Globalnie i Lokalnie
Like

Barbarzyńskie życie w Arabii Saudyjskiej

23/03/2016
2782 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Barbarzyńskie życie w Arabii Saudyjskiej

Czy potrafimy wyobrazić sobie ludzi mordowanych na ulicy w imieniu prawa? Czy potrafimy wyobrazić sobie kobiety traktowane gorzej niż bydło? Powiecie Państwo, że to we współczesnym świecie jest nie możliwe. Jednak takie sytuacje mają miejsce w kraju, który jest sojusznikiem mocarstw zachodnich. Głowa tego państwa została nawet udekorowana polskimi odznaczeniami. Hardcash Productions wyprodukował film dokumentalny pokazujący prawdziwe oblicze tego kraju. Film jest zatytułowany „Arabia Saudyjska bez tajemnic” (org. „Saudi Arabia Uncovered”). Film kręcony był z ukrycia przez ok. 6 miesięcy, zawiera wiele brutalnych scen, ukazuje brutalność policji religijnej oraz olbrzymią dysproporcję między bogatą elitą kraju a biedotą.

0


Uliczna egzekucja kobiety. - Arabia Saudyjska

Uliczna egzekucja kobiety. – Arabia Saudyjska

 

Oglądając film możemy zobaczyć ścięcie, co najmniej dwóch kobiet na ulicy przez saudyjską policję. Jedna kobieta została zamordowana w majestacie prawa za „zabicie swojej pasierbicy”. Jednak przed egzekucją było słychać lament kobiety „To nie ja”. Mimo to miecz spada na jej kark a głowa odpada od tułowia. W innej scenie również widzimy religijnego policjanta ścinającego inną kobietę.

Religijna policja patroluje ulice wyposażona w bicze, których używa szczególnie w stosunku do kobiet. Musimy pamiętać, że kobiety traktowane są przez prawo szariatu, prawo oparte o Koran, jako ludzie drugiej kategorii. Jednak nie tylko kobiety są traktowane brutalnie. Każdy, kto krytycznie wypowie się o islamskim reżimie Saudów może liczyć na ciężkie więzienie.

wywieszone ciała na widok publiczny

wywieszone ciała na widok publiczny

Film ukazał również zwłoki domniemanych złodziei podwieszonych budowlanymi żurawiami na widok publiczny. Ciała wisiały pięć dni.

W saudyjskich szkołach młodzież uczona jest nienawiści do Chrześcijan. Jeden z 14 latków powiedział przed ukrytą kamerą „Chrześcijanie powinni być zabijani, dopóki nie pozostanie żaden z nich. Powinni wszyscy zostać ścięci…”

W Arabii Saudyjski panuje Islam sunnicki w ekstremalnej wahabickiej formie. Islamski reżim monarchii Saudów można przyrównać do Państwa Islamskiego (ISIS), czego dowodem może być nazwa policji religijnej. Podobnie jak w Afganistanie Talibów czy w ISIS w Syrii saudyjska policja religijna nazywa się „Komitetem Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu”.

Powinniśmy zdać sobie sprawę, kto finansuje te zbrodnicze reżimy. Czy są to rządy światowych mocarstw? Nie, to my, zawsze, kiedy zajeżdżamy zatankować własny samochód. Gdyby nie my nie byłoby petrodolarów a islamscy watażkowie wróciliby do pustynnych namiotów popasać wielbłądy.

Piotr G. Żurek

źródło – catholic.org

 

Materiał pochodzi z bloga autora crusader1973.blogspot.co.uk

 

0

Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj co dał mi mój kraj, spytaj siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem współtwórcą i i jednym z liderów Stowarzyszenia - Suwerenność, Pamięć, Tożsamość. Z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność społeczno-polityczną. Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

96 publikacje
2 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758