WIEDZA
Like

Baterie stosowane w aparatach cyfrowych

08/03/2015
577 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Aparat cyfrowy pozwala na wykonanie ogromnej ilości zdjęć. Jedynymi ograniczeniami są w tym temacie: pojemność karty pamięci oraz wytrzymałość baterii. Warto pamiętać, że aparat cyfrowy jest urządzeniem, które wymaga sporej ilości prądu. Wyczerpana bateria często sprawia zaś, że w pięknym miejscu fotograf nie może wykonać wymarzonego zdjęcia. Aby uchronić się przed taką sytuacją każdy użytkownik aparatu cyfrowego powinien zatroszczyć się o wybór najlepszych baterii oraz ich odpowiedni zapas w czasie dłuższej wyprawy w plener.   Aby uniknąć problemu z rozładowanymi bateriami warto oszczędnie korzystać z aparatu w czasie wyprawy. Należy pamiętać, że każde włączenie i wyłączenie aparatu, każde przeglądanie zdjęć wiąże się ze zużyciem baterii. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup takie aparatu, który wyposażony jest w baterie do ładowania. Obecnie większość […]

0


Aparat cyfrowy pozwala na wykonanie ogromnej ilości zdjęć. Jedynymi ograniczeniami są w tym temacie: pojemność karty pamięci oraz wytrzymałość baterii. Warto pamiętać, że aparat cyfrowy jest urządzeniem, które wymaga sporej ilości prądu. Wyczerpana bateria często sprawia zaś, że w pięknym miejscu fotograf nie może wykonać wymarzonego zdjęcia. Aby uchronić się przed taką sytuacją każdy użytkownik aparatu cyfrowego powinien zatroszczyć się o wybór najlepszych baterii oraz ich odpowiedni zapas w czasie dłuższej wyprawy w plener.

 

Aby uniknąć problemu z rozładowanymi bateriami warto oszczędnie korzystać z aparatu w czasie wyprawy. Należy pamiętać, że każde włączenie i wyłączenie aparatu, każde przeglądanie zdjęć wiąże się ze zużyciem baterii.
Praktycznym rozwiązaniem jest zakup takie aparatu, który wyposażony jest w baterie do ładowania. Obecnie większość aparatów dostępnych na rynku posiada właśnie takie baterie. Dzięki ładowarce można szybko uzupełnić braki i korzystać bez ograniczeń z możliwości, jakie daje fotografia cyfrowa. Niestety, nie zawsze w odpowiedniej chwili można skorzystać z kontaktu i możliwości podładowania słabnącej baterii.

 

O czym warto pamiętać przy wyborze baterii do swego aparatu? Jakie rozwiązania są najlepsze? Wiele problemów wiąże się z wykorzystywaniem typowych baterii niklowo-kadmowych. Ich moc jest mniejsza w chwili, gdy przed rozpoczęciem ładowania nie zostaną one do końca rozładowane. Doładować w każdej chwili można za to baterie NiMH, jednak ich minusem jest ilość możliwych doładowań, która wynosi około 500.

 

Najdroższe, za to trwałe i niezawodne są baterie litowo-jonowe. W wielu aparatach znaleźć można specjalne, firmowe baterie tego typu, które powstały z myślą o konkretnym modelu aparatu. Jak podkreślają specjaliści, warto zainwestować w takie rozwiązanie. Podstawową korzyścią jest zaś możliwość beztroskiego fotografowania przez długi czas. Więcej informacji tutaj.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
TomaszJ

12 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758