Bez kategorii
Like

Bóg zsyła babę do PSL

02/12/2012
469 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Pod koniec września tego roku Urszula Pasławska (na zdjęciu z lewej) rozważała na konferencji w Przemyślu o tym czy babę zesłał Bóg. Dwa miesiące później palec Boży popchnął Urszulę Pasławską do Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.

0


Podczas kiedy platformersi obszczekują zawzięcie Kościół i religię, u ludowców pojawiają się czasami bardzo duchowe dyskusje, dyskusje teologiczne prawie. W końcu września w Przemyślu odbyła się konferencja pod nazwą “Babę zesłał Bóg", w której uczestniczyła miedzy innymi wschodząca gwiazda ludowców, Urszula Pasławska. Konferencja skupiła się na omówieniu trzech typów bab: bezpiecznej baby, pracowitej baby i kulturalnej baby.

 

Konferencja prawdopodobnie zatwierdziła postulat że to Bóg zesłał babę, tak aby skontrować dysydencki nurt teologiczny twierdzący uparcie że gdzie diabeł nie może tam babę pośle:

 

www.zycie.pl/informacje/Przemysl/190,Babskie-gadanie.html

 

Tylko dwa miesiące po tejże konferencji, Urszula Pasławska została awansowana przez chłopów na jedno z kierowniczych stanowisk w PSL, na członkinię Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Niejedni zobaczą w tym palec boży:

 

www.tvn24.pl/sa-nowe-wladze-psl-piechocinski-odmlodzil-kierownictwo,291981,s.html

 

Urszula Pasławska jest prawnuczką współzałożyciela i prezesa Mazurskiej Partii Ludowej, wiec prawo dynastyczne predysponuje ją do dużej kariery. Jeszcze kilka miesięcy temu Urszula Pasławska działała w samorządzie olsztyńskim, dopóki nie dostała w czerwcu (cytat) “intratnej propozycji” objęcia funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, po odejściu Jana Flaszki Burego.

 

Na czym polegała dokładnie “intratność propozycji” z MSP nie wiemy, ale ten temat bardzo nas interesuje.

 

Urszula Pasławska przyniosła do resortu swoje doświadczenie zawodowe jako przewodniczącrady nadzorczej w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Biskupcu. Przyda się w sam raz przy prywatyzacjach ENEI, LOT-u i innych podobnych spółek:

monsieurb.nowyekran.pl/post/66127,rzad-intratnych-propozycji

Prezes Piechociński zapowiada lepsze, nowoczesne Polskie Stronnictwo Ludowe.

Recepta na sukces, według konferencji “Babę zesłał Bóg”, jest naiwnie prosta (cytat): ”..szczypta chęci, kropelka humoru, odrobina talentu i wyrozumiały mąż..”.

Ale znając działaczy PSL, oby tylko nie była to kropelka czegoś innego. 

  

 

Chłopy słuchały pokornie konferencji o babach. Czy idzie nowe w PSL ? 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758