Globalnie i Lokalnie
Like

Bezpieczeństwo Polski, PiS na uboczu

18/03/2015
401 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Bezpieczeństwo Polski, PiS na uboczu

Odbyte posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się bez szefa największej opozycyjnej partii. Jarosław Kaczyński nie pojawia się od lat (poza jednym wyjątkiem) na posiedzeniach Rady z powodów nie bardzo zrozumiałych dla zwykłego śmiertelnika. Co prawda jak wyjaśniał 1,5 roku temu Andrzej Duda: „To ciało nie ma żadnej mocy decyzyjnej. Służy do promowania przez prezydenta swojego wizerunku”ale nie przeszkadzało to prezesowi Kaczyńskiemu pojawić się o dzień wcześniej na manifestacji na Majdanie w Kijowie aby SWÓJ wizerunek promować. Powody, prawdopodobnie ambicjonalno-prywatne lidera opozycji, „uniemożliwiają” WSPÓLNE wypowiadanie się w sprawach tak istotnych dla Polski, jak jej BEZPECZEŃSTWO a obawa przed zaprezentowaniem JEDNOŚCI w sprawach dla kraju najważniejszych czyli polityki wobec posuwającej się na wschód Rosji nie jest wystarczająco silnym motywem do pojawienia się na zebraniu RBN.

0


 

W czasie swojego urzędowania jako premier Jarosław Kaczyński brał oczywiście udział w posiedzeniach Rady, do której poza nim, należała jeszcze Anna Fotyga. Prezydent Komorowski w roku 2010 poszerzył skład RBN o najważniejsze osoby mające wpływ na polskie bezpieczeństwo jak również liderów wszystkich sejmowych partii. Za jego prezydentury odbyło się 29 posiedzeń a pan Kaczyński ZREZYGNOWAŁ z członkostwa jeszcze w roku 2010. Pomimo to był na jej zebraniu w roku 2014 w związku sytuacją na Ukrainie. Temat ostatniej narady: rosyjska agresja, mińskie porozumienie i szczyt NATO w przyszłym roku w Warszawie nie są dla prezesa Kaczyńskiego wystarczającym powodem aby zademonstrować jakieś WSPÓLNE, POLSKIE STANOWISKO w tej sprawie.

Niemożność, niechęć, okazywane lekceważenie i odmowa wypowiedzenia się jednym głosem w sprawach dla Polski i jej obywateli najistotniejszych nie stawia Jarosława Kaczyńskiego w dobrym świetle. Są sprawy kiedy trzeba umieć pokazać preferowanie NARODOWYCH interesów ponad prywatę i odmienne często poglądy. Sprawy związane z bezpieczeństwem Polski są zbyt ważne aby decydowały o nich uprzedzenia, obrazy z przeszłości czy ambicjonalne motywy. To nie jest odpowiednia forma pokazywania odmiennych poglądów, kiedy rosyjski car pokazał swoje imperialistyczne zapędy i butami tratuje międzynarodowe umowy. Niezdolność do osiągnięcia porozumienia na europejskiej niwie była wielokrotnie krytykowana ale dobry przykład niestety nie jest pokazany.

Kraje Unii Europejskiej są przez Putina wzajemnie rozgrywane, skłócane i wyciągane ze wspólnego obozu, gdyż w ten sposób osiąga on swoje cele oparte na agresji i bezczelnym stosowaniu zasady Divide et Impera. Rząd ale również Prawo i Sprawiedliwość niejednokrotnie to podkreślały i wyrzucały krajom Unii niejednomyślne stanowiska. W momencie, kiedy trzeba pokazać w których sprawach nie tylko powinniśmy ale musimy być jednomyślni jako CAŁY NARÓD w obronie bezpieczeństwa naszych granic, opozycyjnej partii a w zasadzie jej lidera braknie. Braknie głosu PiSu razem z innymi, jednomyślnymi głosami członków RBN, pokazującymi co jest dla Polaków najważniejsze i jakie sprawy nie potrafią podzielić.

Nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na posiedzeniu RBN jest bardzo złym sygnałem dla wszystkich wrogów Polski. Pokazuje jak bardzo partykularne i partyjne interesy potrafią zaburzyć dążność do koniecznej JEDNOŚĆI w momencie zagrożeń z którymi Polska jest konfrontowana. Nieobecność pokazująca preferowanie innych motywów niż BEZPIECZEŃŚTWO KRAJU. Być może Prezes PiSu ma inne poglądy o grożących nam niebezpieczeństwach i nie uważa ich za powód do podjęcia tego tematu na przeznaczonym do tego forum i woli z trybun wykrzykiwać zarzuty pod adresem rządzących, ale warto aby zdał sobie w końcu sprawę, iż sprawy polskiego bezpieczeństwa powinny być DYSKUTOWANE w gronie WSZYSTKICH POLAKÓW. Unikanie rozmowy na ten temat jest tylko pokazem słabości, nieumiejętności rozmowy, dziecinnego obrażania się i preferowania innych czynników niż te prowadzące do wzmocnienia NARODOWEJ JEDNOŚĆI wobec zagrożeń ze wschodu.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816