Bez kategorii
Like

Balcerowicz z zachwytem o zagnaniu starców do pracy

08/01/2013
346 Wyświetlenia
0 Komentarze
16 minut czytania
no-cover

z profesorem Górą „65 lat to za mało. Będziemy pracować jeszcze dłużej, niezależnie co nasi politycy dzisiaj o tym mówią. Swoim studentom w SGH Marek Góra powtarza, że jeśli wierzą w to, że przejdą na emeryturę przed 75. rokiem życia, to są naiwni.

0


 

Kuroń „„Jaka demokracja?” -zagrzmiał mocno znieczulony bohater opozycji. „ Chamów trzeba za mordę trzymać i do roboty gonić”.Sądził zapewne, że na imprezie są sami swoi i tu się pomylił „….(więcej)
 
Fragment wywiadu z profesorem Górą „65 lat to za mało. Będziemy pracować jeszcze dłużej, niezależnie co nasi politycy dzisiaj o tym mówią. Swoim studentom w SGH Marek Góra powtarza, że jeśli wierzą w to, że przejdą na emeryturę przed 75. rokiem życia, to są naiwni. „….(więcej)
 
Balcerowicz „starzenie się polskiego społeczeństwa. Jeżeli się nie podejmie środków zaradczych, doprowadzi to do zmniejszenia się liczby osób pracujących, a zwiększenie się liczby niepracujących.„….”zacznę od plusa. Czyli od wydłużenia wieku emerytalnego„….”Ale podniesienie wieku emerytalnego to jedyny ruch rządu, który ma kompensować spadek zatrudnienia związany ze starzeniem się społeczeństwa. To jest nie wystarczające. „…Wiemy, że mamy niskie zatrudnienie wśród ludzi młodych, które wynika z różnych barier. „….” Z punktu widzenia zatrudnionych przy niedobrych okolicznościach zewnętrznych zawsze jest lepiej obniżyć płace, ograniczyć premie itd”…..”Jakie jest uzasadnienie do utrzymywania 100-procentowych zasiłków chorobowych dla pewnych uprzywilejowanych grup? Żadne społeczne. I nie sądzę, żeby był wielki opór polityczny większości ludzi w Polsce, gdyby te przywileje usunięto. „….Wywiad Balcerowicza z Bogusławem Chrabatą …..(źródło)
 
 
 
Polecam przeczytanie całego wywiadu z Balcerowiczem . Kunszt bełkotu. Ale można wychwycić pewien wzór , strategię Balcerowicza dla Polski , a raczej dla Polaków. Instrukcję Balcerowicza dla II komuny jak sobie z Polakami radzić , w jakim kierunku transformować system gospodarczy i społeczny Polski .
 
Jeśli rząd ma prawo , a jak widzimy ma zagnać Polaków do pracy aż do 67 roku życia, to kto nomenklaturze II Komuny zagnać Polaków do roboty aż do 75 roku . Nikt . Tylko naiwni wierzą ,że II Komuna z jednej strony nie przyspieszy rozłożonego pierwotnie procesu na lat a, a z drugiej nie zaczną podnosić wieku emerytalnego.
 
Co proponuje Balcerowicz . Zapędzenie Polaków jak najdłużej do pracy. Obniżenie płacy dla młodych Polaków , obniżenie świadczeń społecznych. Jak widzimy socjalizm ma być utrzymany w II Komunie kosztem Polaków.
 
A mamy w II Komunie klasyczny socjalizm , czyli chore, bandyckie podatki , niewydolna, chora bizantyjska biurokracja , niewydolne chore szkolnictwo, niewydolną chorą służbę zdrowia, brak innowacyjności , zacofanie technologiczne , które w stosunku do Azji sprowadzi i wkrótce Polskę do poziomu bantustanu afrykańskiego , drobiazgową kontrole przedsiębiorstw , korupcję , chore państwo, pogłębiającą się nędzę ludzi Jak widzimy Balcerowicz znalazł na to wszystko receptę . Zagnać starców do pracy aż do śmierci , a młodych zapędzić do pracy opłacanej na poziomie niewolnika. Głównie zapewne do firm zagranicznych . Bo w jednym jest Balcerowicz ortodoksyjnym liberałem . W całkowitej likwidacji strategicznej politycznej kontroli nad kluczowymi działami gospodarki . Banki, energetyka ,stan konkurencji na rynku mediów ,
najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa najlepiej oddać w obce ręce.
 
 
Przypomnę tutaj ,że akurat Niemcy maja całkowicie odmienne zdanie do Balcerowicza . Po ujawnieniu tak zwanej doktryny prezydenta Niemiec Koehlera został on zmuszony do natychmiastowej dymisji . Pokazuje to jaką atrapa jest urząd prezydenta w Niemczech a z drugiej strony jak istotną strategię rządu niemieckiego ujawnił
 
Oddam tutaj głos żonie Sikorskiego Anne Applebaum „ co faktycznie powiedział prezydent / Niemiec /: „kraj takiej wielkości jak nasz, tak skupiony na eksporcie a więc zależny od handlu zagranicznego musi być świadom, że użycie wojska jest konieczne w nadzwyczajnych sytuacjach, by chronić nasze interesy „……”Ale wydaje się dziwne, że prezydent państwa, którego gospodarka zależy od eksportu (w tym do krajów rządzonych przez autorytarne reżimy), nie ma prawa głośno rozważać militarnych konsekwencji, jakie wynikają z decyzji podejmowanych w kategoriach ekonomicznych. „….(więcej)
 
Czyli Balcerowicz proponuje coś zupełnie odwrotnego niż robią inne państwa , niż dyktuje zdrowy rozsądek . W kraju socjalizm, wysokie podatki , administracyjne zarządzanie praca w tym niewolnicza pozbawiająca perspektyw prac dla młodych i z przymusowa praca , zapędzenie przy użyciu prawa starców do pracy . Ilustracją problemu abdykacji państwa , jak proponuje Balcerowicz z politycznego zabezpieczenia ekonomicznych interesów Polaków jest sprawa pierwiastków ziem rzadkich.
 
„Problemem metali ziem rzadkich zajął się   W USA sam  Obama . Użalał  się nad losem amerykańskich ….robotników , którzy nie będą mogli pracować w zaawansowanych technologicznie branżach . „..(więcej)
 
Koncepcja Balcerowicza wbrew pozorom wpisuje się , wspiera proces przekształcania się Polski w socjalistyczne społeczeństwo pracujących za grosze aż do śmierci chłopów pańszczyźnianych i żyjącej z ich ekonomicznej eksploatacji klasy oligarchii socjalistycznej.
 
„W Grecji, według Eurostatu, 31 proc. ludności popadło w 2011 roku w ubóstwo „….”Grecja, Hiszpania i Portugalia znalazły się w 2012 r. na drodze do przekształcenia się w "społeczeństwa dwuklasowe", tj. takie, w których ludzie coraz bardziej dzielą się na bogatych i biednych, a zanika klasa średnia– biją na alarm europejscy socjologowie. „….”Średnio dochody tych drugich będą 15-krotnie przekraczały zarobki pierwszych. „…(więcej)
 
Lęki Komorowskiego są odpowiedzią na chore pomysły Balcerowicza .
 
Komorowski „Jeśli zależy namna (…) zapobieżeniu sytuacji, w której Rosja nie pójdzie drogą autorytarnego kapitalizmu (jaki realizowany jest w Chinach), to należy ją przyciągać, a w tym procesie sami Rosjanie dokonają wyboru europejskiej drogi do dobrobytu i bezpieczeństwa. „…(więcej)
 
Polsce i Polakom potrzebny jest kapitalizm . Taki jak w Chinach .Likwidacja przymusowych ubezpieczeń społecznych , likwidacja podatku vat , uwolnienie przedsiębiorców od omnipotencji urzędników. A tak jak i oni będziemy mieli 4 procentowe bezrobocie i wzrost PKB po 10 procent rocznie . ( Propaganda socjalistyczna Zachodu wobec sukcesu Chin)
 
Komorowski boi się ,że Rosja zacznie budować u siebie kapitalizm zamiast europejski socjalizm nazwany eufemistycznie „europejską drogą do dobrobytu i bezpieczeństwa” . Socjalistyczna Europa i II Komuna w Polsce zbankrutowały . O czym najlepiej świadczy polityka pracy przymusowej.
 
Nie jestem zwolennikiem autorytaryzmu , wolę klasyczny ustrój I Rzeczpospolitej , czyli ustrój republikański . Przypomnę jednak słowa Miltona Friedmana
 
The Economist „ W 1980 roku Milton Friedman , laureat nagrody Nobla z ekonomi i apostoł wolnego rynku odbył swoją pierwsza podróż do Chin „…..” Friedman argumentował ,że ekonomiczna wolność jest podstawowym warunkiem dla wolności politycznej. Ale w swojej książce z 1962 roku „ Kapitalizm i Wolność „ skapitulował i stwierdził , że wolność ekonomiczna jest istotniejsza , może istnieć bez wolności politycznej„ ….” (więcej)
 
video Sadowski „ podniesienie wieku emerytalnego to nie reforma „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz
 
Balcerowicz „Są ludzie, którzy wierzą w socjalizm. To była totalna dominacja polityki w gospodarce. I są ludzie, którzy wierzą w częściowy socjalizm – i to się nazywa interwencjonizmem. „….”Trzeba oczywiście pilnować systemu politycznego, żeby nie było złych inicjatyw. „….”Elastyczny rynek pracy jest jednym z największych zabezpieczeń przed wybuchem bezrobocia wtedy, kiedy sytuacja gospodarcza się pogarsza. Elastyczny rynek pracy daje możliwości wyboru, czy będziemy zwalniać pracowników czy będziemy obniżać ich płace. Z punktu widzenia zatrudnionych przy niedobrych okolicznościach zewnętrznych zawsze jest lepiej obniżyć płace, ograniczyć premie itd. „…..”dobre dochodzenie do euro to jest głębsze reformowanie polskiej gospodarki. Co to znaczy w praktyce? Po pierwsze, że powinniśmy mieć trwale uzdrowione finanse publiczne. Mamy ciągle za duży dług publiczny. Jesteśmy pod tym względem na drugim miejscu w krajach naszego regionu, za Węgrami. „….”Zdementował pan plotki jakoby zakładał pan partię polityczną. A w Polsce przydałaby się partia z liberalnym programem gospodarczym
Dobrze byłoby, żeby w polskim systemie politycznym pojawiły się dużo silniejsze nurty reformatorskie, wolnorynkowe. To może być w ramach istniejących partii. Tak jest w Stanach Zjednoczonych. Gdyby ktoś młodszy założył partię o charakterze wolnościowym, to też byłoby dobrze. Ja osobiście większość swojego czasu i energii poświęcam na wzmocnienie obywatelskiej przeciwwagi dla grup roszczeniowych w ramach społeczeństwa obywatelskiego. Ona jest bardzo potrzebna w każdym kraju. Każde państwo podlega naciskom roszczeniowym, aby utrzymać przywileje, zwiększyć wydatki budżetu itp”….(źródło)

 
Fragment wywiadu z profesorem Górą „65 lat to za mało. Będziemy pracować jeszcze dłużej, niezależnie co nasi politycy dzisiaj o tym mówią. Swoim studentom w SGH Marek Góra powtarza, że jeśli wierzą w to, że przejdą na emeryturę przed 75. rokiem życia, to są naiwni. „…”Są dwie drogi, by uniknąć bankructwa systemu emerytalnego. Obniżyć świadczenia albo podnieść wiek emerytalny. Polska robi te dwie rzeczy naraz. Czy musimy być aż takim prymusem?
Nie chodzi o to, by się z kimkolwiek ścigać. Gdyby Polska nic nie zrobiła, za pięćdziesiąt lat musiałaby wydawać na emerytury ok. 25 procent PKB i byłby to jeden z najwyższych wskaźników w krajach OECD. Natomiast dzięki reformom będziemy mieli jeden z najniższych, wynoszący około 8,8 proc. PKB. W rezultacie przeznaczając więcej na płace, będziemy zmniejszać lukę rozwojową i zwiększać dobrobyt. A jeżeli młodym ludziom zabierzemy pieniądze wprowadzając wyższe podatki, by sfinansować szybko rosnące wydatki na emerytury, to oni – nie mając pewności jutra i poczucia bezpieczeństwa – będą nadal emigrować i nie będą decydować się na posiadanie dzieci.
Emigrują, bo wolą pracować za granicą nawet poniżej swoich kwalifikacji niż w Polsce na umowach śmieciowych. Bez składek na ZUS, a więc też bez godziwej emerytury w przyszłości.
Problem ten dotyczy całej Unii Europejskiej. Tam nazywa się to „pokoleniem 1000 euro”. To nie tylko sprawa braku perspektyw. Według Eurostatu dzisiaj ryzyko ubóstwa ludzi w wieku 25–50 lat jest większe niż osób ponad 65-letnich. Nie widzę więc uzasadnienia, by trzydziestolatek, który chce mieć dzieci i dom, miał finansować sześćdziesięciolatka, który może sam na siebie zarobić. Powinniśmy się zastanowić, czy przypadkiem nie zgubiliśmy w tym wszystkim idei solidarności międzypokoleniowej.”…(więcej )
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz
 
video Sadowski „ podniesienie wieku emerytalnego to nie reforma „
 

 
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758