Bez kategorii
Like

BOSKIE BINGO

19/11/2012
451 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Już w latach 80-tych twierdziłem, w dyskusjach z grupą wokół Baldura Springmanna jednego z założycieli partii Zielonych w NRF, że wybór Przewodniczącego powinien następować w drodze losowania.

0


Konsekwencją takich rozważań była przyśpieszona dwuletnia rotacja na kierowniczych stanowiskach u Zielonych i następnie w Bundestagu. Odnośnie sytuacji w Polsce, jestem od lat zdania, że główni wodzowie bez specjalistycznej wiedzy, wybrani losowo lub w drodze szybkiej rotacji nie podjęliby tak celowo niszczących Polskę decyzji.  

Aktualnie poznałem przykład wyboru losowego, funkcjonującego od setek lat.
 
Wczoraj, 18 listopada odbyło się namaszczenie nowego Papieża Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego.
 
Zwierzchnik Kościoła koptyjskiego rezyduje w centrum wspólnoty, w Kairze. Jest on tytułowany Papieżem Aleksandrii i Patriarchy Stolicy św. Marka. Kościół koptyjski wywodzi się z pierwotnego Kościoła egipskiego, którego założycielem według tradycji miał być św. Marek Ewangelista.
 
Kościół koptyjski liczy około 16 milionów wyznawców. Większość z nich mieszka w Egipcie, gdzie stanowią około 10 procent populacji i są największą mniejszością religijną. Kościół koptyjski w Egipcie należy do najstarszych odłamów chrześcijaństwa. W Polsce kościół ten obsługuje zapotrzebowanie mieszkających tu wiernych z Egiptu. Ostatnio pokazywano w telewizji prześladowania i dyskryminację wiernych w Kairze oraz w całym Egipcie. W styczniu 2011 w Aleksandrii doszło do zamachu na kościół. Zginęło wtedy ponad 20 osób.
 
Papieża wybrano przed 2 tygodniami, 4 listopada wg metody losowej.
 
Nazwisko 118 papieża Koptów wylosował spośród trzech kandydatów, chłopiec z zawiązanymi oczami, co wg wiary koptyjskiej oznacza, że sam Bóg decyduje, kto ma być zwierzchnikiem kościoła.
 
 
Najwyższa rada duchownych kościoła koptyjskiego ograniczyła pięcioosobową listę kandydatów, obejmującą trzech mnichów i dwóch wysokich rangą klerykałów, do trzech nazwisk.
 
 Ostatecznego wyboru dokonało czwartego listopada dziecko z przepaską na oczach, które wybrało jedną kartkę spośród trzech umieszczonych w szklanej wazie na ołtarzu katedry Św. Marka w Kairze.
 
 Papieżem został 61-letni Tawadros II z zawodu aptekarz, zastępując zmarłego w marcu papieża Aleksandrii i patriarchę – Szenudę III-go.
 
 
 
Masowy AKT WOLI NARODU pokazuje Polakom nową drogę i nowe podejście do rządzenia państwem. Drogi stare są zablokowane. Trzeba być bardzo prostym duchowo by nie korzystać z doświadczeń historycznych i aktualnych możliwości. Aktualna dyskusja o Ruchu Narodowym to powtarzanie w kółko tych samych recept i podobnych historii bez wyciągania wniosków z tragedii historycznych.
 
 
Odebrać ukradzione!
Krok do Ustroju Demokracji Bezpośredniej:
 
 AKT WOLI NARODU
Petycja do Narodu Polskiego
Podpisz we własnym interesie
http://petycjeonline.com/akt
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
adevo

Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Bezposredniej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkanców, rozpowszechniam terminy!! Prosze siebie i Polski nie skracac w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

96 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816