NEWS
Like

Bez komentarza

19/03/2017
190 Wyświetlenia
22 Komentarze
3 minute czytania
Bez komentarza

Towarzystwo Dziennikarskie założone przez pracowników i byłych pracowników „Gazety Wyborczej”, byłych dziennikarzy mediów publicznych, byłych i obecnych polityków Unii Demokratycznej, Unii Wolności oraz Platformy Obywatelskiej napisało list do „Dziennikarzy i opinii publicznej Niemiec”. Nie tylko w swoim imieniu… W Waszym także, w każdym razie głęboko w to wierzą. Czy kolejnym krokiem będzie przeproszenie Niemców za holokaust?towarzystwo-dziennikarskie-660x375

LIST:

Drodzy Przyjaciele, budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.

Na pierwszych stronach prorządowych polskich mediów widzimy obraźliwe fotomontaże przedstawiające niemieckich przywódców i liderów Unii Europejskiej w mundurach Wehrmachtu w scenerii z czasów II wojny światowej. Z ust najważniejszych polityków polskiego obozu rządowego padają wobec Niemiec, państwa sojuszniczego i przyjaznego Polsce, oskarżenia o dominację i narzucanie swej woli Europie.

Rzeczniczka partii rządzącej w głównym wydaniu „Wiadomości” państwowej telewizji zarzuca państwu niemieckiemu ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski i pyta: „Czy jesteśmy wolnym krajem czy kolonią niemiecką?”. Zapowiada zmianę prawa, która miałaby wyrugować niemieckich wydawców z polskiego rynku prasowego. Posuwa się nawet do pogróżek pod adresem prezesa koncernu prasowego Ringier Axel Springer strasząc go prokuraturą.

Drodzy niemieccy Przyjaciele,

wiemy, jak bolesne i krzywdzące są wszystkie te kłamstwa i oszczerstwa padające pod Waszym adresem. Zapewniamy, że są one tak samo bolesne dla nas, obrońców polskiego państwa prawa i polskiej demokracji.

Choć nie jesteśmy osobiście odpowiedzialni za tę nikczemną kampanię propagandową, której ofiarą padamy także my, kierujemy do Was słowa przeprosin i ubolewania.

My, sygnatariusze tego listu jesteśmy dziennikarzami, publicystami i redaktorami mediów przywiązanych do idei demokracji i państwa prawa. Podziwiamy społeczeństwo i państwo niemieckie za respektowanie standardów demokratycznych i moralnych i za solidarność z prześladowanymi.

Jesteśmy przekonani, że większość polskiej opinii publicznej okaże się odporna na szerzoną w złej wierze antyniemiecką propagandę i że będzie to tylko bolesny i wstydliwy epizod w historii przyjaznych stosunków polsko-niemieckich.

Warszawa, 17.03.2017

Towarzystwo Dziennikarskie

Towarzystwo Dziennikarskie to stowarzyszenie założone przede wszystkim przez środowisko „Gazety Wyborczej”. Na liście założycieli, obok Seweryna „Pierdolę nie rodzę” Blumsztajna znajdują się m.in. Jacek Żakowski, Teresa Torańska, Dorota Warakomska, czy Jacek Gotlib.

W zarządzie stowarzyszenia są:

prezes Seweryn Blumsztajn z „Gazety Wyborczej”, Krzysztof Bobiński, w 2004 roku kandydat do Parlamentu Europejskiego jako lider mazowieckiej listy Platformy Obywatelskiej, odznaczony przez Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Jan Ordyński, były pracownik TVP, Polskiego Radia, Tok FM, autor książki-wywiadu z Mieczysławem Rakowskim, w grudniu 2010 ukarany przez Komisję Etyki Polskiego Radia za złamanie karty etyki Polskiego Radia i naruszenie kodeksu dziennikarskiego za promowanie w dwóch audycjach publicystycznych swoich lewicowych poglądów i ograniczanie udziału w dyskusji osobom o innych poglądach politycznych.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

22 komentarz

 1. gniew

  Noto golić kurwy na łyso…….i ryjem w gówno….

 2. Można powiedzieć że to jest taki.. Jakby to powiedzieć.. Okrutnik!

 3. Jan

  A ja zgadzam sie z artykulem Towarzystwa Dziennikarskiego!
  Beznadziejna germanofobia obozu rzadzacego prowadzi do nikad.
  Jak Niemiec zaprosil na G20 to chodza dumnie napuszeni jak pawie: oto jaki mocni jestesmy w gospodarce. Jak Niemiec mowi o standartach demokracji to jest hitlerowcem::: Co za prymitywizm w rozumowaniu. Typowa mentalnosc Kalego.
  Wstyd mi po prostu, ze mamy taki rzad!!! Powoli zblizamy sie do Turcji i Rosji.

  • Bazyliszek

   Na drzewo. Czy wiesz właściwie co się dzieje w kraju, czy tylko udajesz przed kolegami, że się interesujesz ?? Wstyd, to jest popierać Kulturkampf w najnowszym wydaniu i jeszcze czynić to nieświadomie. To nie świadczy o pańskiej inteligencji najlepiej.

   • Jan

    Szanowny Bazyliszku,
    przedstawilem swoj poglad, ze antyniemiecka propaganda szkodzi wylacznie Polsce. Pokazuje jednoczesnie schizofremie polskiego rzadu.
    Niemiec jest dobry, jak daje kase. Jak pyta sie o wolnosc prasy i swobode mysli to jest be.
    Budzenie resentymentow z czasow wojny nie jest pomocne. Mam w rodzinie wujkow, ktorzy zgineli w walce z Niemcami. Ale nie obrazam z tego powodu obecnego pokolenia Niemcow i ich rzadu.
    Nie wysylam Ciebie tez na drzewo, chociaz przypuszczam, ze masz inny poglad niz ja.
    (chetnie bym go tez poznal)
    Pozdrowienia

    • zj

     P.Janie,niezapominaj Pan,że niemiec jest dłuznikiem Narodu Polskiego i nie tylko,jeszcze przynajmniej przez tysiac lat.To że dogadał sie z zydami ,świadczy że próbuje sie jeszcze bardziej ubezwłasnowolnić nasz kraj( polskie obozy smierci-tfu,tylko zyd i niemiec potrafił coś takiego wymysleć).Nadto historia pokazuje niezbicie że jak niemiec “łeb “podnosi ,to szykuje sie kolejna wojna -teraz zgodnie z chronologią III-światowa.

    • pralnia_mozgow

     Panie Janie, Panie Janie… https://www.youtube.com/watch?v=eiO7eVka-Fo
     Proponuję się obudzić tą piosenką. I poniższym tekstem, bo to nie my bierzemy od Niemcow, a Niemcy od nas – https://3obieg.pl/301216-2

    • pralnia_mozgow

     Panie Janie, Panie Janie…
     Proponuję się obudzić tą piosenką dla dzieci. I poniższym tekstem, bo z całym szacunkiem dla Nimecow, to nie my bierzemy od nich, a Niemcy od nas – https://3obieg.pl/301216-2

  • pancio

   Pewnie jestes prywaciazem ktoremu 500+ odbiera tania sile robocza i zamiast 3 bmw bedziesz mial 2. Jaka szkoda. Wasz czas juz minal. Teraz to wy bedziecie musieli jebac na chleb pacholki makreli

 4. Bazyliszek

  Wygląda to na jawną i bezczelną targowicę. Co nie zmienia faktu, że pomimo tego typu kalumnii, dalej im włos z głowy nie spadł i prawdopodobnie nie spadnie. Za mocno gościnny i tolerancyjny jest nasz Naród.

 5. Może dodam tylko, o czym warto pamiętać, że nikt z inkryminowanego towarzystwa autorów listu nie potępiał dużo gorszych okładek, fotomontaży i oskarżeń, które ukazywały się w prasie niemieckiej i francuskiej. “Charlie Hebdo”, którego żarty skończyły się tragedią, było wręcz stawiane za wzór współczesnym mediom i satyrykom. W tym kontekście trudno oprzeć się wrażeniu, że krytykowanie okładek z Polski jest syndromem moralności Kalego in expressis verbis. Przepraszanie za te okładki już raczej wymyka się opisowi… No, ale nie mnie oceniać. Dlatego tekst jest “bez komentarza” 🙂

 6. Co “demokracja” może zrobić z ludzi, upss demokracja się skończyła jak to mówi guru mediów Michnik, gdyż zabrali mu dotacje, te jego oświadczenie jest dla mnie tyle warte co ten list pseudo dziennikarzy.
  pozdrawiam

 7. goła.dupa.tuska folksdojcza

  Jest dobra wiadomość dla tego gównianego towarzystwa. Zdechł jeden z ich idoli – niejaki rotszyld czy rojsztwaniec …nie wiem jak mu tam było. W wieku 101 lat organizm się wkurwił i podziękował, bo mu właściciel zafundował zajebistą ilość przeszczepów.

 8. goła.dupa.tuska folksdojcza

  dobra////……rokefeler, ale to i tak jeden chuj…

 9. zx

  Lizodupów dobrze się czujących z własnymi nosami w niemieckich tyłkach nie brak. Szczególnie dużo ich u sekciarzy Antypisa

 10. Jan

  Ludzie kochani,
  czy uzytkownik o wiele mowiacym nicku ” gola.dupa.tuska” nie moglby przynajmniej w czasie Wielkiego Postu powstrzymac swoj intelektualny wklad do dyskusji?
  z chrzescianskim pozdrowieniem

  • gniew

   Szukaj belki we własnym oku fajansiarzu !!!.

   • Jan

    panie gniew:
    1. pisalem o uzytkowniku gola.dupa.tuska a nie o panu. Jest pan jego adwokatem?
    2. gdzie sie podzialo panskie “szczesc Boze”?
    pozdrowienia
    fajansiarz

    • gniew

     Tak. Jestem Adwokatem gołej dupy tuska, bo On coś Sobą reprezentuje,Wypowiada sie na tym forum od lat. A Pan jest Desantem … persona non grata. Wszelkie Pana wpisy są wrogie Wolnej Polsce !. Dlatego nie mam zamiaru dłużej Pana Tolerować, ani zachowywać w stosunku do Pana wzorców Poszanowania. Dla Mnie Pan Jest Spalony !!!.
     Gniew – Zbigniew Lachowicz (w tłumaczeniu: SYN POLAKA)

 11. Jan

  panie gniew,no to odlecial pan kompletnie!
  Ale sie przestraszylem!
  A na powaznie, to czy jestem persona non grata rozstrzyga administracja 3obiegu, nie pan.
  Ze moje wpisy sa wrogie Polsce to pana zdanie,ktore przyjmuje do wiadomosci.
  Mam inne poglady na wiele spraw jak pan.
  Radzilbym przyjac do wiadomosci fakt, ze ludzie maja odmienne poglady.
  Nikogo w moich wpisach za poglady nie obrazam i oczekuje tego od innych uzytkownikow.
  Na koniec dziekuje, ze nie nazwal mnie pan sbekiem, komuchem czy chujem, czego by nie omieszkal uzytkownik gola.dupa.tuska.
  SZACUN!
  Pozdrowienia

 12. kanton

  bywa tak, że piszący jak mu brak słów , wpisuje słowa wysoce niestosowne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217