BIZNES
Like

Bankowcy chcą się pozbyć gotówki

25/06/2017
194 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Bankowcy chcą się pozbyć gotówki

Związek Banków Polskich, najwięksi wydawcy kart płatniczych oraz Ministerstwo Finansów i Rozwoju podpisują porozumienie. Jego celem jest wsparcie obrotu bezgotówkowego i realizacja programu wyrugowania gotówki z podstawowych operacji finansowych. Całość koordynować ma Fundacja Polska Bezgotówkowa.100472_620

– Cieszymy się, że to porozumienie łączy kilka rodzajów podmiotów, od administracji rządowej przez banki – wydawców kart, aż po organizacje płatnicze. Bardzo istotne przy realizacji jego postanowień będą również działania o charakterze edukacyjnym i informacyjnym na rzecz klientów, zarówno w zakresie funkcjonalności obrotu bezgotówkowego, jak i zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z tych rozwiązań. Jesteśmy gotowi do podjęcia tego wspólnego wyzwania – mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich i jeden z sygnatariuszy porozumienia.

Pod dokumentem ze strony przedstawicieli sektora bankowego widnieją równie podpisy Jerzego Bańki, wiceprezesa ZBP, Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej Visa Europe, Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Jak zapewniają finansiści realizacja Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego wpisuj się w rządowy projekt „Od papierowej do cyfrowej Polski”.

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego jest tworzony jako inicjatywa podmiotów rynku finansowego uczestniczących w krajowym rynku płatności kartowych tj. banków – wydawców kart, agentów rozliczeniowych, wiodących pod względem operacji na polskim rynku organizacji płatniczych, a także przy udziale ZBP oraz Ministra Rozwoju i Finansów. Jego celem jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych i zrównanie ich dostępności z płatnościami gotówkowymi poprzez wsparcie rozwoju sieci akceptacji w Polsce.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217