Bez kategorii
Like

Białe mięso kobiecości

06/02/2011
330 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Tak sobie dziś myślę o wzorcach kobiecości, o archetypach księżniczek i czarodziejek jakichś. Rano w idiotycznie marcowej śnieżycy przemykałam się ulicami z siatami buł, kiełbas i słodyczy. Na mej głowie ruska czapa uszanka, nie ma wolności od zimy, oj nie ma. A ze ścian wszelkich atakują mnie bilbordy najświeższego szoł tvn-owskiego o niezapomnianej nazwie, której nie pamiętam. Ważne jest to, że na bilbordzie Cichopek w kluskowato matkopolczanej aurze i Dodzieńka różowa i jędrna. To już Dodzieńka autentycza – jakoś wierzę jej pr-owi. Hmmm… jakoś niewiele mam do wyboru opcji kobiecości polskiej. Więc truchtam do domu podgryzając kiełbasę – myśliwską, by podmalować oko na bardziej dodzine. Wydaje się, że idealnym miksem byłaby Dodzieńka o duszy Cichopek – tak męska część naszej […]

0


Tak sobie dziś myślę o wzorcach kobiecości, o archetypach księżniczek i czarodziejek jakichś. Rano w idiotycznie marcowej śnieżycy przemykałam się ulicami z siatami buł, kiełbas i słodyczy. Na mej głowie ruska czapa uszanka, nie ma wolności od zimy, oj nie ma. A ze ścian wszelkich atakują mnie bilbordy najświeższego szoł tvn-owskiego o niezapomnianej nazwie, której nie pamiętam. Ważne jest to, że na bilbordzie Cichopek w kluskowato matkopolczanej aurze i Dodzieńka różowa i jędrna. To już Dodzieńka autentycza – jakoś wierzę jej pr-owi. Hmmm… jakoś niewiele mam do wyboru opcji kobiecości polskiej. Więc truchtam do domu podgryzając kiełbasę – myśliwską, by podmalować oko na bardziej dodzine.
Wydaje się, że idealnym miksem byłaby Dodzieńka o duszy Cichopek – tak męska część naszej ojczyzny w większości by odpowiedziała. Mała Cichopek w dużej Dodzinie na zasadzie matrioszek. A co z resztą wzorców kobiecości ? Jakoś ostatnio obserwuję, intelekt i umiejętności mało w cenie. " I nie dla nich dewolaje i Paryże i Szanghaje".
Hmmm. .. Model babki jako "NIC NIE WIEDZĄCEJ JAK ZDRADZONY PIES CZY MIŚ" jakoś mnie nie bawi, więc zalewam herbatę, w fotoszopie wydłużam sobie nogi i planuję ucieczkę..na południe…

Inne zapisy autora:

0

matrioszka

Obserwacje otaczajacej rzeczywistosci w lekkiej, humorystycznej formie. Refleksje o narzuconych rolach spolecznych i absurdach zycia codziennego.

9 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758