Bez kategorii
Like

Brak pieniędzy na film o bohaterskim rotmistrzu Pileckim. Będzie narodowa zbiórka

17/11/2012
332 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Stowarzyszenie Auschwitz Memento chce nakręcić film o rotmistrzu Witoldzie Pileckim – twórcy ruchu oporu w KL Auschwitz, zamordowanym w 1948 roku przez komunistów. Rozpoczęto już zbiórkę pieniędzy na realizację tego przedsięwzięcia – podaje rmf24.pl.

0


 

Wierzymy w społeczeństwo obywatelskie, w jego aktywność i hojność. (…) Niech film o jednym z najlepszych Polaków będzie naszym wspólnym dziełem – zaapelował szef rady programowej stowarzyszenia Bogdan Wasztyl. Stowarzyszenie promuje pomysł m.in. poprzez stronę internetową oraz profil na portalu Facebook.
 
W 2006 roku Ryszard Bugajski wyreżyserował telewizyjny spektakl "Śmierć rotmistrza Pileckiego", który jest artystycznym zapisem ostatnich miesięcy życia rotmistrza, a ja powróciłem do myśli o potrzebie zrealizowania rzetelnego, pełnometrażowego dokumentu o jego życiu i działalności. Te, które nakręcono w latach 90. ubiegłego wieku, albo zawierają błędy merytoryczne, albo wydają się już dzisiaj archaiczne, albo są po prostu nieudane i przegadane – dodał Wasztyl.
 
Dotychczas różne instytucje odmawiały wsparcia projektu. 

Więcej:

http://www.rmf24.pl/kultura/news-powstanie-film-o-bohaterskim-rotmistrzu-pileckim,nId,709748 

Inne zapisy autora:

0

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758