Globalnie i Lokalnie
Like

Brexit. Brytyjska opozycja wali pięścią w stół

28/12/2017
191 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Brexit. Brytyjska opozycja wali pięścią w stół

Opozycja parlamentarna w Wielkiej Brytanii domaga się opublikowania rządowego raportu ws. Brexitu. Bo wciąż nie wiadomo, jaki będzie ostateczny bilans trudnego rozwodu z Unią Europejską. Negocjacje prowadzone dotychczas wypadają w Londynie tak sobie, a gospodarka zaczyna odczuwać trudności.shutterstock_130660901-GEDBLog-Study-BREXIT

Brytyjczycy mają prawo wiedzieć, jaki wpływ zdaniem rządu będzie miał na gospodarkę Brexit – twierdzi opozycja. Posłowie naciskają na kanclerza Philipa Hammonda, by opublikował oficjalny raport w tej sprawie.

25 posłów Partii Pracy domaga się opublikowania 60-stronicowej analizy po tym, jak Philip Hammond poinformował, że takowa istnieje. Opozycjoniści argumentują, że ujawnienie dokumentu przez ministerstwo skarbu jest niezbędne dla kontrolowania poczynań rządu.

„Obywatele mają prawo wiedzieć, jaki wpływ będzie miał Brexit na nich i na ich rodziny. Bez dostępu do najnowszych, wykonanych za pieniądze podatników analiz i badań, parlament nie będzie w stanie nadzorować działań rządu i informować o faktach wyborców. Dokument powinien zostać w całości opublikowany” – napisali w liście.

Wcześniej posiadanie serii “analiz sektorowych” zasugerowali szefowie departamentów ministerstwa Brexitu.

„Nazwali je wpływowymi szacunkami. Później jednak minister David Davis zaprzeczył, jakoby takie analizy istniały. Dokumenty ujawniono dopiero po głosowaniu w Izbie Gmin, jednak w zmienionej formie” – informują media nad Tamizą.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217