Zdrowie
Like

Bardzo smutny list

18/03/2015
622 Wyświetlenia
3 Komentarze
9 minut czytania
Bardzo smutny list

Do redakcji “3obiegu” nadszedł list. Autorka listu prosiła o zachowanie Jej danych osobowych i adresowych w tajemnicy. Treść listu jest poruszająca i więcej mówi o współczesnej Polsce niż wiele moich artykułów opublikowanych nie tylko na tym portalu. III RP i tzw. „samorządowa Polska”, to twory bezwzględne i opresyjne. A właściwie nie twory, ale potwory. Tutaj twardą ręką rządzą oligarchiczne układy, które za nic mają tzw. zwykłego szarego obywatela. I potrafią bezinteresownie zniszczyć każdego, kto podwinie im się pod rękę. I generują rozpacz, biedę i bezsilność. A ogłupione i zdemoralizowane społeczeństwo przygląda się temu z coraz większą obojętnością. Ze strachu przed władzą. Tutaj potrzebna byłaby rewolucja antysystemowa, ale rewolucji nie będzie. Dlatego od czasu do czasu można tylko zapłakać nad losem jednostek wdeptanych przez „wolną” Polskę w gminną ziemię.

0


 

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar Wiaczesław

  Haaa, haaa, haaa…. No witamy w POlsce.
  Przyznam, że jestem zdziwiony takim “roszczeniowym” podejściem do życia. Przecież to typowa, by nie rzec normalna sytuacja. Nigdzie w urzędach nie pracują ludzie po kwalifikacjach, tylko po znajomościach. Wszak to jest twardy elektorat w kolejnych wyborach. Doprawdy nie rozumiem, jak po 25 latach “wolności” może to dziwić? Był czas się przyzwyczaić… Równie dobrze można by było się doszukiwać gospodarności przy wydawaniu publicznych pieniędzy i dziwić się, że publiczne inwestycje są dużo droższe niż prywatne.
  Co za infantylność.

  0
 2. pablo3 pablo3

  teoretycznie prawo chroni nie tylko Pania, ale i pelnosprawnych ludzi, ktorzy maja prawo do pracy. ale pracy nie ma. rzadzi jedynie prawo silniejszego. ludzie zachowuja sie coraz bardziej podle. nawet za granica.
  jednak w tym konkretnym wypadku, prawo ewidentnie stoi po Pani stronie. najlpiej jednak zglosic sie do programu Pani Jaworowicz i dalej za tym Janusz Wojciechowski zaoferuje swoja pomoc. niestety, ale w Polsce to jest wlasnie najskuteczniejsza sciezka dochodzenia swoich praw. mamy strasznie malo organizacji obywatelskich, monitorujacych tego typu sytuacje i podejmujacych odpowiednie reakcje.

  0
 3. Avatar john

  Bardzo ubolewam nad Pana wiarygodnością zwłaszcza po ostatnim zatrzymaniu Pana przez policję w chwili gdy prowadził Pan pojazd w stanie nietrzeźwości. nie wiele mniej niż promil. Jak osoba, która rozlicza innych może zrobić taką głupotę?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816