Powód tych zmian jest według specjalistów prozaiczny. Po prostu Arktyka ociepla się dziś dwa razy bardziej niż reszta świata. Spory wzrost roślinności zauważono też w niektórych częściach Afryki, w Australii Zachodniej i w suchych regionach Indii.Niektórych badaczy zwracają uwagę na jeden ważny czynnik, który dodatkowo się do tego przyczynia. Chodzi oczywiście o tak bardzo nienawidzony przez Unię Europejską dwutlenek węgla. Wzrost jego stężenia w atmosferze ziemskiej sprzyja rozwojowi roślin.Jednak według naukowców, szybkie przeobrażenia ekologiczne Arktyki to złe wieści. Ziemia, pokryta roślinnością skuteczniej utrzymuje ciepło niż pozbawiona jej tundra. Ponadto, śnieg odbija światło słoneczne, które również hamuje ocieplenia. Oznacza to, że rozprzestrzenianie się drzew i krzewów może ich zdaniem wspomagać mityczne globalne ocieplenie.”...(źródło )

„W Dubaju znajduje się najwyższy wieżowiec świata – stworzenie kolejnej rekordowej budowli była tylko kwestią czas. Najnowszy projekt zakłada powstanie największego miasta handlowego na naszej planecie w klimatyzowanej przestrzeni.”…”Zajmujące 4,5 km kwadratowych miasteczko handlowe Mall of the World będzie oprócz butików mieścić również ośrodki zdrowia teatry i „sieci ulic handlowych”, które będą ciągnęły się na długość ponad siedmiu kilometrów.”..”Ogromny projekt jest częścią oferty Dubaju skierowaną do turystów, którzy niechętnie odwiedzają Emiraty Arabskie w lecie. Temperatura dochodzi tam nawet do 50 st. C., więc klimatyzowane „miasteczko” ma ich zachęcić do przyjazdu. Nieoficjalnie mówi się, że ogromna konstrukcja przyciągnie ok. 180 milionów odwiedzających rocznie.”..(źródło )

„Są młodzi, pracują. Ale nie mają ubezpieczenia zdrowotnego. Kiedy chorują, płacą z własnej kieszeni. Jest ich ze 400 tys. To szacunki. Dokładnej liczby nie zna ani ministerstwo pracy, ani finansów ani zdrowia dyna liczba, która się pojawia, to 1,35 mln pracujących tylko na umowę o dzieło i zlecenie, którą podaje GUS. Z tego ci, którzy mają zlecenie, są uprzywilejowani. Czytaj: ubezpieczeni na wypadek kontaktu ze służbą zdrowia. Takich według danych ZUS jest prawie 900 tys. Reszta to, stosując terminologię Brytyjczyków – wyzerowani z NFZ. „…(źródło )

„Ogłoszona przez kierownictwo partyjne walka z korupcją i nadużyciami władzy jeszcze nigdy nie sięgnęła równie wysoko.Za czasów poprzedniej ekipy rządzącej do marca 2013 r. 72-letni obecnie Zhou Yongkang był potężnym ministrem bezpieczeństwa publicznego, nazywanym cesarzem chińskiej bezpieki. Nadzorował służby bezpieczeństwa, policję, sądownictwo, organizacje paramilitarne. Był też jednym z dziewięciu członków Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin.”…(źródło )
————
Ważne

Dodał, że tylko kilka państw z regionu potencjalnie może być w miarę stabilnych, ze względu na tożsamość i poczucie jedności oraz siłę militarną. Do tej grupy zaliczył: Turcję, Iran, Izrael i Egipt. 
———–
Mój komentarz
Pierwsza ważna rzecz, która się wymknęła Brzezińskiemu to definicja państwa stabilnego . Poczucie tożsamości i jedności oraz siła militarna . Wszystkie wymienione przez Brzezińskiego państwa mają prawo i ustrój oparty na aksjologi religijnej , mają dominującą liczebnie w państwie narodowość , mają suwerenny ośrodek władzy i mają silną armie.

Niestety przykładając ta miarkę o Polski widzimy że Polska nie jest państwem stabilnym . Ale może w każdej chwili takim się stać . Polacy maj poczucie tożsamości i jedności , brakuj im jedynie silnej armii i zbudowania rządu kontrolującego faktycznie kraj, jego gospodarkę , czyli istniej w Polsce konieczność zbudowani suwerennego ośrodka władzy .

Stany Zjednoczone upadają jako imperium . Rody oligarchów amerykańskich zdają już chyba sobie sprawę ,że ich plany panowania nad całym światem legły w gruzach . Brzeziński zaproponował więc Chinom podzielnie świta strefy wpływów . Ameryka kontroluje obie Ameryki , Europę i Rosję, bo nie bez powodu mówił o związaniu Rosji z Unia Europejską . Chiny otrzymują cała Azję
w tym Japonię , lub przynajmniej neutralizację Japonii bo to oznacza stwierdzenie Brzezińskiego ,że niepokoi go nacjonalizm japoński i kontestacja wzrostu militarnego Japonii . Z krajów arabskich i czarnej Afryki proponuje zrobić wspólne kondominium ., bo do tego sprowadza się twierdzenie o konieczności cichego chińsko amerykańskiego porozumienia ,. Wymienienie rozpadającej się Rosji to zwykła zasłona dymna .W Afryce nie ma ona już nic do powiedzenia .

Jest to balon próbny , ale i niezwykle groźna dla Polski propozycja , gdyż gdyby Chiny, co jest bardzo mało prawdopodobne ja przyjęły to Polacy i reszta ponad miliarda ludzi w strefie amerykańskiej zostałoby sprowadzonych do roli chłopów pańszczyźnianych warstwy dziedzicznych oligarchów

Oczywiście wypowiedź Brzezińskiego , który służy jako nieoficjalne źródło stanowiska amerykańskiego należy te zinterpretować jako obwieszczenie całemu światu , w tym protektoratom takim jak Polska o uznaniu obu Ameryk i Europy z Rosją włącznie jako wyłącznie amerykańskiej strefie wpływu , z całymi tego konsekwencjami . Dla rządów protektoratów takich jak Węgry jest to ostrzeżenie, aby nie próbowały wyrwać się ze amerykańskiej strefy wpływów i nie próbowały na przykład zawrzeć sojuszu z chińczykami. Ten sam przekaz jest skierowany do oligarchów w Rosji. Uznajemy was za naszą strefę wpływów i nie dopuścimy do jej opuszczenia . Nie liczcie na Chińczyków, bo z nimi po cichu dogadamy się waszym kosztem , a wtedy los wasz będzie straszny. Ameryka po takim porozumieniu uzyskałaby prawo do uczynienia Brazyli swoim protektoratem . A jest to ostatni dzwonek , bo za chwile Brazylia będzie kolejnym mocarstwem

Jakie byłyby dal Europy i Polski skutki takiego porozumienia Na terenie całej Ameryki , Europy, Rosji i Polski religia panująca uczyniono by polityczna poprawność , ideologie niewolników, Konsensu Waszyngtoński stałby się podstawą ustroju gospodarczo społecznego , a oligarchia lichwiarska i oligarchowie amerykańscy staliby się klasą panującą nad duża częścią globu . Ich poddani zostaliby pozbawieni własności , rodziny i prawa do wyznawania religii innej niż polityczna poprawność . Co ciekawe nie dotyczyłoby to dziedzicznych rodów oligarchów.

video Pan Boni zawsze może jeszcze wstąpić na drogę przyzwoitości! – Michał Marusik, unioposeł KNP
video Przyszłość USA – Stan Wojenny

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Link do Różne takie

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
ozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „

Rozpocząłem pisanie VIII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758