HYDE PARK
Like

Bark POlityczny?

29/07/2014
843 Wyświetlenia
5 Komentarze
5 minut czytania
Bark POlityczny?

Poniższa wiadomość nie wzbudziła szerszego zainteresowania. A szkoda, bo jest to, być może, pierwszy taki wyraźny sygnał. Dlatego przytaczam ją w całości:

0


Dzisiaj posiedzenie Rady Ministrów odbyło się wyjątkowo bez premiera Donalda Tuska. Jego obowiązki przejął wicepremier Janusz Piechociński. Szef rządu przeszedł w poniedziałek zabieg na stawie barkowym. – Zabieg się powiódł – poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Premier zostanie wypisany ze szpitala dziś wieczorem lub jutro rano. Będzie wymagał rehabilitacji.
Donald Tusk przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Zostanie wypisany dziś wieczorem lub jutro rano.
Premier przeszedł zabieg korekcji stawu barkowego. – Kontuzja miała charakter sportowy. Bark wymagał naprawy – powiedziała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka rządu.
Tydzień na zwolnieniu
Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała, że decyzję o upublicznieniu informacji o zabiegu premiera podjęto w związku z uroczystościami 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Ze względu na stan zdrowia premier nie będzie mógł w nich uczestniczyć. Cały tydzień jest na zwolnieniu. Jeśli wszystko będzie dobrze, w poniedziałek stawi się do pracy – poinformowała Kidawa-Błońska.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/to-byl-uraz-sportowy-premier-wyjdzie-ze-szpitala-dzis-wieczorem-lub-jutro-rano,454268.html
Doradca prezydenta Komorowskiego, Tomasz Nałęcz, nie owija w bawełnę.
Prezydent Bronisław Komorowski nie weźmie udziału w uroczystościach 70. rocznicy Powstania Warszawskiego na Powązkach. Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz oznajmił, że Bronisław Komorowski nie zamierza uczestniczyć w demonstracji politycznej, jaką uczyniono ze spotkania na cmentarzu
Skoro są ludzie, którzy nie cofną się przed tym, żeby wykorzystać tę godzinę dla ohydnej demonstracji politycznej, to prezydent w tym procederze uczestniczyć nie będzie – powiedział Tomasz Nałęcz na antenie radiowej „Trójki”. Zaznaczył jednak, że nie oznacza to, iż prezydent nie będzie w ogóle obchodził rocznicy.
http://www.fakt.pl/polityka/uroczystosci-na-powazkach-bez-komorowskiego-rocznica-powstania,artykuly,477651.html
Ostatnie ćwierćwiecze nauczyło nas, że każdemu zdarzeniu politycznemu na świecie towarzyszą niezadowoleni, bądź też tacy, którzy chcą na siebie zwrócić uwagę (czasem nawet nagością).
Jednak władza w państwie demokratycznym nie chowa się przed nimi – jedynie ochrona dba o to, aby okrzyki manifestantów nie przerodziły się w agresję. Ba, czasem nawet zjeżdżają się niezadowoleni z całego świata, jak w przypadku zjazdów G-8 (10 a nawet 20) czy też ogólnoświatowego protestu przeciw ACTA. Niżej kilka fotografii.

ACTA_BP

G-8 protest

Alterglobaliœci w maskach przywódców pañstw grupy G-8

Zarządzający Rzeczpospolitą najwyraźniej jednak zaczynają unikać kontaktów z „przypadkowym” tłumem. Program obchodów 70 rocznicy Powstania Warszawskiego wskazuje, że Prezydent pojawia się już tylko na imprezach zamkniętych, gdzie jest zapewniony odpowiedni dobór zaproszonych gości.

1362884465_ltdr91_600

Wydaje się więc, że Jefferson nie przewidział naszej obecnej sytuacji. I dlatego nie udzielił odpowiedzi na najbardziej aktualne pytanie POlityczne 2014 roku:

A co jest wtedy, gdy premier coraz bardziej boi się

odpowiedzialności?

29.07 2014

PS. Jak powiedział Czepiec: Pon się boją we wsi ruchu…
Prawdopodobnie ktoś w KPRM uświadomił sobie, z jakim oddźwiękiem spotkał się ten „nagły uraz”:
To kontuzja związana z siłownią i męskimi sportami jak pompki. Być może przeciążenie barku. Może była tam kiedyś stara, zaniedbana kontuzja i stąd te komplikacje – zaznaczył polityk PO.
Premier sprawuje swoje rządy pomimo urlopu. Dziś zastępował go wicepremier Janusz Piechociński. Jest też Elżbieta Bieńkowska. Rząd i Rada Ministrów funkcjonują normalnie – uspokoił Graś. Oznajmił przy tym, że szef rządu do końca tygodnia będzie na zwolnieniu lekarskim. – Jak będzie dalej? Zobaczymy. Premier przebywa już w miejscu zamieszkania w Warszawie – dodał.
Graś oznajmił również, że premiera może nie być na uroczystościach związanych z 70. rocznicą Powstania Warszawskiego. – Na razie nic na to nie wskazuje. Lekarze nie zalecają aktywności fizycznej. Zobaczymy, jest jeszcze kilka dni – powiedział polityk i dodał, że kancelaria premiera będzie godnie reprezentowana.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-gras-o-urazie-tuska-premier-trzyma-sie-dzielnie/537jm

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816