WIEDZA
Like

Bezposrednio od polskiego rolnika – nowa inicjatywa ICPPC

31/07/2015
470 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Bezposrednio od polskiego rolnika – nowa inicjatywa ICPPC

Witajcie,

rozpoczynamy intensywniejszą kampanię pt. BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA. Potrzebujemy Waszej pomocy i zaangażowania! Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na jawną niesprawiedliwość obecnych przepisów odnośnie sprzedaży bezpośredniej żywności przetworzonej w gospodarstwie rolnym czyli tzw. “nielegalnej żywności”. Przepisy, które Sejm i Senat ostatnio zmienił NA GORSZE (!) a Prezydent w świetle reflektorów podpisał, służą tylko większym i wielkim przedsiębiorstwom, supermarketom i innym międzynarodowym korporacjom. Zagrożonych jest ponad milion małych i średnich gospodarstw rolnych. 

0


 

 

CZAS POWIEDZIEĆ DOSYĆ! Polacy muszą mieć łatwy dostęp do dobrej jakości żywności a rolnicy muszą mieć możliwość sprzedaży żywności wyprodukowanej w domowych warunkach tak jak to jest w innych krajach UE.

UWAGA1!
Pierwszy etap kampanii BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA to 15-25 kluczowych wydarzeń w całej Polsce: DNI OTWARTE W WYBRANYCH, PRZYKŁADOWYCH GOSPODARSTWACH pod hasłemBEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA.
Prośba do Was abyście pomyśleli kiedy moglibyście zorganizować taki dzień w swoim gospodarstwie. Wydarzenia muszą odbyć się w okresie od 20 sierpnia do końca września. My zapewniamy Wam ulotki, plakaty i loga BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA w ilościach jakie możecie wykorzystać. Wspólnie z Wamizapraszamy na Wasze wydarzenia konsumentów z okolicznych miast, polityków oraz koniecznie(!) media. Chodzi o maksymalne nagłośnienie tematu. Można zaprosić do współudziału innych rolników z sąsiedztwa. Podczas tego wydarzenia prowadzimy promocje:
1. loga BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA,
2. produktów żywnościowych zrobionych w gospodarstwach rolnych,
3. sprzedży bezpośredniej od rolnika,
4. domagamy sie zakazu grabieży ziemi i ustawowego zakazu GMO.

My robimy również stronę z mapą na której będą umieszczone gospodarstwa w których odbędą się DNI OTWARTE pod hasłem BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA, opisy tych gospodarstw oraz opisy wydarzeń.

UWAGA2!
Aby rozpocząć nagłaśnianie tej kampanii (a od tego zależy jej sukces) musimy jak najszybciej wiedzieć w którym dniu będzie Wasz Dzień Otwarty oraz jaki jest program tego dnia. Poniżej podajemy opis wydarzenia w naszym gospodarstwie dla przykładu.
PROSIMY O SZYBKą ODPOWIEDŹ oraz TEŻ PODPOWIEDŹ DO KOGO JESZCZE POWINNIŚMY SIĘ ZWRÓCIĆ Z TĄ PROPOZYCJĄ BOWIEM CHCEMY ABY TYCH WYDARZEŃ BYŁO JAK NAJWIĘCEJ.

Serdecznie pozdrawiamy,
Jadwiga Lopata i Julian Rose

Przykładowe opisy wydarzeń:
http://bezposrednioodrolnika.pl/ekorab/#more-7
http://bezposrednioodrolnika.pl/ekocentrum-icppc-stryszow/#more-11

Logo Bezpośrednio od Polskiego Rolnika

==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

0

Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758