Artykuły redakcyjne
Like

Brawo Maciek Baran!

09/11/2013
1334 Wyświetlenia
10 Komentarze
5 minut czytania
Brawo Maciek Baran!

Ta historia wydarzyła się już kilka miesięcy temu, w marcu 2013 roku, ale dopiero dzisiaj natknąłem się na nią wertując portal onet.pl. Oto notatka tam zamieszczona, opisująca wymianę zdań pomiędzy dziennikarzem Orange Sport i pilotem Roberta Kubicy, Maciejem Baranem. Prócz suchych faktów onet.pl dokonał także oceny wydarzeń z konferencji prasowej rajdowców Roberta Kubicy i Macieja Barana, mówiąc o skandalicznym zachowaniu Barana. Sprawa ma szerszy, jak sądzę, wymiar, o czym w podsumowaniu tego felietonu. Tymczasem przedstawiam w całości komunikat onet.pl na ten temat:

0


 

Skandaliczne zachowanie Macieja Barana, pilot Kubicy ostro potraktował dziennikarza.

Do skandalicznego zachowania doszło po konferencji prasowej, podczas której Robert Kubica opowiadał o swojej przyszłości. Maciej Baran, pilot naszego byłego kierowcy F1, na pytanie reportera Orange Sport: – Czy wdział pan rękę Roberta Kubcy? – odpowiedział: – Pana k…​sa nie widziałem.

Robert Kubica w czwartkowe południe opowiadał o swojej przyszłości w rajdach samochodowych. Informacje przekazane przez byłego kierowcę formuły wywołały niemałe poruszenie, ale prawdziwie skandalicznego zachowania dopuścił się jego pilot Maciej Baran.

Po konferencji, w kuluarach udzielał wywiadu stacji Orange Sport i na pytanie reportera “Czy widział pan rękę Roberta Kubicy?”, odpowiedział w bardzo nieprzyzwoity sposób. – Pana k….sa nie widziałem i myślę, że jest sporych rozmiarów – dziennikarz Orange Sport wpadł w konsternację i zanim zdążył coś powiedzieć Baran dodał. – To pytanie było nie na miejscu i myślę, że już skończyliśmy rozmowę.

Reporter stacji telewizyjnej powtórzył, jednak pytanie, na co Baran. – No to idziemy do toalety, czy nie?

 

Od jakiegoś czasu analizuję poglądy i opisuję zachowania różnych maistreamowych dziennikarzy (Lis, Olejnik, Kuźniar, Morozowski, Pochanke etc.), którzy bez najmniejszych skrupułów atakują przedstawicieli środowisk opozycyjnych w programach na żywo i wykorzystując słowo pisane. Wszystkie chwyty i wszelkie manipulacje są dozwolone. Obśmiać, wyszydzić, skłamać, nie dopuścić do głosu, zakrzyczeć, to tylko mały arsenał instrumentów propagandowych, stosowany przez tych, tzw. „dziennikarzy” w walce politycznej o rząd dusz PO, SLD i TR w sondażach badania opinii publicznej. Od dawna zwracam uwagę na fakt, że z tak bezwzględną machiną brudnej propagandy tylko nieliczni potrafią sobie poradzić. W wywiadach z Lisami i Kuźniarami polegli tacy, zdawałoby się, medialni wyjadacze  i polityczni intelektualiści, jak sam Jarosław Kaczyński. W studiu TVN-u nawet tak bezkompromisowe postaci polskiego życia publicznego jak Marek Jurek, Piotr Semka, Jadwiga Staniszkis łagodnieją i gotowi są wypowiadać ledwie okrągłe, mało znaczące formułki, a  o próbie zdyscyplinowania dziennikarskiego agresora nie ma w ogóle mowy. Ostatnio tylko profesor Chris Cieszewski w Polsacie, w rozmowie o „pancernej brzozie”, złamanej przed 10 kwietnia 2010 roku i Karolina Elbanowska w TVN-ie, w sprawie sześciolatków, potrafili stawić czoła rozgrzanym i oddanym bez reszty Platformie Obywatelskiej propagandystom.

Dlatego z taka przyjemnością przeczytałem o reakcji pilota rajdowego Macieja Barana, który na, pozbawione jakiejkolwiek empatii i dowodzące podstawowych braków w wychowaniu, pytanie zadane przez dziennikarza, czy widział rękę Roberta Kubicy, przytomnie i z refleksem udzielił dosadnej, ale jakże celnej odpowiedzi.

Wiem, że może kogoś razić potoczna i wulgarna forma wypowiedzi Macieja Barana. Ale na bezprzykładne chamstwo i agresję dziennikarza musiała być użyta, moim zdaniem, właśnie taka riposta. To nie jest tak, że można nami poniewierać, deptać nasze poglądy i uczucia i to bezkarnie. Ten dziennikarz usłyszał prawdę na swój temat, chociaż została ona wypowiedziana  ostatecznie jako aluzja. Onet.pl zrozumiał te metodę, dlatego zwymyślał Macieja Barana i nazwał jego zachowanie skandalicznym. Strach zajrzał gnidom dziennikarskim w oczy!

Życzyłbym wszystkim uczestnikom politycznych rozmów z Tomaszem Lisem,  Moniką Olejnik, czy Justyną Pochanke refleksu Macieja Barana. Nie, nie chodzi od razu o wulgaryzmy sytuacyjne użyte w ripoście przez pilota rajdowego, ale o ten rodzaj stanowczości i przejście z defensywy do ofensywy w wymianie zdań. Trzeba używać tej samej broni, tj. agresji. Nie wolno stać w narożniku i tylko trzymać gardę, przyjmując grad ciosów. Wiem, ze nie jest to łatwe, zwłaszcza, że wyżej wymienieni propagandyści od Mariusza W., czy Zygmunta S. i innej bolszewickiej swołoczy, to ludzie specjalnie szkoleni i wyszkoleni. Inteligentni, bezwzględni i bez skrupułów. Dlatego idąc do TVN-u, czy Polsatu ani na chwile nie można o tym zapomnieć.

I warto wziąć przykład z Maćka Barana. Właśnie dlatego przypomniałem te historię!

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Avatar Corve

  Nie prościej unikać proszonych ,,wywiadów” u tych agresorów? Kidy PiS ogłosił bojkot wsi24 było miło popatrzeć na te zawiedzone miny rozmaitych Mrozowskich Olejnikowych czy innych funkcjonariuszy propagandy, no bo ile można było przesłuchiwać zaprzyjaźnionego mecenasa Giertycha czy zeszmaconego redaktora Wołka… tak bojkot to ich czułe miejsce, tam trzeba bić!

  0
 2. Avatar Maciek Rysiewicz

  Bojkot proponowałem już dawno, można sprawdzic na moim blogu. Wreszcie przyszli po rozum do głowy.To nie znaczy, że zmieniam zdanie w sprawie zachowania Maćka Barana!

  0
 3. juz chyba nie mial Pan o czym napisac, Panie Macieju. niszcza nas w mediach, bo po prawej stronie sceny politycznej sa przewaznie bolki… w dodatku bolki bez grosza przy duszy i mietcy jak to, o czym mowil ten Baran.

  0
 4. Czy zatem wy, komuniści, widzieliście rękę Kubicy albo Tuska albo Komorka czy tez innego szmacirza albo też rogi Barana?

  0
 5. Avatar Honiewicz

  Maciej, bez wtrącenia o “bolszewickiej swołoczy” w jakimkolwiek tekście nie byłby sobą.
  W powyższym również nie omieszkał z nienawistną satysfakcją dołożyć: – “…………propagandyści od Mariusza W., czy Zygmunta S. i innej bolszewickiej swołoczy………”

  Macieju, mam niemal identyczną opinię, co Maciej, o tej gawiedzi mieniących się dziennikarzami fanatycznie oddanych “sprawie”.

  Nie nazywam ich jednak “gnidami”, bo to też nieeleganckie, Macieju.

  W moim odbiorze riposta Macieja Barana na głupawe pytanie reportera nie jest ani grubiańska, ani wykraczająca poza, nazwijmy to dobry ton (bo w polowych warunkach, a nie w studio), ani nie pozbawiona logiki.

  Napisał Maciej, że: – “Strach zajrzał gnidom dziennikarskim w oczy!” – Nie sądzę, bo kaska, którą w lepkie łapki biorą za wykonywanie niegodziwości daj im wystarczającej satysfakcji z “dobrze” wykonanej roboty. Dla nich bowiem zawód dziennikarza to pojęcie abstrakcyjne.

  Pocieszające jest, że coraz częściej się zdarzają odruchy protestu “przesłuchiwanych gości” w stacjach np: te-wał-en, czy polsat i im podobnych.

  0
 6. Wy za bardzo kochacie socjalizm. Jak bolszewikami nie jesteście to mienszewikami. Za komuny byliście w PZPR, a teraz na emeryturce z UB wam się marzy że zostaniecie bohaterami opozycyjnej walki z socjalizmem.
  Nic dalej nie róbcie i czekajcie końca. już teraz młodzież masowo wyjeżdzą za granicę i od razu tam na stałe zostaje. A w Polsce zostanie garstka emerytów. I komuniści którzy tu za waszą sprawą zawsze mieli i9 maj·ą raj istny na ziemi. I w wieku 45 lat UBcy na emerytury poprzechodzili i mają 4,5 tys na miesic a do trego lewe interesy kręcą. Oni mają w dupie antyocjalizm. To ich kraj. Ini tu maja jak w bajce za sprawa niedorobiomych “opozycjonistów”.

  0
 7. Avatar Honiewicz

  Ależ, Macieju, nie za “bolszewicką swołocz” posądzam, Macieja, o brak elegancji, lecz za te “gnidy”. Wobec kogokolwiek wyrażone.
  Z obsesjami, Macieju, trudno mi polemizować. Te nadają się do medycznej oceny.

  0
 8. Avatar xyz

  Porównywanie przez Barana rozmowy o genitaliach do rozmowy o stanie dłonie jest żenujące.
  Co jest niestosownego w pytaniu o stan dłoni Kubicy? przecież wiadomo, że miał wypadek i ta dłoń ucierpiała. Robienie z tego jakiegoś tabu to PARANOJA! Ludzie bez ręki bez nogi na wózkach nie wstydzą się pokazać w tv i opowiedzieć o tym a Kubica chowa wszędzie tą rękę jakby tylko jego to spotkało. Stało się i trudno ma bezwładną rękę, to taki wstyd jest o tym powiedzieć?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816