HYDE PARK
Like

Bank czy parabank – jak wybrać pożyczkodawcę?

22/11/2017
237 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minute czytania
Bank czy parabank – jak wybrać pożyczkodawcę?

Masz nieprzewidziane wydatki, których nie jesteś w stanie sfinansować z własnej kieszeni? Planujesz remont mieszkania, a może Twoim priorytetem jest kupno nowego samochodu? Na polskim rynku istnieje wiele banków, które chętnie pomogą w kryzysowej sytuacji. Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby otrzymać środki? A może lepiej skorzystać z usług parabanku?Zdolność kredytowa i nienaganna historia zobowiązań – wymagania banku

Wynagrodzenie za dobrze wykonaną pracę. Kobieta płaci pracownikowi.To jeden z najważniejszych czynników, który bierze pod uwagę bank-pożyczkodawca. Na zdolność kredytową składa się wiele elementów – między innymi wysokość miesięcznych dochodów, rodzaj umowy, na podstawie której zatrudniony jest pożyczkobiorca, jego wiek, stan cywilny, wysokość stałych zobowiązań (w tym rat kredytów), a nawet limitu na karcie kredytowej. Banki weryfikują również dane dotyczące historii kredytowej potencjalnego klienta – sprawdzają BIK, BIG oraz wiele innych list dłużników. Żeby otrzymać pożyczkę z banku, trzeba też spełnić szereg formalności – m.in. przedstawić zaświadczenie o dochodach czy wyciągi z konta. Nie każdy pożyczkobiorca może pochwalić się wysoką zdolnością lub pozytywną historią kredytową – wnioski często są odrzucane. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą popularne parabanki.

Jakie kryteria stosują parabanki?

Instytucje pozabankowe starają się maksymalnie uprościć formalności – wnioski o przyznanie środków można składać przez internet, nie trzeba natomiast przedstawiać zaświadczeń z zakładu pracy czy dokumentować wysokości miesięcznego dochodu. Parabanki – w celu sprawdzenia wiarygodności klienta stosują tzw. zwrotny przelew weryfikacyjny (zazwyczaj w wysokości 1 zł), chociaż coraz częściej wykorzystywane są w tym celu specjalne aplikacje. Instytucje pozabankowe sprawdzają natomiast listy dłużników, dlatego czasem niezapłacony mandat może przekreślić starania o przyznanie środków. Nie jest to jednak reguła – parabanki stosują wobec potencjalnych klientów nieco łagodniejsze kryteria, niż banki. Interesuje Cię pożyczka ratalna w 15 minut? Sprawdź wysokość oprocentowania oraz koszty dodatkowe, takie jak prowizje, marże czy ubezpieczenia. Zweryfikuj również, czy za przedłużenie terminu spłaty zobowiązania naliczana jest opłata – jest to bardzo często stosowana praktyka. Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej na temat pożyczek ratalnych, wejdź na stronę http://dziennikpolski.com.pl/finanse/co-trzeba-wiedziec-o-pozyczkach-ratalnych/moi_xctm.

Inne zapisy autora:

kampanieonline
kampanieonline

251 publikacje
1 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Od weryfikacji po pieniądze na koncie - jak pożyczają Polacy? - EuroBase

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217