Pomorze
Like

Brak kompetecji Pomocy Społecznej w Karnicach – ePUP

28/08/2013
839 Wyświetlenia
9 Komentarze
4 minut czytania
Brak kompetecji Pomocy Społecznej w Karnicach – ePUP

Tym razem przyglądaliśmy się pracy pracowników Pomocy Społecznej w Gminie Karnice.

0


urząd-pracy1Jak wszyscy wiemy zaczął się okres składania wniosków o  Zasiłek Rodzinny. Wiemy także jak bardzo uciążliwe może być załatwianie takich formalności zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z nie kompetentnymi urzędnikami.

PUP w Gryficach ułatwił mieszkańcom powiatu gryfickiego załatwianie zaświadczeń do Pomocy Społecznej, świadczenia dotyczące płacenia składek ZUS przez PUP, świadczenia o zarejestrowaniu w PUP-ie oraz świadczenia dotyczące pobieranych zasiłków z PUP są teraz udostępniane drogę elektroniczną. Wystarczy, że Pomoc Społeczna w Karnicach wyśle zapytanie dotyczące danej osoby i potrzebnych świadczeń a zostaną one przesłane bez żadnych problemów.

Wdrożenie tej techniki ma na celu nie narażanie dość już biednego społeczeństwa na koszty związane z dojazdem do PUP-y. Zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkańców bardzo małych wiosek powiatu gryfickiego, którzy często mają problemy z posiadaniem drobnych na chleb a co dopiero pozwolić sobie na kosztowne wyjazdy.

Cieszy nas ten fakt, że powiat gryficki nadąża za rozwojem technologii. Jedynie co nas dziwi dlaczego pracownicy Pomocy Społecznej w Karnicach naciągają tych biednych ludzi na dodatkowe koszty związane z dojazdami do PUP w Gryficach (robią to całkowicie świadomie), gdzie jak się to okazało jest to zbędne. Ludzie Ci, którzy udali się do PUP-y są odsyłani z kwitkiem, ponieważ od 1 lipca tego roku PUP w prowadził wyżej wymienioną funkcję świadczeń elektronicznych w życie i nie wystawiają już świadczeń drogą tradycyjną.

Z rozmowy z pracownikiem PUP-y dowiedzieliśmy się także, że każdy Ośrodek Pomocy Społecznej został o tym fakcie poinformowany więc nie zrozumiały jest dla nas fakt dlaczego pracownicy Pomocy Społecznej w Karnicach celowo odsyłają petentów do PUP-y.

Przecież doskonale wiedzą z jakimi ludźmi maja do czynienia, są to ludzie ledwo wiążący koniec z końcem, po co więc ich narażać na dodatkowe koszty jak jest możliwość załatwienia tego w sposób elektroniczny. Jak widać nie robi im to różnicy. Nie informują o tej wygodzie swoich petentów. Sądzimy, że problem tkwi w przeszkoleniu tych pracowników a mianowicie w braku tego przeszkolenia, braku znajomości obsługi poczty elektronicznej.

Może jakby wójt brał mniej gminnych pieniędzy do kieszeni a więcej zainwestował w podwyższenie kwalifikacji pracowników Pomocy Społecznej w Karnicach (c Wójtowi  by wyszło na zdrowie rzadziej by chorował na korzonki i nie musiał by ich tak często leczyć) pracownicy nie bali by się wtedy obsługi poczty elektronicznej i potrzebne wnioski pobrali by przy jej pomocy nie narażających przy tym petentów na nie potrzebne koszty i nie robiąc z nich idiotów.

Czego my w końcu oczekujemy od ludzi, którzy często obejmują swoje stanowiska z nie odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi. Cóż w końcu od kiedy jajko jest mądrzejsze od kury. Wójt musi dbać aby nikt nie zagrozili jego stołkowi.

Informujemy wszystkich petentów Pomocy Społecznej w Karnicach iż zaświadczenia z PUP w Gryficach są przesyłane drogą elektroniczną.

Jeśli Wójtowi choć trochę zależy na swoich wyborcach powinien każdemu petentowi, który na marne odwiedzi PUP w Gryficach zwrócić koszt dojazdu, ponieważ koszty te wynikły z winy pracowników Pomocy Społecznej.

Źródło: http://www.gminakarnice.pl/brak-kompetecji-pomocy-spolecznej-w-karnicach-swiadczenia-droga-elektroniczna/

Inne zapisy autora:

0

Gmina Karnice
Gmina Karnice http://www.gminakarnice.pl

Niezależni dziennikarze obywatelscy Gmina Karnice Press, przedstawiają świat rzeczywisty, bez manipulacji i kłamstw. Działamy na terenie całej Gmina Karnice - miast, miasteczek, wiosek oraz osad.Redakcja GminaKarnice.pl

7 publikacje
3 komentarze
 

 1. Avatar ewa

  kto dopuścił do publikacji tych bzdur?? przecież to nieprawda !

  0
 2. Avatar Marian

  Ewa? Jaka nie prawda? Mam wielu dobrych sąsiadów i rozmawiałem z nimi na ten temat, to jest całkowita prawda!!! A o tym że to jest nie prawda głoszą tylko PRACOWNICY GMINY lub jakieś POselskie UBeki!

  0
  • Avatar ewa

   Marian jak widać mieszkasz w środowisku które korzysta tylko i wyłącznie z pieniędzy podatnika. Szkoda że używasz takiego słownika, wówczas byłbyś bardziej wiarygodny a tak??? lipa

   0
   • Do Pani Ewy, pracownika Gminy Karnice:
    “Rozpoczynamy z Wami walkę, e-mail nie istniejący podany do wpisu, a więc jest to pracownik, który tak na prawdę ma coś na sumieniu” – słowa uczestnika dyskusji, przekazane telefonicznie oraz mailem do redakcji”

    212.77.101.4 does not like recipient.
    Remote host said: 550 “patrz.przedsiebie@wp.pl”: Podane konto jest zablokowane administracyjnie lub nieaktywne / This account is disabled or not yet active (#5.1.1)
    Giving up on 212.77.101.4.

    0
 3. Avatar Marian

  NIE POZWOLĘ ABY TAKIE GŁĄBY JAK URZĘDNICY INACZEJ RZĄD ZA POTUSKA ZAMYKALI MI USTA!!! A PANI TO ROBI BO NIE CHCE ABYM MÓWIŁ PRAWDY O WAS OSZUŚCI! ZARAZ ZACZNĘ WALIĆ NAZWISKAMI TYCH CHOLERNYCH OSZUSTÓW OKRADAJĄCYCH MIESZKAŃCÓW GMINY KARNIC!!! GDYBYŚ BABO ZARABIAŁA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ BRUTTO TO BYŚ TAK NIE PYSKOWAŁA DO WSZYSTKICH I NIE PONIŻAŁA ICH!! SYTUACJA W JAKIEJ SIĘ ZNAJDUJE ZMUSZA NASZĄ CAŁĄ RODZINĘ DO POBIERANIA DODATKOWEGO ZASIŁKU, A SYTUACJA JEST PRZEZ WAS SPOWODOWANA!! WÓJT ZARABIA PONAD 170 TYSIĘCY NETTO ROCZNIE, MY MIESZKAŃCY Z LEDWOŚCIĄ 2500 ZŁ BRUTTO NA CAŁĄ RODZINĘ MIĘSIĘCZNIE!!! CHOLERNE TCHÓRZE A TY EWA NIM JESTEŚ, CHOLERNYM UBEKIEM!!!

  0
 4. Artykuł został dodany przez jednego z naszych blogerów-użytkowników. Informacje zawarte w artykule zostały sprawdzone oraz w pełni potwierdzone.

  W związku z tym postanowiliśmy opublikować niniejszy artykuł, z uwagi na problematykę, w ciąż nie rozwiązaną.
  _______________________

  Pani Ewo, bolą nas Pani komentarze, uważamy sytuację za bardzo poważną, mającą faktycznie miejsce w Gminie Karnice, a Pan-Panie Marianie niech powstrzyma swoje nerwy na wodzy, nie ma sensu warczeć na siebie, sprawę należy załatwić polubownie.

  Nasz portal dał 7 dni terminu na zmiany w zarządzie gminy karnice – nie mówimy o zmianie składu, lecz działaniu, ma się społeczeństwu żyć lepiej. W przeciwnym razie publikujemy materiały, którymi najprawdopodobniej zainteresują się organy ścigania, w tym również do walki z korupcją.

  0
  • Avatar ewa

   (…)sprawę należy załatwić polubownie.
   Ale jaja, to znaczy jak? pocałować się z facetem który twierdzi że jestem cholernym UBEKIEM, oj redakcjo, redakcjo coś ci się plącze 😀 ; życzę zdrówka i spokojnej nocki na łonie natury (czytaj jak chcesz) oraz mniej agresji wobec adwersarzy.

   0
   • Dane użytkownika komentującego “Ewa”, próba wysyłki wiadomości e-mail:

    “212.77.101.4 does not like recipient.
    Remote host said: 550 “patrz.przedsiebie@wp.pl”: Podane konto jest zablokowane administracyjnie lub nieaktywne / This account is disabled or not yet active (#5.1.1)
    Giving up on 212.77.101.4.”

    0
 5. Avatar Tomasz

  Barany jesteście. 7 dni i co ??? gówno ćwoki , straszenie organami (chyba swoimi jajami) palanty

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816