BIZNES
Like

Brexit. Rząd w Londynie nie musi niczego gwarantować

14/03/2017
164 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minute czytania
Brexit. Rząd w Londynie nie musi niczego gwarantować

Izba Gmin Wielkiej Brytanii zdecydowała, że w czasie oraz po Brexicie rząd nie musi gwarantować niczego imigrantom z Unii Europejskiej. Co nie oznacza, że nie będzie. Izba Lordów prawdopodobnie podtrzyma tę decyzję i nie wprowadzi poprawek do decyzji niższej izby parlamentu brytyjskiego.uk-parliament

W czasie negocjacji dotyczących opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej tamtejszy rząd nie będzie zobowiązany do zagwarantowania praw imigrantów, w tym także imigrantów z Unii Europejskiej, w tym z Polski. Głosowanie w tej sprawie odbyło się wczoraj i skończyło na odrzuceniu wszystkich poprawek do ustawy dotyczącej Brexitu. W sprawie tej ustawy wypowie się jeszcze Izba Lordów, ale wstępne deklaracje jej członków mówią, że zmian w prawie nie będzie. A to oznacza, że rozpoczynający się w tym miesiącu Brexit (Theresa May deklaruje, że rozpocznie go na pewno) może oznaczać koniec praw do nieograniczonej pracy, życia, mieszkania oraz – w niektórych przypadkach – zasiłków dla imigrantów z Unii Europejskiej są zagrożone.

Posłowie niższej izby parlamentu zdecydowali również, że to Izba Gmin i Izba Lordów zaakceptują ostateczne warunki opuszczenia wspólnoty wynegocjowane przez gabinet Theresy May. Premier dostała również oficjalną akceptację na rozpoczęcie procesu opuszczania Unii Europejskiej.

To oczywiście nie oznacza, że wszelkie prawa imigrantów zostaną im odebrane – to wyłącznie zielone światło dla rządu do grania imigrantami w czasie negocjacji z Unią Europejską.

Po głosowaniu Izby Lordów Theresa May rozpocznie procedurę opuszczania Wspólnoty.

– Dojdzie do tego na koniec miesiąca – mówi rzecznik rządu Theresy May. Najprawdopodobniej po uroczystym szczycie Unii Europejskiej w Rzymie, który odbędzie się z okazji 60 rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

3 komentarz

 1. Seweryn

  Niech wywala imigrantow, ale niech zacznie od Muslimow i ciapatych, a pozniej rodowitych europejczykow (wpierw Bulgaria i Rumunia). W UK jest za duzo imigrantow, z robota ciezko, ceny wynajmu oraz kupna lokali poszybowaly w gore gdyz jest wiekszy popyt niz podaz. Na tej wyspie nie ma miejsca dla polowy Bulgarii i Rumunii oraz 20% europejczykow etc. Gorzej moze byc dla mnie z importem, gdyz importuje towar z UE. Zobacze co dalej. Jesli Theresa May stworzy syf jeszcze gorszy niz jest, bo UK to syf, bedzie trzeba spakowac manatki i wyjechac do innego kraju. Kto nie byl w UK to nie wie czym UK jest.

  • Jerzy

   Byłem i więcej się tam nie palę. Byłem tam 2 dni na delegacji. Takiego syfiastego jedzenia to ja nie jadłem nigdzie a w wielu miejscach już byłem. Jak polscy emigranci mogą przeżyć na tej angielskiej padlinie? Podziwiam ich samozaparcie…
   Tak wogóle to czas wprowadzić wizy dla Anglików i kontrole na lotniskach. Nie sądzisz?
   I wywalić sporo tych którzy w Europie pracują i mieszkają. Oczywiście zrobić to z usmiechem na twarzy i… sorry, nothing personal…
   A wogóle to chyba czas najwyższy wracać do Polski. Powiedziałem to sam do siebie.

 2. Bronko

  Chciałbym zobaczyć jak wyrzucają wszystkich imigrantów, pół kraju by stanęło, kto by robił w magazynach, produkcjach skoro większość w takich zakładach to przyjezdni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217