BIZNES
Like

Brak m. in. Polaków położy Królestwo?

06/02/2018
197 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
Brak m. in. Polaków położy Królestwo?

Eksperyment, który odbył się w gospodarstwie rolnym w Kornwalii, a który skrupulatnie sfilmowała telewizja BBC pokazał, że lata korzystania z taniej siły roboczej z Europy Wschodniej i Środkowej oduczyły Brytyjczyków pracy – przynajmniej tej ciężkiej. To, że autochtoni byli 10 raz wolniejsi od swoich kolegów m.in. z Polski, Czech, Rumunii, czy Bułgarii to dopiero początek problemu.Anchor-Poland-Brexit

Gorzej, że eksperyment który trwał jeden dzień, tak bardzo zmęczył Brytyjczyków, że uznali, że dwa dni takiej pracy zdecydowanie przekracza ich możliwości. Miesiąc? Nie ma mowy!

– Nigdy nie chciałbym tak pracować – mówili do kamery młodzi mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa. – Nie dałbym rady nawet 2 dni.

Do udziału w eksperymencie zaproszono osoby w wieku od 18 do 23 lat z Plymouth. Młodzi ludzie mieli wykonać standardową normę dzienną – zebrać 10 tys. główek kapusty. Normę, co warto zauważyć, wypracowaną właśnie przez imigrantów z Europy.

Akcję przeprowadzono dlatego, że właściciel farmy poinformował, że chce zatrudniać więcej Brytyjczyków, ponieważ ze względu na Brexit, coraz trudniej jest pozyskać pracowników z krajów Europy Wschodniej. Podczas 4-godzinnego wyzwania autochtoni okazali się 10 razy wolniejsi od przybyszów z Europy Wschodniej.

22-letnia absolwentka uniwersytetu w Cambridge już po godzinie musiała sobie zrobić przerwę. – Ręce mi przemarzły i bardzo bolały, ale powiedziałam sobie, że dam radę. W ubiegłym roku przebiegłam 2 maratony, więc dlaczego nie miałabym poradzić sobie ze zbieraniem kapusty? – pytała na łamach londyńskiego „Metro” Hettie Burrows.

Choć mało efektywnie i powoli, młodzi ludzie wykonali jednak podjęte zadanie. Pod koniec dnia menadżer farmy wyraził uznanie dla ich uporu.

– Byłem pewien, że się poddacie, ale zrobiliście to. Jestem bardzo dumny, dziękuję wam – podsumował.

Rząd Theresy May zapowiada, że w ramach Brexitu będzie bezwzględny w dwóch obszarach – pracy dla przyjezdnych z Unii Europejskiej oraz unii celnej.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217