NEWS
Like

Brytyjski wywiad bierze na cel propagandę anty szczepionkową. A jak jest w Polsce ?

09/03/2021
688 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Brawo Wielka Brytania, antyszczepionkowcy to jednak jak wynika z treści tego materiału, obca agentura mająca na celu zniszczenie gospodarki danego państwa, paraliż jego służby zdrowia i gospodarki i uzależnienie od innych w tym przypadku od Rosji. Reasumując według Brytyjskiego Wywiadu antyszczepionkowcy to jednak rosyjska obca agentura w sieci i nie tylko. kiedy wymiar sprawiedliwości zajmie się tym tematem ?

0


Propaganda antyszczepionkowa rozpowszechniana przez wrogie państwa stała się celem ofensywnych operacji w cyberprzestrzeni prowadzonych przez Wielką Brytanię – informuje brytyjski magazyn The Times.

Brytyjska agencja wywiadu radioelektronicznego GCHQ, która odpowiedzialna jest za identyfikowanie oraz eliminowanie zagrożeń cyfrowych będzie zwalczać działania dezinformacyjne, które są powiązane z Rosją. Fake newsy odnośnie szkodliwości szczepionek mają być inspirowane przez Kreml.

Zadaniem GCHQ będzie usunięcie propagandowych informacji o szkodliwości szczepionek z Internetu, a w szczególności z mediów społecznościowych. Brytyjska agencja wywiadowcza ma skupić się na tych treściach, które wiążą się z działalności wrogich państw oraz podjąć działania ukierunkowane na zakłóceniu komunikacji podmiotów odpowiedzialnych za szerzenie propagandy. Nie wiadomo dokładnie o jaki rodzaj operacji chodzi, ale warto przypomnieć, że w 2018 roku USCYBERCOM podczas wyborów do Kongresu zablokowała działania rosyjskiej fabryki trolli, efektywnie uniemożliwiając  podjęcie przez nią jakichkolwiek działań. Czy GCHQ podejmie podobne działania przeciwko podmiotom odpowiedzialny za szerzenie dezinformacji o szczepionkach?

Brytyjski rząd postrzega walkę z fałszywymi informacjami na temat szczepień jako jeden z priorytetów, w szczególności biorąc pod uwagę, że wprowadzenie szczepionki przeciwko koronawirusowi zbliża się wielkimi krokami i w opinii ekspertów może być przełomowym krokiem w walce z COVID-19, który pochłonął ponad milion osób na całym świecie. GCHQ blisko współpracuje z amerykańską NSA, oraz odpowiednikami w Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii w ramach „Sojuszu Pięciorga Oczu”.

„Informacje o szerzeniu przez rosyjskie podmioty dezinformacji związanej ze szczepieniami została opublikowana w prestiżowym periodyku naukowym American Journal of Public Health. Boty oraz rosyjskie trolle miały rozpowszechniać fake newsy na ten temat, aby pogłębiać podziały społeczne oraz dystrybuować złośliwe oprogramowanie. Ruch sprzeciwiający się szczepieniom stał się wpływowy w Internecie, a jego działania wykraczają poza sieć. Zwiększająca się niechęć do szczepień doprowadziła do ponownego pojawienia się w Europie dawno nie widzianych chorób takich jak odra – stwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia. 

Ruch sprzeciwiający się szczepieniom i mówiący o tym, że powodują one m.in. autyzm silny jest również nad Wisłą. Udało mu się zebrać wystarczającą liczbę podpisów pod  obywatelskim projektem ustawy likwidującej obowiązkowość szczepień ochronnych, który został jednak odrzucony przez Sejm.”

(https://www.cyberdefence24.pl/brytyjski-wywiad-bierze-na-cel-propagande-antyszczepionkowa)

Brawo Wielka Brytania, antyszczepionkowcy to jednak jak wynika z treści tego materiału, obca agentura mająca na celu zniszczenie gospodarki danego państwa, paraliż jego służby zdrowia i gospodarki i uzależnienie od innych w tym przypadku od Rosji. Reasumując, według Brytyjskiego Wywiadu, antyszczepionkowcy to jednak rosyjska obca agentura w sieci i nie tylko. Kiedy wymiar sprawiedliwości w Polsce zajmie się tym tematem, ponieważ sprawa wydaje się być bardzo poważna.

A jak to jest oceniane w Polsce – podobnie ?

 

Żródło :

https://www.cyberdefence24.pl/brytyjski-wywiad-bierze-na-cel-propagande-antyszczepionkowa

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758