HYDE PARK
Like

BGK do modernizacji. Większe bezpieczeństwo i nowe funkcjonalności.

09/01/2015
435 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
BGK do modernizacji. Większe bezpieczeństwo i nowe funkcjonalności.

Bank Gospodarstwa Krajowego przejdzie gruntowną modernizację. Na stworzenie nowego systemu bankowości elektronicznej wyda w sumie 13 milionów złotych.

0


Pierwsze poprawki systemowe BGK już w przyszłym roku

141925164996996800W komunikacie Banku Gospodarstwa Krajowego udostępnionym przez serwis eHipoteka.pl czytamy, że BGK podpisał już stosowną umowę, dzięki której spółka CA Consulting zajmie się stworzeniem nowego systemy bankowego, który ma być równoznaczny z:

  • poprawą jakości obsługi klientów BGK,
  • dostosowaniem BGK do standardów rynkowych,
  • opracowaniem nowych rozwiązań funkcjonalnych.

Po wdrożeniu projektu BGK zyska także szereg zabezpieczeń, które mają chronić interesy banku oraz jego użytkowników.

Największa modernizacja systemu BGK od 10 lat

Wiadomo już, że Bank Gospodarstwa Krajowego zainwestuje w modernizację 13 milionów złotych, ale w tym budżecie CA Consulting zagwarantowała wydłużony okres supportu technicznego – w sumie 60 miesięcy.

Należy zaznaczyć, że dotychczasowy system nie spełniał już oczekiwań BGK i został wdrożony przeszło dekadę temu. Nowy ma zostać dostosowany także do obsługi urządzeń mobilnych (tabletów, smartfonów i pozostałych).

Przypomnijmy, że BGK współpracuje wyłączenie z podmiotami instytucjonalnymi, a w tym: komórkami administracyjnymi, placówkami opieki zdrowia, szkołami wyższymi.

Czy wiesz, że na chwilę obecną ponad 60% banków w naszym kraju to placówki z przewagą kapitału zagranicznego?

Kolejne etapy wdrożeniowe

Nowy system będzie wdrażany stopniowo; pierwsze funkcjonalności mają być dostępne już pod koniec przyszłego roku, a w 2016r. mają zakończyć się wszystkie prace (w 2016r. prace zostaną podzielone na dwa podetapy, tj. odpowiednio na etap dostosowywania system do możliwości urządzeń mobilnych oraz etap właściwy).

O firmie wdrożeniowej

CA Consulting SA to jedna z największych spółek konsultingowych i informatycznych w Polsce, która współpracuje z największymi podmiotami rynkowymi – dotyczy zarówno prywatnych przedsiębiorców, jak i zleceniodawców państwowych.

System jaki wdroży CA Consulting obsługuje w tej chwili m.in.: Pekao SA, BNP Paribas Bank, a także Alior Bank i kilka innych instytucji finansowych w Polsce.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

323 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816