BIZNES
Like

Bankrutująca Grecja kontra „Zielona Wyspa”

25/04/2014
1114 Wyświetlenia
7 Komentarze
1 minut czytania
Bankrutująca Grecja kontra „Zielona Wyspa”

Grecja bankrutuje! Ludzie ubożeją, manifestacje i zamieszki na ulicach miast greckich. Cała Europa idzie z finansową odsieczą Grecji.

0


Rząd Donalda Tuska dołącza się do pomocy biednym Grekom. Bądź co bądź zarządza najszybciej rozwijającą się gospodarką EU. Nie ma co gadać, jesteśmy krezusami.

Ostatnio rozmawiałem z moją przyjaciółką, która od lat mieszka w Grecji. To znaczy na sezon jedzie pracować do Grecji jako sprzątaczka w hotelu, a w zimie wraca do Polski. W Grecji ma prawo do zasiłku, więc bierze go, gdy nie ma pracy (na dzień dzisiejszy 340 euro miesięcznie). Gdy dowiedziała się ile zarabiam na „Zielonej Wyspie” (ok 300 euro miesięcznie) zaproponowała mi wspólny wyjazd do Grecji do pracy. Pracowałbym tam jako kelner i zarabiałbym ok. 1000 euro na miesiąc. Ona zarabia tam 900 euro miesięcznie. Oczywiście oficjalnie zarabia 600 euro ze względu na jakieś tam progi podatkowe. Ale nikt za tyle nie będzie tam pracował. To znaczy 600 euro dostaje moja przyjaciółka przelewem na konto bankowe, a do ręki dostaje resztę. Za wynajem mieszkania płaci tam 200 euro miesięcznie. Ponoć po przeliczeniu na złote ceny w greckich sklepach są dokładnie takie same jak w polskich.

Jak widać z tego krótkiego opisu gospodarka gracka stacza się w przepaść i ludzie tam cierpią biedę, a polska rozkwita i wszyscy żyją coraz dostatniej.

Źródło: http://innywariant.weebly.com/1/post/2014/04/bankrutujca-grecja-kontra-zielona-wyspa.html

Inne zapisy autora:

0

Jack Mac Lase
Jack Mac Lase http://innywaiant.weebly.com

75 publikacje
1 komentarze
 

 1. Avatar Sceptissimus

  Najlepiej czerpać wiedzę na temat życia w obcych krajach na podstawie opowiadań Polaków wyjeżdżających tam na kilka miesięcy w roku do roboty…

  0
  • Avatar Krzywousty

   Amen

   0
   • Avatar Krzywousty

    Mieszkałem w Grecji ponad rok -było to ponad 20 lat temu.
    Standard życia i realne zarobki w Grecji wtedy nie odbigeały znacznie, jeśli wogóle od zarobków w Polsce dzisiaj.
    Biorąc pod uwagę fakt, że wtedy (zakładam że dzisiaj również) 80% Greków to komuniści, Polska nie będzie miała najmniejszego problemu szybko wyprzedzić Grecję zarówno w zarobkach realnych jak i w PK per capita.
    Greckie tragudie są naprawdę porywające, ale kujawiak bije je na głowę. Dajmy sobie jeszcze dosłownie kilka lat a Grecy będą szukać pracy u nas. Jedyne nad czym boleję to to, że Grecy co wieczór piją Metaxę i bawią sie przy tradycyjnych tragudiach, a Polacy nie piją swojego Żywca do taktów krakowiaka. To boli. To naprawdę boli…

    0
    • Avatar Siara

     Nie piją, bo żywiec to syf robiony w dwa dni … 🙁

     0
     • Avatar Krzywousty

      Códze chwalicie, swego nie znacie… To w ile w takim razie robią Budwisera? W 2 minuty? Wybieraj którego z nich wolisz – Bud czy Żywiec?
      .
      Ale rzecz nie była o tym co pijesz, tylko czego słuchasz pijąc. Grecy słuchają, najczęściej na żywo, zespołów grających ich rodzime tragudie. Ja nie mówię o prowincji – ja mówię o całej Grecji, łacznie z Atenami! Kto mieszkał w Atenach ten wie…
      .
      Odpowiednikiem ichnich tragudii są nasze kujawiaki, krakowiaki, oberki, maruzki, polonezy, tak łacnie traktowane jakoby “w takim miejscu nie uchodzi”.
      Amerykański ludowy obertas czyli country, blue grass, blues, uchodzą, ale nasz, rodzimy, własny… Nawet ludowa grecka muzyka będzie nas nobilitowała. Ale polska?
      Jak to dobrze że Chopin o tym jeszcze wtedy nie wiedział…
      .
      I do tego właśnie piłem. Piłem do tego że Polak cudze zawsze postawi wyżej swojego, nawet jeśli jest to cudze… łajno.

      0
 2. Avatar gh

  glupoty wypisujesz
  istne POmyje. i. groch z kapusta

  0
 3. Avatar AS

  Ja Grekom się nie dziwię. To jest naród, który zrobił kiedyś kawał dobrej roboty. To oni stworzyli podwaliny Europy. Stworzona przez nich cywilizacja promieniowała na cały ówczesny świat. To oni skolonizowali basen Morza Śródziemnego. To na ich filozofii opierał się Rzym, a później Europa. To był też prekursor późniejszej W. Brytanii. Oni mają prawo być zmęczeni. Niech wypoczywają w spokoju. Świat tak wiele im zawdzięcza! Przecież żaden naród nie może rozwijać się w nieskończoność!
  PS. Anglosasi też są zmęczeni. Oni też nie mogą rozwijać się w nieskończoność. Przyjdą inne ludy, też będą bazować na tym co oni stworzyli. I tak ten światek się toczy.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816