Globalnie i Lokalnie
Like

“Biało zielono czerwona” sewillska corrida

23/08/2013
2070 Wyświetlenia
4 Komentarze
5 minut czytania
“Biało zielono czerwona” sewillska corrida

Wczoraj wieczorem internet obiega sensacyjna wieść o ataku na fanów Śląska w Sevilli przez miejscowych chuliganów.

Informacje te zostały – za portalem ekstraklasa.net – potwierdzone przez zdjęcia, które pojawiły się w sieci. Flagi wrocławian zdobyli miejscowy chuligani, z grupy Sevilla Biris Norte. To chuligani powiązani z Sevillą zaatakowali wczoraj kibiców Śląska Wrocław przed meczem. Wrocławianie w wyniku napaści stracili 4 flagi oraz koszulki i szale. Kilka osób miało też trafić do szpitala. Wciąż brak informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych.

0


 

 

sevilla-hools-1

sevilla-hools-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Internetowe media podają, że w trakcie meczu FC Sewilla–Śląsk doszło do rozruchów. Hiszpańska policja spacyfikowała sektor kibiców Śląska w Sevilli

 

Polscy kibice zostali pobici przez hiszpańską policję podczas meczu Sevilla FC - Śląsk Wrocław. Powodem miało być oblanie jednego z funkcjonariuszy policji butelką wody.

Domagamy się zatem zdecydowanej postawy polskich władz, a zwłaszcza zagorzałego miłośnika futbolu, obrońcę “praworządności”, aby swoją zdecydowaną postawą, przeniósł zapowiedzi walki, jak to nazywa z “kibolstwem”, przeniósł na teren Królestwa Hiszpanii, a zwłaszcza wpłynął na hiszpańską policję i hiszpańskie sądy, by w sposób zdecydowany rozprawiły się z hiszpańskimi bandytami. Rozprawiły się w tak radykalny sposób jak to zapowiedział jego druh i zausznik min. Sienkiewicz z MSWiA – “że Hiszpania będzie w stanie pokazać, że monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci, (…) skoro mamy do czynienia po prostu z bandytami”.

W końcu na Twitterze Sikorski zaćwierkał“Upewnimy się co do faktów i, naturalnie, jak zawsze w takich wypadkach. Amb. Arabski już działa”.Więc skoro już Arabski, no cóż, … . Nie ma rzeczy niemożliwych – człowiek orkiestra

Zdecydowanej postawy władz RP, domagamy się tego tym bardziej zdecydowanie, że kilka dni temu Polskę skompromitowano, rzucono na szalę politycznej poprawności jej dobre imię.  Jak donosiły “usłużne” media : Bójka na plaży w Gdyni: Pseudokibice Ruchu Chorzów zaatakowali część załogi meksykańskiego żaglowca Cauhtemoc, który zacumował w gdyńskim porcie. Są ranni. Policja zatrzymała sprawców napadu na żołnierzy meksykańskich.

 

44958-497731376904661

Ogólnoświatowa kompromitacja Polski. Nota dyplomatyczna Meksyku, … . Oburzone mainstream’owe media na kibiców stających w obronie polskiej kobiety, … . Zapowiedzi stosowania przemocy państwa wobec obywateli, … .  

Dyspozycyjna Prokuratura wnioskowała o areszt dla trzech zatrzymanych kibiców. Śledczy chcieli, żeby trafili na trzy miesiące za kratki z uwagi na obawę matactwa z ich strony – na wolności mogliby ustalać wspólną linię obrony z innymi współsprawcami bójki.Sprawcę, meksykanina który ugodził nożem chorzowskiego kibica, zwolniono za poręczeniem konsula Meksyku

Czy kiedykolwiek polskie władze wystąpiły w obonie swojego obywatela w podobnych sprawach?. Sprawniej i na “wyrost” wydawaliśmy “wątpliwych sprawców” organom ścigania innych państw, nie broniąc też niewinnych których wydano. Vide; Marsz Niepodległości 2011 i niemieckie lewactwo – bandyci uzbrojeni jak na wojnę.

W tej bulwersującej sprawie, a zwłaszcza wobec nierzetelnych, mijających się z prawdą oświadczeń miejscowych, ale też tych najwyższych – rządowych notabli, Stowarzyszenie kibiców Ruchu Chorzów “Niebiescy” zwróciło się do Prezydenta Gdyni, Szczurka o nie zapraszanie gości wśród których „znajdą się sprawcy przemocy w stosunku do kobiet i nożownicy, niezależnie od kraju pochodzenia czy też przynależności etnicznej”. Poprosili też Wojciecha Szczurka o niewydawanie oświadczeń na podstawie medialnych czy też partyjnych nacisków, bo nagle okazuje się, że to jednak zaproszeni przez Pana Prezydenta goście okazali się –brutalnym napastnikiem“. Podkreślili ponadto że w oświadczeniu Szczurka znalazło się bardzo istotne zdanie – “Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie“.

 

Więc niech słowa Prezydenta Gdyni, że –  “Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie“,  będzie przyświecać służbom dyplomatycznym i rządowym w doprowadzeniu winnych napaści na kibiców wrocławskiego Śląska na ławę oskarżonych.

 

zródła –  , ekstraklasa.net, 3obieg.pl

 

 

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Slonawski
Andrzej Slonawski

Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

190 publikacje
123 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758