Globalnie i Lokalnie
Like

Banksy angażuje się w brytyjskie wybory

06/06/2017
391 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
Banksy angażuje się w brytyjskie wybory

Jutro na Wyspach Brytyjskich odbędą się przedterminowe wybory do parlamentu. Ma to wzmocnić gabinet Theresy May, negocjujący wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Sondaże mówią jednak, że tym razem Partia Konserwatywna będzie miała znacznie mniejsze poparcie. W wybory zaangażował się również znany na całym świecie malarz i performer Banksy, który chce dawać swoje prace wszystkim tym, który pójdą do wyborów i zagłosują przeciw torysom._96335345_banksynew

Brytyjski artysta, znany głównie ze słynnych murali, oferuje swoje ekskluzywne grafiki dla osób, które są zarejestrowane do głosowania w wyborach parlamentarnych. Jest jednak jeden warunek: osoba otrzyma pracę Banksy’ego, ale nie może zagłosować na Partię Konserwatywną.

„Po prostu zrób zdjęcie swojej karty wyborczej z datą i adresem punktu wyborczego i z dowodem, że nie oddałeś głosu na konserwatystę. Ja wyślę prezent pocztą” – pisze Banksy na swojej stronie internetowej. Precyzuje także, że jego oferta dotyczy wyborców z okręgów Bristol North West, Bristol West, North Somerset, Thornbury, Kingswood i Filton.the_lonely_villein_banksy_21

Grafika jest zrobiona z muralu dziewczynki z balonikiem, na którym teraz namalowana jest flaga Wielkiej Brytanii. Prace będą dostępne od 9 czerwca 2017 roku.

Krytycy pomysłu artysty twierdzą, że taka zachęta jest wbrew prawu i kłóci się nie tylko z tajnością głosowania, ale jest wprost kupowaniem głosów.

Banksy to pseudonim Anglika, aktywisty politycznego, reżysera i malarza, którego sztuka – nie mam co do tego wątpliwości – jest solą w oku władz całego zachodniego świata, gdziekolwiek wybierze się malować.

Sprzedane graffitti przedstawiało mały chłopiec nad maszyną do szycia, z której wychodziły brytyjskie flagi – aż nazbyt wyraźne nawiązanie do wykorzystywania pracy dzieci przez brytyjskie firmy.

Inne – dwóch londyńskich policjantów w charakterystycznych hełmach namiętnie się całujących. Jeszcze inne – nowojorski policjant pochylający się nad ścieżką kokainy. I to wszystko robione pod czujnym okiem milionów kamer przemysłowych, którymi Londyn jest naszpikowany. Policjanci otwierają listę instytucji, które ścigają Banksy’ego, określając go, bywa, terrorystą.

Banksy_cctv_looking_at

Coppers-Kissing-Banksy-Wallpaper

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217