SPOŁECZEŃSTWO
Like

Baterie Patriot i roSSyjska „balszaja technika” w krzakach

19/05/2023
173 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

We wtorek nad ranem armia rosyjska przeprowadziła kolejny atak rakietowy na terytorium Ukrainy. Użyto m.in. sześć rakiet ponaddźwiękowych Kindżał. Ukraińskiej obronie udało się strącić wszystkie. — To porażka rosyjskiej armii i przemysłu zbrojeniowego — komentuje szef programów wojskowych w Ukrainie.

0


Rosyjskie pociski Kindżał miały być nie do przechwycenia a stał się zwykłym złomem.
Rosyjska propaganda utrzymywała, że ponaddźwiękowe Kindżały są pociskami, których nie można przechwycić. Na początku maja Ukraińcy zniszczyli jednak pierwszy z nich, używając do tego amerykańskich systemów przeciwrakietowych Patriot.
Ponaddźwiękowe rakiety manewrujące Kindżał przedstawiane były przez rosyjską propagandę jako pociski, których nie da się przechwycić. 4 maja Ukraińcy zniszczyli jednak pierwszy z nich, używając do tego amerykańskich systemów przeciwrakietowych Patriot.

Kindżały, które mogą przenosić głowice jądrowe lub konwencjonalne, obejmują swoim zasięgiem całą Ukrainę. Poruszają się z prędkością kilka razy większą niż prędkość dźwięku (mogą osiągnąć 10 machów, czyli ponad 12 tys. km na godzinę). Uważane są za trudne do wykrycia przez systemy obrony przeciwrakietowej.

Balon rosyjskiej propagandy pęka, jak bańka mydlana. Thomas C. Theiner: System Patriot zestrzelił wszystko. Amerykanie nigdy nie mówią, co ich broń w pełni potrafi zrobić. Z kolei Rosjanie przesadzają, wręcz kłamią z tym, co ich broń może zrobić. Niezależnie od tego, co wystrzeliła czy pociski manewrujące, balistyczne to system Patriot zestrzelił wszystko. – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie Minęła20 Thomas C. Theiner, Thomas C. Theiner, emerytowany włoski artylerzysta, ekspert ds. wojskowości, filmowiec i dokumentalista, mieszkający od 2009 roku w Kijowie.

I co z tą zachwalaną przez bandycką roSSję i jej ściganego za ludobójstwo bandytą Nr1 putinem ? jak tam „super technika ” państwa kacapskiego już w.. krzakach jak to całe sowieckie bandyckie państwo roSSja…

Baterie Patriot są już w Polsce i strzegą przed kacapami naszego nieba. A będzie ich 500 więc Putler uważaj !

 

Żródło :
https://www.mpolska24.pl/post/…(link is external)

0

dziennikarzobywatelski https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/2023/05/bohaterowie-rzeczypospolitej-ostatni.html

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem. Dziennikarz obywatelski, wnuk Żołnierza Wyklętego.

131 publikacje
1 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758