POLSKA
Like

BEZBRONNI IDIOCI

15/12/2013
1691 Wyświetlenia
29 Komentarze
11 minut czytania
BEZBRONNI IDIOCI

Bezbronni idioci…   Polska armia obecnie to około 80 tys. … no właśnie czego ?  W skład Sił Zbrojnych RP wchodzą jako ich rodzaje: Wojska Lądowe (ok. 45 000 żołnierzy)[1] Siły Powietrzne (ok. 16 000 żołnierzy)[1] Marynarka Wojenna (ok. 8000 żołnierzy)[1] Wojska Specjalne (ok. 2000 żołnierzy)[potrzebne  http://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Rzeczypospolitej_Polskiej Do tego zestawu trzeba dodać NSZ, których ma być docelowo 10tys, na razie jest 3tys.   Z informacji wynika, że mamy ponad stu generałów, ponad 20 tys. oficerów,  40tys. podoficerów i uwagaaaa …niecałe 30 tys. zawodowych szeregowych. W 2009 r. zakończył się ostatni pobór do wojska. Teraz mamy armię zawodową ze stanem osobowym jw.  Można się z tym  nie zgadzać, ale uważam, że dokładnie wtedy rozpoczęło się ujadanie, niszczenie i lekceważenie Polski. Po co […]

0


armia duże

Bezbronni idioci…

 

Polska armia obecnie to około 80 tys. … no właśnie czego ?

 W skład Sił Zbrojnych RP wchodzą jako ich rodzaje:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Rzeczypospolitej_Polskiej

Do tego zestawu trzeba dodać NSZ, których ma być docelowo 10tys, na razie jest 3tys.

 

Z informacji wynika, że mamy ponad stu generałów, ponad 20 tys. oficerów,  40tys. podoficerów i uwagaaaa …niecałe 30 tys. zawodowych szeregowych.

W 2009 r. zakończył się ostatni pobór do wojska.

Teraz mamy armię zawodową ze stanem osobowym jw.

 Można się z tym  nie zgadzać, ale uważam, że dokładnie wtedy rozpoczęło się ujadanie, niszczenie i lekceważenie Polski.

Po co i w jakim celu szanować kraj, który wyprzedał za srebrniki swoją gospodarkę i mając za sąsiadów kraje, które stworzyły najohydniejsze systemy totalitarne, w dodatku wymazały nasz kraj na ponad sto lat… otóż taki kraj się jeszcze rozbroił … sam… jak prawdziwy okaz nieuleczalnego idioty…

I niech mi nikt zaraz głupio nie odpowiada, że to wina nieodpowiedzialnych rządów, bo sami tych gnomów ( Tusk i Klich) wybraliśmy.

Na jednego oficera z przypada niecałe pół żołnierza… to jeszcze śmieszniej niż w piosence Młynarskiego.

Gdyby więc przypadkowo nasi sojusznicy mieli jakieś ważniejsze zadania, a wiadomo że mają, patrz, wpieprzanie się w sprawy np. Syrii, to stwierdzenie, że armia Rzeczpospolitej nie istnieje staje się faktem.

Gdyby ktoś się dziwił, dlaczego Rosja poniża Polskę nie oddając wraku w którym zginęło 2 prezydentów i trzęsie się ze strachu na samą myśl, że słowo zamach to przecież nieodpowiedzialne jątrzenie naszych braci Słowian  i może doprowadzić do wojny z naszej (sic..) winy… to patrz informacja powyżej…

Żałosne jest również to, że takie państwa jak Litwa, Łotwa czy Estonia, bez przerwy szantażowane naruszaniem ich powierzchni terytorialnej przez rosyjskie samoloty, liczą, że w razie zagrożenia to Polska pierwsza przyjdzie im z pomocą.

Zaledwie 24 lata temu podobno w Polsce skończył się komunizm i zostaliśmy państwem niepodległym… tyle że nadal jesteśmy w tym samym miejscu geopolitycznym.

Ta odzyskana tak niedawno niepodległość powinna w normalnym społeczeństwie budzić troskę o jej trwanie.

Spójrzmy na Izrael, który po II wojnie światowej uzyskał w podarunku od „wolnego świata” swoje państwo. Zamieszkuje go niecałe 8 mln…

Wg. wikipedii jego siły zbrojne to:

Łączna liczba żołnierzy wynosi 187 tys. (oraz 445 tys. rezerwistów)[1], dysponujących nowoczesnymi i licznymi samolotami, pojazdami pancernymi i okrętami. Choć oficjalnie tego nie potwierdzono, Izrael jest w posiadaniu broni jądrowej, w liczbie – według zachodnich ekspertów – około 500 głowic, które przenoszone mogą być także przez rakiety średniego zasięgu Lance lub międzykontynentalnego typu Jerycho-3[4]

 

Nasi sąsiedzi i ich ludność to:

Rosja – 142 mln.

Niemcy – 81 mln

Ukraina – 44 mln

Oczywiście nic nam nie grozi… podobno..

Oto czytam niedawno, to zresztą informacja niemieckiego Bild, że:                               

Rosja rozmieściła na terenie Kaliningradu w pobliżu granicy z Polską oraz wzdłuż granicy z krajami bałtyckimi rakiety krótkiego zasięgu typu Iskander-M, przystosowane do przenoszenia głowic atomowych – podał w sobotę niemiecki tabloid “Bild”.

Redakcja powołuje się na tajne zdjęcia satelitarne, mające być dowodem na rozmieszczenie dwucyfrowej liczby rakiet. Rozlokowanie broni rakietowej miało miejsce w minionych dwunastumiesiącach – pisze “Bild”. W zasięgu rakiet (500 km) znajduje się całe terytorium Polski oraz “teoretycznie” nawet Berlin

http://wpolityce.pl/wydarzenia/69513-niepokojacy-ruch-putina-bild-rosja-rozmiescila-w-poblizu-granicy-z-polska-rakiety-krotkiego-zasiegu

 

Noo Berlin, to oczywiście „teoretycznie” ponieważ sojusznicy niemieccy, o których przewodzeniu w UE tak bardzo marzy Radzio Sikorski, cyt.

Jest przy tym zastanawiające, że Polska i Niemcy, kraje należące przecież do Paktu Północnoatlantyckiego nie przeprowadzają wspólnych manewrów. Berlin woli ćwiczyć razem z rosyjską armią niż se swoimi sojusznikami z NATO. Powietrze wypełnia się duchem Rapallo. Dzisiaj podobnie jak 90 lat temu Niemcy przyjeżdżają do Rosji by ćwiczyć na zbudowanych przez siebie symulatorach. Strona polska zdążyła niedawno odtrąbić sukces, ogłaszając że wspólne manewry niemiecko-rosyjskie zostały odwołane. Tak naprawdę jednak zostały przesunięte na następny rok.

http://wpolityce.pl/artykuly/53407-rzeczpospolita-bezbronna-gdy-wokol-polski-jest-wiele-potencjalnych-zagrozen-priorytetowym-staje-sie-pytanie-o-stan-polskiej-armii

 

Siły zbrojne Niemiec to wg wikipedii:

W 2012 r. niemieckie wojsko zatrudniało 183 000 zawodowych żołnierzy i 17 000 ochotników[78]. Niemiecki rząd planuje jednak ograniczenie tych liczb do 170 000 zawodowców i 15 000 ochotników[79]. Rezerwiści są dostępni siłom zbrojnym i uczestniczą w ćwiczeniach obronnych. W 2011 r. Niemieckie wojsko posiadało 6900 żołnierzy stacjonujących w innych krajach w ramach misji pokojowych, w tym 4900 w Afrganistanie i Uzbekistanie, 1150 w Kosowie i 300 w Libanie[80].

 

Siły zbrojne Ukrainy to:

W najbliższej przyszłości siły zbrojne Ukrainy mają składać się z:

 • wojsk lądowych – 2 dowództwa operacyjne („Północ” i „Południe”) w składzie 2 korpusów armijnych, 12-16 brygad bojowych (powietrznodesantowe, desantowe, pancerne, zmechanizowane oraz brygady zabezpieczenia bojowego i tyłowego)
 • sił powietrznych – 3 korpusy w sile 11-12 dywizji lotniczych i przeciwlotniczych
 • sił morskich – 1 eskadra okrętów, 2 brygady okrętów nawodnych, 1 brygada kutrów rakietowych, 1 brygada piechoty morskiej, 3 brygady zmechanizowane, 2 brygady rakietowo-artyleryjskie.

Ich sumaryczna liczebność ma wynosić 308 tysięcy żołnierzy, w tym siły lądowe – 25 brygad, siły powietrzne i przeciwlotnicze – 40 brygad, siły morskie – 50 okrętów

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrojni_Sy%C5%82y_Ukrajiny

 

Siły zbrojne Rosji to wg tego samego źródła:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej

statystyka

wiek poborowych 19 lat
mężczyźni w wieku od 19 do 50 lat  
mężczyźni w wieku 19-50 lat podlegający obowiązkowi służby wojskowej 24 000 000 osób (2012)
liczba poborowych 2 200 000 (2012)
służba czynna 3 075 000 (2013), 2. miejsce na świecie
stan mobilizacyjny 6 300 100 (2012), 4. miejsce na świecie

wydatki na zbrojenia

71 miliardy USD (2013)[2]

 

Tak więc mamy jasność, Niemcy ponad 200tys, Ukraina ponad 300tys,

Rosja ponad…3 miliony.

Francja ok.300tys http://www.stosunki.pl/?q=node/902 

a Wlk.Brytania 500tys

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brytyjskie_Si%C5%82y_Zbrojne

 

Polska przed rozbiorami liczyła 10mln ludności. Oto co w wilipedii czytamy na temat tej ostatniej armii Rzeczpospolitej :

Polowa armia koronna liczyła około 22 000 ludzi i składała się z trzech dywizji. Wodzem naczelnym tych wojsk był ks. Józef Poniatowski[9], a armia litewska liczyła niespełna 10.000 i dowodzona była przez ks. Ludwika Wirtemberskiego. Oprócz wojsk rozlokowanych w pobliżu granicy, w głębi państwa znajdowało się jeszcze około 30.000 żołnierzy.

Przeciwko armii koronnej działała 54-tysięczna armia carska dowodzona przez gen. Kochowskiego, a przeciw wojskom litewskim – 32-tysięczna armia gen. Kreczetnikowa. W myśl planu działań wojsk rosyjskich armia gen. Kochowskiego miała otoczyć i zniszczyć w rejonie Bracławia armię ks. Józefa Poniatowskiego lub ścigać ją w stronę Bugu. Armia gen. Kreczetnikowa miała rozbić i zniszczyć wojska litewskie, a następnie wyjść częścią sił na tyły armii koronnej nad Bugiem i wespół z wojskami gen. Kochowskiego otoczyć ją i zniszczyć.

Rozpoczęte 13 maja działania wojenne spowodowały odwrót wojsk polskich z nad granicy. Armia koronna, mimo paru sukcesów taktycznych bitwa pod Zieleńcami, w połowie lipca wycofała się na linię Bugu. Tam też cofały się wojska litewskie. W oparciu o Bug zdecydowano odtworzyć obronę. Rozproszenie wojsk Rzeczypospolitej i obrona długim kordonem, umożliwiła jednak armiom carskim złamanie oporu. Mimo uporczywych walk stoczonych przez dywizję Kościuszki pod Dubienką i przez oddziały litewskie pod Brześciem oraz Grannem, wojsko cofało się dalej w kierunku Wisły. Król Stanisław August, który już uprzednio potajemnie rokował z Katarzyną II, w czasie odwrotu wojsk polskich za Wisłę przystąpił do Targowicy. Obu armiom Rzeczypospolitej wydano rozkazy zaprzestania walk. Wojska rosyjskie wkroczyły do Warszawy. W kraju władzę objęła Targowica.

 

 

A teraz pytanie za 100 pkt.  co czeka Polskę, kiedy powstanie tzw Armia Europejska, bo i są takie pomysły ?

Może myślisz, że będą nas bronić ?

Polecam zwłaszcza ostatnie zdanie, taki niemiecki żarcik ?

… no nie wiem…

 

 

 

Ciekawe kto nas obroni, jak jednak któryś z sąsiadów ogłosi reset ….

 

Inne zapisy autora:

0

Anna Słupianek
Anna Słupianek

111 publikacje
102 komentarze
 

 1. Avatar ori

  … i straszno…
  Tak chodzi mi po mojej babskiej głowie, że likwidacja /prawie/ naszej armii, to jakiś celowy plan.
  Nikt o zdrowych zmysłach dobrowolnie nie rozbraja się, gdy w koło wyścig zbrojeń, choć często ukryty. Trzeba brać przykład z najlepszych. Izrael – 8 mln ludności, a jaka armia. Rosja… ale Rosja nigdy nie pozwoliła sobie na ulgi w tej materii.
  Co jest grane?

  0
 2. Avatar ero

  Wiadomo o co chodzi albo o pieniądze albo o władzę.
  Stara komuna żyje, z tym że nie podoba się jej to co widzi (zresztą mi też) poza tym większość czuje się ruskimi i robi wszystko żeby być tej filozofii bliżej. Mamy ludność nie rozliczoną za PRL której żyje się lepiej jak tym normalnym ludziom. A jak już się wpisze w to że nikt za nic nie odpowiada….

  0
 3. Avatar Kuba

  Jesteśmy rozkradani i grabieni przez banksterów i polskie władze okupacyjne. Jesteśmy bezbronni i nasza armia nie przedstawia szczególnie znaczącej wartości. Bo większość debili uważa ,że obroni nas NATO…., a NATO nie kiwnie paluchem. Był rok 1939 i też liczono na sojuszników. Historia się lubi powtarzać…Za toWładimir Władimirowicz…..zbroi się na potęgę !

  0
 4. Oto obraz BurdelArmii, po tym ich postawieniu przez nich ponoć rakiet w pobliżu polskiej granicy. Powinni je rozmieścić na granicy po drugiej stronie płotu. Jak im nie odpalą ( a wiadomo jakie to ruskie badziewie ) – to na trzy-cztery mogą je wtedy przez płot przerzucić. Raport o stanie rosyjskiej BURDEL ARMII: 1. Najnowocześniejsza łódź podwodna Kursk – przy próbie odpalenia torpedy – popełnia samobója i tonie. 2. W czasie manewrów nad Morzem Kaspijskim – pogubione rakiety na plażach. 3. W czasie wojny z Gruzją wybucha co trzecia bomba. 4. Na trzy samoloty bojowe – lata jeden ( pozostałe dwa – to magazyn części zapasowych ). 5. Próba wyniesienia na orbitę jakiegoś ruskiego złomu za pomocą rakiety PROGRES – kończy się w krzakach kilka kilometrów dalej. 6. Najnowsza chluba Rosji satelita EXPRESS AM-4 przepada bez wieści. 7. Wielogłowicowa rakieta na paliwo stałe do przenoszenia głowic nuklearnych ( następczyni Topol-M i Jars ) – po wystrzeleniu spada na terenie kosmodromu. 8. Na atomowym okręcie podwodnym Jekaterynburg wybucha pożar. 9. Samolot bombowy SU-24 zapalił się i wybuchł podczas lądowania. 10. 15-go stycznia spadły do oceanu szczątki rosyjskiej sondy marsjańskiej FOBOS-GRUNT, która nie trafiła na planowaną trajektorię lotu. 11. Najnowszy rosyjski myśliwiec SU-30MK2 ( następca SU-27 ) – w czasie lotu testowego zapalił się i spadł do tajgi ok. 130 kilometrów od miejsca startu. 12. Rosyjski samolot wojskowy Antonov An-30B biorący udział w międzynarodowym programie “otwartych przestworzy” wypadł z pasa na lotnisku w Czasławiu, w centrum Czech, i zaczął płonąć. 13. 15 stycznia z poligonu w Plesiecku wystartowała rakieta „Rokot” która wyniosła na okołoziemską orbitę trzy satelity szpiegowskie typu „Rodnik”. Jeden z nich przepadł i do dziś nie uzyskano nad nim kontroli. 14. 2 lipca 2013 z kosmodromu Bajkonur wystrzelono rakietę PROTON M z trzema satelitami GLONASS będącymi elementami rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej, odpowiednika amerykańskiego GPS. Proton M po zaledwie kilkunastu sekundach uległ awarii, jeden z silników miał problemy z ciągiem, rakieta wykonała niekontrolowany skręt, po czym rozpadła się na części które spadły 2,5 kilometra od wyrzutni. 15. Wstrzymano testy strategicznych okrętów podwodnych po tym jak międzykontynentalna rakieta balistyczna ” Buława ” po wystrzeleniu pokazała ruskim “F… You Finger” i poleciała sobie – ale nie tam gdzie ruscy chcieli. Ciąg dalszy na pewno nastąpi… W tej sytuacji straszenie nas ruskimi rakietami – to kpina. Uważajcie ruscy żebyście sobie sami w d… nie strzelili tym złomem. Pozdrowienia dla carewicza Putina.

  0
 5. Astra te na zdjęciu robią to co tzw. Platerówki, one były od dawania dupy oficyjerom, gienierałom, podczas przerw w chlaniu. Wiem to od śp. już Ojaca. Pzdr!

  0
 6. Jesteśmy pod okupacją od 1939 . Dopóki nie będzie w Polsce powszechnego łatwego dostępu do broni to znaczy że jesteśmy pod okupacją. Wróg narodu nie pozwoli aby niewolnicy jakimi obecnie jesteśmy mieli broń. Pomyślcie jak inaczej wyglądałby Marsz Niepodległości gdyby przyszło 100.000 patriotów miłujących Ojczyznę z własnymi karabinami? Jeden marsz i Tusk z Komorowskim uciekaliby już do Moskwy czy Berlina błagać o azyl. A tak se łazicie tam i nazad a oni się z was śmieją (ja także). Tego się boją i dlatego puszczają takie medialne bzdety, że jakiś snajper ostrzelał z wiatrówki autobus w Warszawie, ktoś tam skaleczył się w palec maczetą, czy policjant zgubił pistolecik. Jak zgubił to niech odkupi i po sprawie, każdemu się może zdarzyć coś zgubić. Nie jesteśmy gorsi od Czechów, Słowaków, Szwajcarów, Niemców czy Austriaków a tam każdy kto chce ma broń. Szwajcarzy, Austriacy itd to jacyś zwyrodnialcy i barbarzyńcy? Papież ma gwardię Szwajcarska myślisz bez karabinów? Haha zapewniam że je mają. Karabin jest bronią indywidualna żołnierza i ma ją mieć jak to się mówi przy tyłku. Karabin jest bronią której nie da się ukryć pod kurtką, nie nadaje się do gangsterski i skrytych napadów. Broń cięższa armii ochotniczej jak UKM-y, granatniki i miny przeciwburtowe byłyby jak w Szwajcarii magazynowane w gminnych zbrojowniach np, przy remizach strażackich OSP. Spokojnie gdybym ja został dowódcą armii ochotniczej wszystko miałoby ręce i nogi. Są teraz wsie w Polsce gdzie nie ma nawet posterunku policji i kobiety boja się wychodzić same do pracy w polu bo grasują bezkarnie jakieś bandy bezdomnych czy innych biedaków. Gdyby tam mieszkali ochotnicy z karabinami mamy inną sytuację. Nie mamy prawie wojska regularnego to stwórzmy Armię Ochotniczą bez obciążania budżetu kraju. Ochotnik po przeszkoleniu składałby przysięgę, że bierze na siebie obowiązek obrony Ojczyzny. W zamian za to ma prawo i zobowiązuje się do nabycia na własny koszt regulaminowego kompletu mundurowego, hełmu i oporządzenia oraz karabinu z amunicją – koszt od 3.000zł. Ocenia się, że jest pół miliona takich ludzi, którzy już teraz wydają krocie na jakieś bezsensowne grupy rekonstrukcji historycznych, stowarzyszenia paramilitarne. Kupują jakąś śmieszną broń czarnoprochową za 4-5 tysięcy złociszy komu to potrzebne? Najnowocześniejszy karabin wojskowy nowej generacji MSBS z Radomia ma kosztować około 4000zł. Co tu porównywać. A co na to politycy tzw. “patrioci” bo PiS (hohoho a jakże) – pracuje nad ustawą o ograniczeniu dostępu do maczet. Tacy obrońcy Narodu. Zaprzaństwo wychodzi z każdego kąta. Przypominam do 1939 przed i w czasie zaborów każdy Polak mógł iść do sklepu i kupić sobie jaki karabin chciał, tylko musiał zgłosić to do ewidencji. To trzeba przywrócić, skończyć z okupacją i jej “prawami” w Polsce. W każdym uczciwym polskim domu Biblia i karabin.

  0
  • Avatar Krzywousty

   Jakoś sam przeczysz własnym teoriom. Nie zawracał bym sobie tym głowy, gdyby nie fakt że jest to zbyt ważne dla naszego bezpieczeństwa a eksperymentować czy nam tym razem wyjdzie czy nie, więcej już chyba nie można. Jak na razie NIE WYSZŁO, czyż nie?
   .
   Cytuję twoje słowa: “Przypominam do 1939 przed i w czasie zaborów każdy Polak mógł iść do sklepu i kupić sobie jaki karabin chciał…”
   .
   No i jak nam to pomogło utrzymać lub odzyskać niepodległość? Każdy miał dostęp a dwie setki lat pod butem byliśmy.
   Potem znów każdy miał dostęp a Hitler i Stalin poradzili sobie z nami szybko. A jak sobie już poradzili, to rozbrolili nas bez większego problemu. Wystarczyło wieszać publicznie za każdą nie oddaną giwerę…
   .
   Zaproponuj coś co ma sens, bo samym karabinem w dzisiejszych czasach się nie obronimy.

   0
 7. Avatar Sceptissimus

  A na cholerę Polakom własne państwo? Tylko z tym zgryzoty. Od stuleci udowadniają, że nie potrafią korzystać z niezależności. Jak im się już kiedy lepiej wiodło, to najczęściej pod obcym berłem. Swego nie szanują; obcemu się podporządkują, zwłaszcza gdy trzyma krótko za kantarek. Kraj pełen zdrajców i sprzedawczyków, ale gęby pełne sloganów: “U nas nigdy Quislingów nie było”. W czasach rządów czerwonej zarazy samych członków było cztery miliony. Jak do tego dodać korzystające z tego rodziny i innych robiących kariery w zgodzie z tzw. linią partii to wyjdzie na to, że połowa irokezów to kolaboranci. Wybory pokazują, że więcej jak połowa mieszkańców nadwislanskiej obłasti je zwyczajnie olewa. No to co? Mamy naród czy zaledwie narodowość?

  0
  • Nie wiem gościu, dlaczego o Polakach piszesz w 3 osobie…obłasti hehhe no nooo…
   Zapewniam cię, że mamy naród. Lepszy od innych jewropejskich genderowatych …
   Lepszy od Twojego Stiopa… na pewno…

   0
   • Avatar Sceptissimus

    Nie wiem dlaczego pisze Pan do mnie per’ gościu. Czy to taki więzienny slang?
    Piszę o Polakach w trzeciej osobie liczby mnogiej, bo niby w jakiej innej formie miałbym pisać? Druga osoba zakłada poufałość, a ja przez dobre wychowanie (którz to dzisiaj wogóle wie co to takiego?) nie zwracam się do nieznajomych per’ ty albo wy.
    Nie wiem co miał Pan na myśli pisząc: “Lepszy od Twojego Stiopa…”, bo ani to logiczne, ani (gdyby chodziło o imię) zgodne z zasadami gramatyki języka polskiego.
    Pańskie zapewnienia dotyczące narodu brzmią wprawdzie bardzo sugestywnie, nie potwierdzone żadnymi argumentami – stają się niestety pustosłowiem; jakby Pan cytował pułtuska.
    Czy w moim poście napisałem nieprawdę???

    0
    • Napisałeś nieprawdę.
     //Druga osoba zakłada poufałość, a ja przez dobre wychowanie (którz to dzisiaj wogóle wie co to takiego?) nie zwracam się do nieznajomych per’ ty albo wy//
     Do nieznajomego się zwracasz ? hehhe… no właśnie dlatego nazwałam cie Stiopa, ty … w drugiej osobie… bez poufałości, bo żadnej nie odczuwam.
     //Pańskie zapewnienia dotyczące narodu brzmią wprawdzie bardzo sugestywnie, nie potwierdzone żadnymi argumentami //
     A jakich argumentów oczekujesz ?
     Może w trzeciej osobie hehhe … oczekują… no tak pytam przez dobre wychowanie.
     No to jakich argumentów, że nasz Naród jest lepszy od innych, oczekują ?

     0
 8. to co sie dzieje z Krajem po 89 jest planowa polityka rozbioru krok po kroku Polski.
  w ta calosciowe postepowanie wpisuje sie oczywiscie takze Armia, ze stara kadra dowodcza o ciagle starych komunistycznych zachowaniach i mentalnosci. ‘gruba kreska’ mazowieckiego odcisnela swe pietno takze na Armii pozostawiajac na stanowiskach pozytecznych idiotow i agentow wplywu. z takim dowoddztwem to g…o mozna zrobic li tylko.
  sledze od kilku lat to co sie dzieje w Armii i jestem przerazony bo znam historie.
  to jest systematyczne, rozmyslne oslabianie naszych mozliwosci wojennych.
  naszych mozliwosci do obrony, jakiejkolwiek skutecznej obrony.
  jesli przypomnimy:
  * o ‘specjalnej’ ustawie o ‘mozliwosci zlozenia prosby o ‘pomoc’ z zagranicy’…;
  * dobiegajace konca moratorium na zakup polskiej ziemii przez cudzoziemcow [choc to juz robia z pewnoscia dzieki podstawionym ‘slupom’];
  * kontrowersyjne zakupy sprzetu wojennego i wajchy z tym zwiazane[mysliwce i rosomaki]
  * zalosne poczynania w temacie tzw NSR [nie mamy poboru ani nie mamy drugiego slawetnego komponentu jakim jest obrona narodowa]
  * przyjmowanie uzywanego sprzetu [slawne leopardy], ktory blokuje pokazne sumy na jego utrzymanie, zamiast stworzenie i wdrozenie do produkcji wlasnych pomyslow, ktore nakreca krajowy przemysl obronny, zatrzymaja pieniadze w kraju i dadza ludziom prace [ jedynym sprzetem jest Krab, ktory po ciezkich wieloletnich przejsciach pelnych bolu i cierpienia, zostal wreszcie zauwazony i zamowiony przez armie. trzeba jednak pamietac ze Krab nie jest wcale czyms najlepszym w swojej dziedzinie. sa lepsze jednak tego typu rozwiazania. mimo tego taka potezna wojenna maszyna jak Krab przyda sie na pewno];
  * brak jakichkolwiek zakupow smiglowcow typowo bojowych;
  * wielka wajcha w sprawie Gawrona, ktory jest tylko czubkiem gory korupcji i niekompetencji
  dowoddzow Marynarki i Sztabu Generalnego;
  * brak pomyslow na modernizacje, rozbudowe i reforme Obrony Przeciwlotniczej, najwazniejszej czesci Naszej Armii, ktora przy naszym polozeniu geopolitycznym powinna byc potezna i masowa;
  * agresywne poczynania Kremla co rusz pokazujacego nam swoja sile i bezczelnie na manewrach realizujacego scenariusze zakladajace konflikt z nami;
  * itp, itd
  to mozna sie bac…

  0
  • Oto obraz BurdelArmii, po tym ich postawieniu przez nich ponoć rakiet w pobliżu polskiej granicy. Powinni je rozmieścić na granicy po drugiej stronie płotu. Jak im nie odpalą ( a wiadomo jakie to ruskie badziewie ) – to na trzy-cztery mogą je wtedy przez płot przerzucić. Raport o stanie rosyjskiej BURDEL ARMII: 1. Najnowocześniejsza łódź podwodna Kursk – przy próbie odpalenia torpedy – popełnia samobója i tonie. 2. W czasie manewrów nad Morzem Kaspijskim – pogubione rakiety na plażach. 3. W czasie wojny z Gruzją wybucha co trzecia bomba. 4. Na trzy samoloty bojowe – lata jeden ( pozostałe dwa – to magazyn części zapasowych ). 5. Próba wyniesienia na orbitę jakiegoś ruskiego złomu za pomocą rakiety PROGRES – kończy się w krzakach kilka kilometrów dalej. 6. Najnowsza chluba Rosji satelita EXPRESS AM-4 przepada bez wieści. 7. Wielogłowicowa rakieta na paliwo stałe do przenoszenia głowic nuklearnych ( następczyni Topol-M i Jars ) – po wystrzeleniu spada na terenie kosmodromu. 8. Na atomowym okręcie podwodnym Jekaterynburg wybucha pożar. 9. Samolot bombowy SU-24 zapalił się i wybuchł podczas lądowania. 10. 15-go stycznia spadły do oceanu szczątki rosyjskiej sondy marsjańskiej FOBOS-GRUNT, która nie trafiła na planowaną trajektorię lotu. 11. Najnowszy rosyjski myśliwiec SU-30MK2 ( następca SU-27 ) – w czasie lotu testowego zapalił się i spadł do tajgi ok. 130 kilometrów od miejsca startu. 12. Rosyjski samolot wojskowy Antonov An-30B biorący udział w międzynarodowym programie “otwartych przestworzy” wypadł z pasa na lotnisku w Czasławiu, w centrum Czech, i zaczął płonąć. 13. 15 stycznia z poligonu w Plesiecku wystartowała rakieta „Rokot” która wyniosła na okołoziemską orbitę trzy satelity szpiegowskie typu „Rodnik”. Jeden z nich przepadł i do dziś nie uzyskano nad nim kontroli. 14. 2 lipca 2013 z kosmodromu Bajkonur wystrzelono rakietę PROTON M z trzema satelitami GLONASS będącymi elementami rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej, odpowiednika amerykańskiego GPS. Proton M po zaledwie kilkunastu sekundach uległ awarii, jeden z silników miał problemy z ciągiem, rakieta wykonała niekontrolowany skręt, po czym rozpadła się na części które spadły 2,5 kilometra od wyrzutni. 15. Wstrzymano testy strategicznych okrętów podwodnych po tym jak międzykontynentalna rakieta balistyczna ” Buława ” po wystrzeleniu pokazała ruskim “F… You Finger” i poleciała sobie – ale nie tam gdzie ruscy chcieli. 16. 14. 12. 2013 Rosyjski myśliwiec rozbił się pod Władywostokiem. Był tuż po remoncie. Załoga zdołała się na czas katapultować, ale myśliwiec MiG-31 rozbił się niedaleko bazy obok Władywostoku w Rosji. Maszyna spadła na ziemię niedługo po starcie. Jak podało Ministerstwo Obrony, jeden z silników maszyny odmówił posłuszeństwa. Myśliwiec spadł na niezamieszkany teren około 30 kilometrów od Władywostoku. Według rosyjskich mediów, cytujących anonimowych informatorów w wojsku, ten konkretny MiG-31 dopiero co przeszedł gruntowny remont. W rosyjskim lotnictwie działa wciąż ponad sto takich maszyn, które były projektowane jeszcze w latach 70-tych XX wieku. Większość maszyn przechodzi obecnie modernizację, egzemplarz, który się rozbił to właśnie jeden z takich samolotów. Ciąg dalszy na pewno nastąpi… W tej sytuacji straszenie nas ruskimi rakietami – to kpina. Uważajcie ruscy żebyście sobie sami w d… nie strzelili tym złomem. Pozdrowienia dla carewicza Putina.

   0
  • magdalenaJa takc5bce miac582am taki przypadek jak Madzia. Zaszc582am w cic485c5bcc499 (trzecic485) majc485c wkc582adkc499 z mzediic485. moja pani ginekolog nie usunc499c582a jej mc3b3wic485c c5bce to grozi poronieniem. W trzeim miesic485cu cic485c5bcy dostac582am potwornych bc3b3li, wystc485pic582o krwawienie, potem szpital , poronienie, i c582yc5bceczkowanie. Takc5bce jak widac487 z tej sytuacji nie ma dobrego wyjc59bcia. Powodzenia!

   0
 9. “Rosja u naszych granic…” Wypowiedz niefortunna. Czy sowieci kiedykolwiek opuścili nasz kraj? Otóż, nie. Nasz kraj opuściły tylko wojska radzieckie. Matrioszki/wydmuszki, ich pomiot, doradcy i konsultanci zostali. Gdyby Putin zaatakował …. wielu, oj wielu prawych, przepraszam lewych, towarzyszy by zginęło: i Michnik, Miller, Komorowski ….ich dzieci i wnuki, gwiazdy TVN-u, Polsat-u i GW, bezpieka cywilna i wojskowa. Strata nieodżałowana. Panie Szeremietiew pan tu straszy a minister Siemoniak już znalazł twardą, zdecydowaną odpowiedź po której Putin i cała ruska generalicja pospadała ze strachu. Jak donosi wprost.pl powołano 70 dziadków pod 60tkę. http://www.wprost.pl/ar/422143/Wojsko-wzywa-tysiące-rezerwistów-na-szkolenia/ Zamiast krabów ćwiczą rzut granatem i szturm na czołgi z karabinami.To nie żart ani prima aprylis. Materiał filmowy zaczyna się od prezentacji wcielonego do wojska dziadka, który z głupim uśmieszkiem oznajmił, że w wojsku ostatnio był jakieś 30 lat temu. Teraz biega po lesie w hełmie z 1945 roku i chwali się, że jest dobrym żołnierzem bo gra w siatkówkę i badminton. To nie są żarty, MON chce załatwić Putina śmiechem choć śmiać się nie ma z czego. Pan Szeremietiew ma z pewnością 100% racji, ale u nas jest inny problem. Boję się, że gdyby Rosjanie uderzyli na Polskę, to nasi zarządcy (Komorowski i Tusk) po prostu poddadzą kraj – z pewnością to właśnie doradzi Komorowskiemu matrioszka żydosowiecka i zbrodniarz Marguilus ksywa gen.Jaruzelski, Koziej i inni. Armia nic nie zrobi, bo decydenci wojskowi, to w większości gienierały szkolone w Moskwie. Komunizm się nigdy nie skończył, a III RP/PRL bis, to pseudodemokracja narzucona nam właśnie przez polskich żydokomunistów. To bardzo ostro widać po tym jak władza traktuje sprawę “katastrofy smoleńskiej”. Kto wie, może Smoleńsk, to właśnie był początek wojny? Albo tak właśnie będzie traktowany przez historyków za 100 lat? Panie Szeremietiew: http://www.rp.pl/artykul/497282.html i dlatego potrzebny jest Homar! obecnie musimy się zadowolić Krabami (o ile poradziły sobie już z pęknięciami pancerza) i do tego NDR – NSM (Naval Strike Missile) to nowoczesne pociski manewrujące, lecące na bardzo niskim pułapie, trudne do wykrycia i zniszczenia. Rakiety mogą niszczyć zarówno okręty, jak i CELE LĄDOWE.) ZASIĘG? 200km! dziękuję za uwagę.

  0
 10. Avatar WW

  Przyjmijmy na razie Pańska tezę, że o sile odstraszania potencjalnych wrogów, decyduje wielkość armii. W takim razie proszę spróbować oszacować, jaką armie powinna mieć Polska, aby obronić się przed napadem Rosjan albo Niemców?
  .
  WW

  0
  • Taką liczebnie jak poprzednio ok. 400 tys z tzw. przeszkolonym pospolitym ruszeniem czyli OTK, zwał jak zwał. Chcesz pokoju, gotuj się do wojny, to nadal aktualne.

   0
   • Avatar WW

    To prawda, tyle, że nasze ganerały szykują się do wojny, która już była!
    Jeśli będzie nowa, to nie będzie w niczym przypominała tej II WŚ, tak jak i ta nie przypominała tej I WŚ.
    .
    Wojna w zasadzie już się toczy. Co prawda nie padł ani jeden strzał, ale już straciliśmy prawie cały przemysł, naszymi finansami narodowymi kieruje przedstawiciel niepolskiego banku, handel w rekach koncernów zagranicznych, coraz więcej świadczy, że “nasz: rząd nie jest nasz.
    Przegrywamy.
    Żadne czołgi armaty rakiety czy okręty podwodne tego nie zmienią, a tylko przyśpieszą całkowita klęskę.
    .
    WW

    0
    • //Żadne czołgi armaty rakiety czy okręty podwodne tego nie zmienią, a tylko przyśpieszą całkowita klęskę//

     Czyli, że kolesie nas rozbroili, abyśmy uniknęli całkowitej klęski ?

     0
   • Je1 taky něco s tělem podniknu, ale buď ne1hodou z nějake9ho podnětu, anebo až to bude faplně krize a to může trvat ještě desedtky let 🙂 Ono by mi stačilo jedt dvakre1t na čundr a je to. Nebo se zalomivat.

    0
  • Never would have thunk I would find this so ineebpinsasld.

   0
 11. Pozostaje przypomnieć, że przeważająca część tej “naszej niby armii” przebywa obecnie poza granicami Polski i usiłuje przeżyć, chowając się przez 24 godziny za prymitywnymi barykadami w “niby koszarach”.

  0
 12. Avatar Ano

  Na NAS napadano zazwyczaj w s p ó l n i e …czyli w TEAMIE (np. Niemcy +Sowiety) lub Szwedy, Tatarzy itd. nawet pod Grunwald pociagneły horagwie Rycerstwa OGŁUPIAŁEGO propaganda Krzyzakow !!
  Jakbys nie liczył, zawsze w dupe dostaniemy bo jesteśmy OSACZENI wewnetrznie. A to – eliminuje k a z d ą prace organiczna nad POPRAWĄ naszego losu.
  Dziwne…malutkie przy nas Węgry, jednak rozpoczeły marsz ku samostanowieniu, a MY????

  0
 13. Przypominam wszystkim, że ci janczarzy komunizmu parzyli się z dziwkami, pospolitymi podsuwanymi im i posuwanymi przez wielu kurwami(często podstawionymi, kurwami żydowskimi mającym i na nich donosić, bo tam nikt sobie wzajemnie nie wierzył vide zbrodniarz i chazarska wydmuszka Marguilus ksywa Wolski dostał w spadku po koledze pułkowniku, przykłady można mnożyć) i dlatego nie mają szacunku ani dla kobiet ani dla (nawet swoich) dzieci. Stąd mainkampfstrim i genderyzm, i ta nienawiść do Polski. Musisz czerwony synu mieć tak mało honoru, żeby każdy mógł rąbać twoją żonę a ty masz kurwa myśleć o rewolucji:))I to dziadostwo chce rządzić …nami Polakami!

  0
 14. Avatar madrala

  W sumie po co nam ta armia ? Przeciez my od kilkuset lat nie jestemy w stanie obronic kraju. Czy mamy armie czy nie. Mnie sie wydaje ze dozenia polityczne sa takie, aby Polska jako panstwo przestala znowu istniec. Co dla ludnosci bylo by pewnie lepsze. Nie zapominajmy ze odzyskanie niepodleglosci po zaborach , nie spotkalo sie z wielkim zadowoleniem duzej czesci spoleczenstwa.
  Jedynie moze ludzie z zaboru rosyjskiego cieszyli sie z tego. Slask i Pomorze najchetniej od razu przylaczyli by sie do Niemiec. Jednym slowem, Polska jest panstwem , ktorym wlasne spoleczenstwo gardzi . Takie panstwo nie ma szans ta przetrwanie. O powaznym traktowaniu nawet nie wspomne. Polske i Polakow traktuje sie jak bekartow Europy.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816