HYDE PARK
Like

Baza mieszkań w programie MDM

18/04/2014
539 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Baza mieszkań w programie MDM

Witam. Chciałbym się podzielić z Państwem pewnymi przemyśleniami, ale i także potencjalnie przydatnymi informacjami. Mianowicie od kilku lat mieszkam już we Wrocławiu. Pracuję tutaj i zamierzam się osiedlić na stałe. Obecnie mieszkam wraz z dziewczyną w niewielkiej kawalerce w jednej z większych dzielnic miasta, nieopodal wielkiego Sky Towera. Przeprowadziliśmy się do niej, ze względu na bardzo niski czynsz (890 zł + rachunki to naprawdę mało jak na Wrocław), nie mogliśmy bowiem mieć zbyt dużych obciążeń finansowych. Z czasem sytuacja w portfelu się polepszyła, obecnie oboje pracujemy i odłożyliśmy już dość sporą sumę pieniędzy. Póki co nasz związek idzie w dobrą stronę, choć na razie żadnych formalności nie planujemy. Dobrze jest tak, jak jest. Zaczęliśmy jednak powoli planować przyszłość. Najważniejszą rzeczą, […]

0


Witam. Chciałbym się podzielić z Państwem pewnymi przemyśleniami, ale i także potencjalnie przydatnymi informacjami. Mianowicie od kilku lat mieszkam już we Wrocławiu. Pracuję tutaj i zamierzam się osiedlić na stałe. Obecnie mieszkam wraz z dziewczyną w niewielkiej kawalerce w jednej z większych dzielnic miasta, nieopodal wielkiego Sky Towera. Przeprowadziliśmy się do niej, ze względu na bardzo niski czynsz (890 zł + rachunki to naprawdę mało jak na Wrocław), nie mogliśmy bowiem mieć zbyt dużych obciążeń finansowych. Z czasem sytuacja w portfelu się polepszyła, obecnie oboje pracujemy i odłożyliśmy już dość sporą sumę pieniędzy. Póki co nasz związek idzie w dobrą stronę, choć na razie żadnych formalności nie planujemy. Dobrze jest tak, jak jest. Zaczęliśmy jednak powoli planować przyszłość. Najważniejszą rzeczą, która jest konieczna do stworzenia rodziny, po uczuciach oczywiście, jest dom. Zaczęliśmy się interesować rynkiem nieruchomości i przekonaliśmy się, że potrzeba jeszcze kilka takich sumek, jaką uzbieraliśmy, żeby móc sobie pozwolić na interesujący nas metraż i standard.

 

 Mieszkanie dla Młodych

 

Gdy tak szukaliśmy, kolega powiedział mi, że państwo może trochę pomóc. Po kilku chwilach śmiechów powiedział jednak coś konkretnego, a mianowicie “Mieszkanie dla Młodych”. Rzeczywiście, okazało się, że jest coś takiego jak program pomocy rządowej, skierowany dla osób, które po raz pierwszy w życiu kupują mieszkanie. Po przeanalizowaniu warunków, jakie przewidzieli twórcy, stwierdziliśmy, że możemy się starać o pomoc. Jest ona przekazywana w formie jednorazowego dofinansowania. Chodzi tu o kwoty rzędu około 20 000 zł. Całkiem sporo, tym bardziej, że można sobie to wliczyć do wkładu własnego. Wszystko fajnie wyglądało na papierze.

 

Następnym naszym krokiem były poszukiwania lokum, które spełniałoby wszystkie warunki programu, aby móc dostać pieniądze. I tutaj zaczęły się schody, bowiem tych ograniczeń jest bardzo dużo. Do tych istotniejszych należy to, że musi to być nieruchomość pochodząca z rynku pierwotnego. Liczy się także metraż, bowiem powierzchnia użytkowa naszego mieszkania nie mogła przekraczać 75 m². Dla nas akurat to nie problem, bo interesowały nas lokale w przedziale 50-60 m². Jednak prawdziwym problemem stanowi cena. Chodzi o cenę za 1 m², której nie można przekroczyć. Akurat Wrocław należy do jednych z najdroższych miast w Polsce, a ludzie, który ustalali te limity, chyba o tym zapomnieli. Teraz limit jest już nieco podniesiony ale i tak dobrze nie jest. Dziś wynosi on dokłądnie 4983,6 zł. W III kwartale będzie nowy, miejmy nadzieję, że wyższy, bo każdy, kto szuka mieszkania we Wrocławiu wie, co to znaczy znaleźć tutaj mieszkanie deweloperskie za mniej niż 5 tysięcy za metr.

 

Dlatego przy szukaniu tych mieszkań, zapisywaliśmy sobie nasze wyniki. Gdy później rozmawiałem na ich temat z kolegą (który mi wspomniał o tym programie), to wpadł on na pomysł, że można zrobić stronkę i na niej umieścić tę mapkę i opisać te lokalizacje, w których można kupić mieszkanie z dopłatą. Wstawiliśmy ją i stwierdziliśmy, że możemy tak zrobić z Poznaniem, później kolejnym miastem i kolejnym. Wyszedł nam więc zbiór z mapkami mieszkań MDM w Polsce. Może się ona przydać każdemu, komu zależy na kupnie mieszkania i otrzymaniu dopłaty od rządu. Gra warta świeczki, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają własnych oszczędności, więc nie mają wymaganego od początku tego roku wkładu własnego. Zapraszam na stronę, a jeżeli mają Państwo informacje o inwestycjach, których brakuje, proszę napisać w komentarzu, a my uzupełnimy mapkę.

 

Przykładowa mapka z zaznaczonymi inwestycjami wygląda tak (po kliknięciu mapka powiększy się).

 

Mapa Wrocławia - MdM

 

 

 

 

 

 

Adres strony: www.mwp.pl

Inne zapisy autora:

0

Avatar
wolny21

5 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758