Pomorze
Like

Brak kompetecji Pomocy Społecznej w Karnicach – ePUP

28/08/2013
1085 Wyświetlenia
9 Komentarze
4 minut czytania
Brak kompetecji Pomocy Społecznej w Karnicach – ePUP

Tym razem przyglądaliśmy się pracy pracowników Pomocy Społecznej w Gminie Karnice.

0


urząd-pracy1Jak wszyscy wiemy zaczął się okres składania wniosków o  Zasiłek Rodzinny. Wiemy także jak bardzo uciążliwe może być załatwianie takich formalności zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z nie kompetentnymi urzędnikami.

PUP w Gryficach ułatwił mieszkańcom powiatu gryfickiego załatwianie zaświadczeń do Pomocy Społecznej, świadczenia dotyczące płacenia składek ZUS przez PUP, świadczenia o zarejestrowaniu w PUP-ie oraz świadczenia dotyczące pobieranych zasiłków z PUP są teraz udostępniane drogę elektroniczną. Wystarczy, że Pomoc Społeczna w Karnicach wyśle zapytanie dotyczące danej osoby i potrzebnych świadczeń a zostaną one przesłane bez żadnych problemów.

Wdrożenie tej techniki ma na celu nie narażanie dość już biednego społeczeństwa na koszty związane z dojazdem do PUP-y. Zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkańców bardzo małych wiosek powiatu gryfickiego, którzy często mają problemy z posiadaniem drobnych na chleb a co dopiero pozwolić sobie na kosztowne wyjazdy.

Cieszy nas ten fakt, że powiat gryficki nadąża za rozwojem technologii. Jedynie co nas dziwi dlaczego pracownicy Pomocy Społecznej w Karnicach naciągają tych biednych ludzi na dodatkowe koszty związane z dojazdami do PUP w Gryficach (robią to całkowicie świadomie), gdzie jak się to okazało jest to zbędne. Ludzie Ci, którzy udali się do PUP-y są odsyłani z kwitkiem, ponieważ od 1 lipca tego roku PUP w prowadził wyżej wymienioną funkcję świadczeń elektronicznych w życie i nie wystawiają już świadczeń drogą tradycyjną.

Z rozmowy z pracownikiem PUP-y dowiedzieliśmy się także, że każdy Ośrodek Pomocy Społecznej został o tym fakcie poinformowany więc nie zrozumiały jest dla nas fakt dlaczego pracownicy Pomocy Społecznej w Karnicach celowo odsyłają petentów do PUP-y.

Przecież doskonale wiedzą z jakimi ludźmi maja do czynienia, są to ludzie ledwo wiążący koniec z końcem, po co więc ich narażać na dodatkowe koszty jak jest możliwość załatwienia tego w sposób elektroniczny. Jak widać nie robi im to różnicy. Nie informują o tej wygodzie swoich petentów. Sądzimy, że problem tkwi w przeszkoleniu tych pracowników a mianowicie w braku tego przeszkolenia, braku znajomości obsługi poczty elektronicznej.

Może jakby wójt brał mniej gminnych pieniędzy do kieszeni a więcej zainwestował w podwyższenie kwalifikacji pracowników Pomocy Społecznej w Karnicach (c Wójtowi  by wyszło na zdrowie rzadziej by chorował na korzonki i nie musiał by ich tak często leczyć) pracownicy nie bali by się wtedy obsługi poczty elektronicznej i potrzebne wnioski pobrali by przy jej pomocy nie narażających przy tym petentów na nie potrzebne koszty i nie robiąc z nich idiotów.

Czego my w końcu oczekujemy od ludzi, którzy często obejmują swoje stanowiska z nie odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi. Cóż w końcu od kiedy jajko jest mądrzejsze od kury. Wójt musi dbać aby nikt nie zagrozili jego stołkowi.

Informujemy wszystkich petentów Pomocy Społecznej w Karnicach iż zaświadczenia z PUP w Gryficach są przesyłane drogą elektroniczną.

Jeśli Wójtowi choć trochę zależy na swoich wyborcach powinien każdemu petentowi, który na marne odwiedzi PUP w Gryficach zwrócić koszt dojazdu, ponieważ koszty te wynikły z winy pracowników Pomocy Społecznej.

Źródło: http://www.gminakarnice.pl/brak-kompetecji-pomocy-spolecznej-w-karnicach-swiadczenia-droga-elektroniczna/

Inne zapisy autora:

0

Gmina Karnice
Gmina Karnice http://www.gminakarnice.pl

Niezależni dziennikarze obywatelscy Gmina Karnice Press, przedstawiają świat rzeczywisty, bez manipulacji i kłamstw. Działamy na terenie całej Gmina Karnice - miast, miasteczek, wiosek oraz osad.Redakcja GminaKarnice.pl

7 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758