HYDE PARK
Like

Bać się, czy nie bać, oto jest pytanie…

18/04/2014
1682 Wyświetlenia
40 Komentarze
1 minut czytania
Bać się, czy nie bać, oto jest pytanie…

Przed paroma dniami (15 kwietnia br.) nagrałem wypowiedź. Mówiłem, że nie należy bać się Rosji, bowiem strach jest zrozumiały, gdy nie wiadomo jak uporać się z zagrożeniem. Twierdziłem, że Polska może zadbać o swoje bezpieczeństwo i wówczas Rosji nie musi się bać.

0


https://

Tylko czy Polska zadba? Niedawne spotkanie w Genewie (17 kwietnia br.) na temat tzw. deeskalacji napięcia na Ukrainie daje Rosji ogromne możliwości podporządkowania Kijowa. Ławrow ograł Kerry’ego, Putin ma prawo tryumfować. Ta sytuacja to zły prognostyk na przyszłość. Na horyzoncie pojawia się powtórkę konferencji monachijskiej z 1938 r. Ukraina straci nie tylko Krym…. Co zamierzają zrobić odpowiedzialni z bezpieczeństwo Polski, za jej wojsko, kierunki politykę zagranicznej? To dotyczy nie tylko rządzących, ale także opozycji – tymczasem jedni i drudzy zapamiętale toczą boje o głosy wyborców. Dziś bowiem problemem najważniejszym wydaje się kto capnie tłuste diety europoselskie. Tymczasem tracimy cenny czas! Jako podsumowanie tej smutnej konstatacji moja wypowiedź sprzed roku (23 luty 2013). https://

Od dłuższego czasu czuję się jakbym rzucał grochem o ścianę.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Szeremietiew

Jaki jestem każdy widzi (każdy kto zechce).

200 publikacje
107 komentarze
 

 1. Avatar Kris

  Przede wszystkim: nie wpieprzać sie między wódke a zakąskę! Po wtóre: zająć sie Polską i jej interesem narodowym. Po trzecie: spieprzać na emeryturę dziadu.

  0
  • Sz. Pan Kris (кpиc):

   1. jesteśmy “między wódką a zakąską” nie dlatego, że chcemy, ale stąd, że bankietowszczyk na Kremlu tam Polskę umieszcza;
   2. o jaki “interes narodowy” chodzi, ten à la Targowica?
   3. co do emerytury: sam Pan tam “spieprzaj”.

   0
   • Avatar kris

    Szan.Pan Szeremietiew:

    1. To on nas tam umieścił? Niby jak i kiedy?
    Wydawało mi się, że od dawna jesteśmy w tym samym miejscu, jak i np. Węgry.
    Myślę też, że jak każdy polski polityk zdaje Pan sobie dobrze sprawę, że w Polsce nic już sie zrobić nie da, więc najłatwiej znaleźć sobie jakis cel gdzie indziej i ponownie przeżywać te wspaniałe chwile z młodości.
    Katolicki Bóg na pewno jest z wami, polakami-katolikami
    (cobykolwiek to znaczyło, bo u Boga NIC!)

    2. O taki “Orbanowski”… (tak przykładowo)

    3. Wygląda na to, że nie bardzo jest dokąd i gdzie… 😉

    Pozdrowienia
    Szukająć agentów i pachołków Moskwy i lecząc swe traumy z dzieciństwa mógł go Pan pominąć, śniąc dalej “Sen Solidarności”, równości, braterstwa i… zwycięstwa demokracji.
    Podpowiem Panu o co Pan walczy w praktyce…. O Parady Równoości w Kijowie.

    0
    • Avatar kris

     Jakaś usterka w Copy@Paste…
     Zdanie po *Pozdrowienia* odnosi sie do punktu 2.

     PS dodałbym jeszcze, że wasz sposób dyskusji i narracji, tak zbieżny w duchu i warsztacie z tym, co w PRL, a dziś logicznie w TVN, Polsat, GW, TV Republika i… wszystkim innym właściwie w Polsce (taką nam “wolność” przy Okrąglym Stolcu “wywalczyliście”, taką że *pozostała nam juz tylko troska o Białoruś i co tam się pokaże*) POKAZUJE albo…
     kim byliście od początku, albo… kim sie staliście.

     0
    • “To on nas tam umieścił? ” W składzie eurazji? Myśli Pan, że to my opracowaliśmy plan odbudowy imperium rosyjskiego (“od Władywostoku do Lizbony”, a taki prof. Dugin mówiący, że Polska niepodległa nie powinna istnieć, jest doradcą polskiego rządu?

     A Węgry – jak już Polska znajdzie się w tym rosyjskim neo-imperium to i dla Węgier też tam miejsce będzie. Orban miał zresztą poprzednika. Pamięta Pan jak skończyli Czesi prowadzeni przez Bensza, który miał b. dobre stosunki z Moskwą?

     0
     • Avatar Kris

      Nie ma Pan jednak wrażenia, że nim Rosja nas zaatakuje ( niby po co i co z nami zrobi?) to sami wyginiemy z nędzy, wyludnienia, bezrobocia, zacofania – a to są realne dziś zagrożenia, i bynajmniej, nie płyna one do Miteleuropy z Rosji.
      Jak na razie tracimy rynki zbytu na Wschodzie… (wiem wiem, że gdzie drwa rąbią… a wy macie “misję życia”) i to są konkrety, konkretni ludzie. Tysiące. Dziesiąyki tysięcy może!
      Rosja i Niemcy znów się dogadają, a wy szaleńcy z minionej epoki tragicznej dla Polski (w skutkach) i zagenciałej Solidarności, coście pozwolili Polsce na początku 90tych odebrać Polsce i Polakom jakakolwiek przyszłość, prowadzicie w starczym widzie Polskę na zatracenie.

      0
     • “Nie ma Pan jednak wrażenia, że nim Rosja nas zaatakuje ( niby po co i co z nami zrobi?) to sami wyginiemy z nędzy, wyludnienia, bezrobocia, zacofania – a to są realne dziś zagrożenia, i bynajmniej, nie płyna one do Miteleuropy z Rosji. …”

      Jeżeli “sami wyginiemy” to i sami sobie będziemy winni więc jest to nasz wewnętrzny problem. Rosja natomiast to problem/zagrożenie zewnętrzne. Pyta Pan po co Rosja miała by napadać na Polskę: skoro Kreml planuje odbudowę imperium to z jakiego budulca – jak Pan myśli? Radzę więc nie wyzywać mi od szaleńców, bo to nie ja prę na Moskwę, nie wzywam do budowy polskiego imperium na gruzach Rosji, a jedynie zastanawiam się jak możemy obronić nasze państwo przed zagrożeniem ze wschodu. I tyle.

      Pańskie biadolenie nad utratą rynków na wschodzie przypominają rojenia Rozy Luxemburg, która twierdziła przed 1914 r., że robotnicy polscy nie będą chcieli niepodległości Polski bowiem to zniszczyłoby związki gospodarcze z Rosją i oznaczało dla nich ruinę. Przypominam, że od 1945 r. mieliśmy “świetne relacje z Moskwą”, rozbudowany, jak rozumiem przemysł, a znaleźliśmy się w strefie zacofanych gospodarczo krajów Europy. Dlaczego? Myśli Pan, że to knowania takich jak ja spowodowały upadek tej “krainy mlekiem i miodem płynącej”, z dostępem do rynków na wschodzie, a noszącej nazwę PRL?

      Nie mówi też Pan co Polska powinna zrobić, żeby Rosja i Niemcy nie dogadały się – mamy przykleić się do Moskwy?
      Są w Polsce tacy, co dziś twierdzą, że w 1939 r. aby nie dopuścić do paktu Stalin-Hitler, Polska powinna była stać się satelitą Niemiec. Czy powinniśmy może dziś dogadać się z Rosją i podzielić się Ukrainą? No bo skoro Putin nam nie zagraża, a na Ukrainie buszują banderowcy, to czemu nie!

      0
  • Panie Jerzyk, a to poniżej:
   Zlodziejaszek ekspertem
   Nie ma czegos takiego jak Victor Nuland, ale jest Victoria, ktora jest kobieta.
   Billington jest z ruchu LaRouche, mozna go odlozyc do lamusa razem z jego ruchem.
   Spedzil w sumie ponad 10 lat w wiezieniu, najpierw z powodu kryminalnej aktywnosci jak defraudacja, a potem jako niezarejestrowany makler papierow wartosciowych.
   Nawet probowal udawac stuknietego, ale psychiatra uznal go za kompetentnego, wiec zdawal sobie sprawe z oszustw.
   Billington byl bezwzglednym czlowiekiem bo wydzieral pieniadze od starych ludzi, ktorych oszukiwal. Obiecywal ze pieniadze beda bezpieczniejsze u niego, a nie w banku, np. wyciagnal cwierc miliona od 88 letniego czlowieka z demencja, wprowadzil go w blad.
   No to mamy nowa ekspertyze, tym razem od cwaniaka ktory nie wie o czym gada.
   Skad ta moda na kretaczy i zlodzieji w roli ekspertow “politycznych” 🙂

   Kodiak 17.04.2014 08:33:27

   0
   • Avatar Jerzyk

    Nieżle i fachowo Pan wybrnął, niemniej, jego reputacja może tym bardziej uwiarygadniać jego znajomość złodziejskich czy banksterskich mechanizmów.
    A teraz co Pan na to: http://rlu.ru/Uku
    Bać się?
    PS. Przy okazji: czy nie ma Pan wrażenia, że międzynarodowa akcja rozmontowywania Rosji rozpoczęła się zbyt pośpiesznie i ma małe szanse na happy end? Czyżby już tak się wszystko waliło?
    A tak już na koniec ciekawi mnie, jaka byłaby Pańska reakcja, gdyby ruscy postanowili znów dozbroić atomowo Kubę i ustanowić tam “demokratyczny rząd”, zań i śmierć bojowników płacąc złotem?

    0
    • “…czy nie ma Pan wrażenia, że międzynarodowa akcja rozmontowywania Rosji rozpoczęła się zbyt pośpiesznie…”
     Sądzę, że rozpoczęła się akcja odbudowy rosyjskiego imperium, na razie na Ukrainie.

     0
   • Avatar Kris

    Ponieważ nie mogę odpowiedzieć powyżej, pozwolę sobie tu.

    Rosja planuje odbudować imperium i budulcem ma być Polska (to chyba już taka historyczna nazwa, prawda?)
    CO PAN PRZEZ TO ROZUMIE, bo to zdaje sie, podstawa Pańskiej logiki (?)
    Wygląda nawet na to, ze bez tego filaru, wszystko by sie Panu posypało, nieprawda?
    Jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że zakłada Pan inwazję na Polskę.
    Trzeba wyjatkowej gimnastyki umysłu, by na dziś wymyśleć cos tak absurdalnego.
    Co Pan powie za 3 lata?
    Pewnie wynajdzie Pan kolejne “zagrożenia” – zbrójmy się Polacy biedacy.
    Najwyżej nasze siły w międzyczasie będą na Bliskim Wschodzie…
    ( słyszał Pan o 65 miliardach dolarów)

    Rosja chce byc poteżna? JEJ PRAWO, takie jak i Ameryki czy Chin.
    Jak wyzwoli w sobie takie mechanizmy, może i taką być, i my na to nie będziemy miec żadnego wpływu.
    Jeżeli uzyska taki wynik uzależniając (surowce) zbiurokratyzowana i zdegenerowaną EUropke od siebie, Pan i Pańscy koledzy nie beda mogli temu nic
    zaradzić.
    Jednym słowem, ośmieszacie sie wspierając banderowców, czyli Niemców.
    Oczywiście, trudno bardziej ośmieszyc post-solidarnosciowców, zwł. PiS.

    2) Sami sobie będziemy winni? My? ( owszem, poniekąd też) jednak to wy, w tym Pan pośrednio, oddaliście Polske w pacht MFW, Sorosowi, Michnikom wszelakiej masci, TVNom i Polsatom przed którymi to Stokrotkami sie nerdowsko płaszczycie, no ale na Putina to zara by ruszyli…
    PATHETIC! (nie mylić z patetyzmem)

    Ponieważ tak łatwo i bezczelnie wyzywacie swych krytyków “paqchołkami Rosji” to ja zapytam: Czym pachołkiem jest Pan i Pańscy towarzysze.
    Na pewno Sorosa, i USA co chętnie wprowadzi zamet by osłabić i Rosje i zdychającą EU…
    I chyba dlatego słowo agent tak naturalnie wam przychodzi na usta, nawet wobec zwkłych internautów.
    Bo nimi właśnie jestescie.

    I NA KONIIEC: może Bóg ocali jakos naszą cywilizację.
    A wtedy może sie okazać, że jak raz akurat Rosja uratuje nas od Brukseli i dawno spłaconych wierzytelności u korzennych banksterów.
    Panska Ameryka i EU ma nam g**** do zaoferowania poza… 15 milionów analfabetow w pozostałej po rozbiorze nie mieckim…. JUDEOPOLONII.
    Ja zreszta, porzucając mój chory i dawny patriotyzm, z przyjemnoscia powitam Niemcow, by już nie patrzec na tych idiotow z krzyzami i papiezami, co zawsze wszystko spieprza.
    AMEN

    0
 2. Avatar AS

  Przekażcie sobie adresy pocztowe i nadawajcie dale bez publiki. Mnie to nie interesuje.

  0
  • Do kogo Pan kieruje ten apel?

   0
   • Avatar AS

    Do Was obu. Bo to wyglądało jak nieprzyjemne pogaduszki znajomych. Dlatego była taka propozycja.

    0
    • Mam zasadę odpowiadania każdemu, bez względu na poziom i jakość wypowiedzi. Nie wiem dlaczego odebrał Pan moją uprzejmość jako “nieprzyjemne pogaduszki znajomych” bo to nie są moi znajomi. Pan zresztą też.

     0
     • Avatar AS ( z Persów)

      Jestem z Persów. A z Persów wywodzą się Słowianie. Będąc w Europie jestem Słowianofilem. Dlatego jestem zawsze otwarty na Słowian. Germanów i ich języka nie lubię. Generalnie Polacy mają wielki żal do Rosjan, że odcięli ich od głównego nurtu europejskiej cywilizacji. Że w związku z tym mają cywilizacyjne zaległości. Ale Polakom nikt nie kazał kolonizować Rusi. Nikt im nie kazał iść na wschód. Polacy robili to dobrowolnie. Szli w ten sposób pod prąd cywilizacyjnej spirali. Później robił to Napoleon, Piłsudski i Hitler. Z takim samym skutkiem. Każda próba pójścia pod prąd spirali cywilizacyjnej musi skończyć się klęską. Polacy po prostu ponieśli klęskę w walce ze wschodem. I nie jest to wina Ruskich. Jesteśmy w ich okupacji od 18 wieku. Są w niej tylko dłuższe lub krótsze przerwy. Ale trend główny jest jeden. Wg mnie, jak nie można z nimi wygrać, to trzeba się z nimi zaprzyjaźnić. Innego wyjścia nie ma. Polacy konfrontując się z Rosjanami, od razu okazują im swoją wyższość cywilizacyjną. Jest to bardzo źle odbierane. Czesi tego nie robią i lepiej na tym wychodzą. Traktujmy ich jako partnerów, a nie jako coś niższego. Bo tak to powstają urazy i pretensje, których nigdy nie ma dość. Korzystają na tym Niemcy, wbijający nieustannie kliny miedzy Słowian.
      PS. Białorusini, Rosjanie są OK!. Ale od Ukraińców to z daleka. To już prawie Tataria.

      0
 3. Avatar wojakswojak

  Panie Romualdzie z całym szacunkiem dla Pana (choćby za Kraby 🙂 ) pisze Pan o zrozumieniu sytuacji, proszę wejść jak to mówią Anglicy w buty Putina. On nie miał wyjścia. Strategiczny interes Rosji wymaga obecności na Morzu Czarnym. Dopóki Ukraina była “państwem” “niezależnym” problemu nie było (Ukraina dostawała kasę za bazę floty czarnomorskiej i było ok (demokratycznie uczciwi i wolnorynkowi amerykanie płacą, znaczy chcą płacić Kubie całe 1000 dolarów za Guantanamo… Kuba pieniędzy nie przyjmuje i nie chce obecności największej demokracji na świecie no ale jak ma się kilka tys głowic można się nie przejmować jakąś tam Kubą).. W momencie gdy Majdan w sposób “demokratyczny” za pieniądze amerykanów obala legalnie wybrane władze (“nasz” Radziu pochwalił się że się dogadali z Janukowyczem a Majdan i tak zrobił swoje) i instaluje chłopaczków eskimoskiej proweniencji o “prozachodniej” orientacji wiadomym jest że baza istnieć przestanie i Rosja znajdzie się w czarnej …. dziurze ? :). Co by Pan zrobił jako Putin? Pan sobie to przemyśli Panie Romualdzie. Putin zagrał bardzo ładnie i demokratycznie (nie wnikam czy wybory były sfałszowane czy nie, tak samo jak nie wnikam czy plebiscyt na Śląsku był uczciwy). Proszę wyobrazić sobie w takiej sytuacji amerykanów… Mówi Pan o Gruzji, ruscy zrobili to czego amerykanie nie mieli odwagi zrobić po inwazji Iraku na Kuwejt (zresztą inwazja była przeprowadzona za nieoficjalnym przyzwoleniem USA – Irak był sojusznikiem) czyli popędzili agresora do domu (po 3 dniach weszli do Osetii pragnę przypomnieć bo wojna gruzińsko-rosyjska jest w moim życiu pewnego rodzaju cezurą od której nie oglądam tv – w tym miejscu pragnę przypomnieć że gruzini wytłukli rosyjskich pograniczników stacjonujących w Osetii na bazie mandatu ONZ po czym zaczęli bombardować przy pomocy artylerii Cchinwalii której mieszkańcy uważali się za Rosjan i posiadali rosyjskie paszporty (a pragnę przypomnieć że w Rosji, jeżeli chcesz być Rosjaninem, można posiadać tylko paszprt rosyjski.) Nie da się ukryć że Osetia została przyznana Gruzji przez Stalina, który jest bardzo kochany przez polskich patriotów bo wiele dla Polski i Polaków (oczywiście to ironia ale homogeniczne narodowo państwo i granica na Odrze to zasługa tego chuja) zrobił ale to nie ma znaczenia w końcu Stalin dobrym człowiekiem był i jego edykty powinne być bronione przez polskich prezydentów).
  My Polacy mamy wobec Rosji duży kompleks, mogliśmy nią władać a skończyło się na tym że to ona dyktowała i dyktuje nam warunki tyle że to nasza wina, oni byli po prostu skuteczniejsi co nie oznacza rzecz jasna że mamy chować ogon pod siebie ale nie zachowujmy się jak idioci “try walking a mile in their shoes”.
  Powołuje się Pan na Koniecznego odnośnie cywilizacji. A wie Pan czym się różni cywilizacja rosyjska od polskiej? Tym że Rosjanin jak wyjedzie do pracy na zachód to będzie Rosjaninem i zapoda strzała jak ktoś będzie źle mówił o Matuszce Rosiji a Polak jak wyjedzie za granicę to wystarczy gdziekolwiek poczytać wpisy emigrantów naszych… . Nigdy nie stworzymy PAŃSTWA jeżeli będziemy celebrować porażki i przytoczę niedokładny cytat z pewnej niemki która bzykała naszego króla, na pytanie dlaczego nie lubi Polaków odpowiedziała że – bo stawiają pomniki zdrajcą i głupcom. Może i caryca katarzyna na wściekliznę macicy cierpiała ale głupia nie była. Odnośnie sytuacji na Ukrainie obecnej. Skoro Ukraińcy nie chcą jej bronic (bądźmy szczerze Ukraińcy dowiedzieli się że narodem są od Austriaków gdy trzeba było wszcząć mord galicyjski). Ukraińska “armia” masowo przechodzi na stronę rosyjską (lepiej płacą – zresztą nie ma się czemu dziwić po tym jak Berkut został potraktowany – porównajcie sobie opisy wydarzeń z tv polskojęzycznych z tym co widać na filmach – buldożery wjeżdżają w szpalery policji a narrator mówi że to Janukowycz rozjeżdża majdanowców. Majdanowcy szturmują Berkut a strzały padają w obie strony od strony majdaniarzy i więcej trupów po stronie majdanu bo Berkut za barykdą był zbudowaną przez majdaniarzy.) Wschodnia “Ukraina” dla Rosji? – TAK – BO OBCIĄŻY JA FINANSOWO (Dlaczego do tej pory ruskie czołgi tam nie wjechały?) Bo to się finansowo nie kalkuluje, Putin jest “ubekiem” a w tych służbach idiotów nie zatrudniali. Wschód Ukrainy jako część Rosji opłacalny nie jest ale jako wrzące pogranicze jak najbardziej. Kilka dni temu na Ukrainę przyleciał Dyrektor CIA w związku z zaginięcie 20 obywateli USA – służących w Blackwater… :D:D:D Pewnie się teraz przed świętami spowiadają na Łubiance.
  Proszę mnie nie nazywać ruskim szpiegiem, agentem wpływu itp. Faktem jest że życzyłbym sobie aby Polską rządził ktoś taki jak Putin i niech se kradnie i dba o politykę państwa a nie kwacze (każda władza tak ma a demokratyczna jeszcze więcej) ale jeżeli traktuje kraj jako swoją własność to dba o niego.
  Jeżeli chodzi o armię – 300 tys armia w czasie pokoju to minimum + uzbrojenie społeczeństwa, żadna armia nie wejdzie do do kraju w którym każdy obywatel ma prawo do posiadania broni, niestety wszystkie rządy RP i PRL od 1939r. bazują na prawie Hitlera że Polak nie ma legalnego dostępu do broni (w tym miejscu pytanie ile inwazji na Szwajcarię zostało przeprowadzonych od chwili zmilitaryzowania?.) Ile zarabia Rosja na Polsce kasując szmal za gaz? Ile będzie kasował po zajęciu kraju? + utrzymanie wojsk okupacyjnych a obecnie jest ich tylko 5 x więcej niż Polaków a mają problem na Kaukazie z islamistami + problem z ekspansją chińską . Zadam inne pytanie. Ile osób straciło pracę od czasu polskiej interwencji na Ukrainie? Panie Romualdzie obecnie znam z racji mojej profesji 10 firm, które zwolniły 1000 osób… Koledzy z mojej firmy mogą podać więcej ofiar polskiej “polityki wschodniej”. W imię Ukrainy, która nie posiada tozsamości narodowej bo na Tarasie Bulbie, Chmielnickim i rzezi wołyńskie tożsamości naeodowej zbudowąc się nie uda – przypominam że Piłsudski próbował zbudować państwo ukraińskie – skończyło się “Cudem nad Wisłą” a cudem było że Piłsudski uciekł do kochanki i zrzekl się dowództwa (Proszę zauważyć podobnie u sowietów było jak szkopy na nich napadli – stalin dostał kociego mózgu i oczekiwał plutonu egzekucyjnego a kamińscy i maciarewicze zrobili go dyktatorem.) A Niemcy zajmują nasze miejsce i bardzo sobie nasze zaangazowanie na wschodzie chwalą.

  0
  • Zakłada Pan, że Putin musiał zająć Krym bo mu “majdanowcy” odcięliby dostęp do Morza Czarnego. Zrozumieć to podobno wybaczyć. Naprawdę nie zna Pan kremlowskich planów odbudowy rosyjskiego imperium i nie wie czym jest tradycja “zbierania ruskich ziem“, a ruskimi okazują się Karelia, tatarski Krym, narody nadbałtyckie….
   Nie wie Pan czym się różni obecność amerykańska i rosyjska? W 1945 r. do Niemiec od wschodu wchodzili Rosjanie, od zachodu Amerykanie, jak Pan myśli, która część Niemiec i na czyjej obecności lepiej wyszła?
   ….
   Nie wiem czy patriotyzm emigrujących Rosjan jest mocniejszy od patriotyzmu emigrujących Polaków i zdaję sobie sprawę, że na Ukrainie są też paskudne (wiele razy mówiłem i pisałem o tym) siły neo-banderowskie, ale rozgrzeszanie rosyjskich imperialistów, to marny pomysł.

   Kto zaś w historii wygrywa: jeżeli spojrzy Pan na zachodnią granicę Rosji, to dziś przebiega ona tam, gdzie Moskwa sięgała zanim udało się jej rozebrać Rzeczpospolitą, czyli dwieście lat marszu Rosji na zachód na nic. Natomiast Niemcy współczesne są w granicach jakie miały w X wieku.

   PS. Tę uwagę o Marszałku uciekającym do kochanki mógł Pan sobie darować. Czy mam się rewanżować “wiadomością” jaką chorobę w Algierze złapał pan Roman?

   0
  • Avatar AS

   Pan wybaczy Starszemu Panu. To tak jak z moim stryjem, lat 93. Będzie Pan rzucał w niego faktami, a on i tak swoje. Ma tak ukształtowane poglądy, że cały świat będzie się zmieniał, on on dalej swoje. Dlatego ze starszymi panami najlepiej porozmawiać o rodzinie. Bardzo warto. To kopalnia wiedzy. Ja na tym poprzestałem.

   0
 4. Avatar wojakswojak

  Panie Romualdzie ja się z Panem w 100% zgadzam, chociaż mieszkam w mieście wojewódzkim w którym sowieci stacjonowali przez cały prl a sowieta widziałem 6 razy – z czego sowieta widziałem dokładnie 5 razy (3 razy w latach 70 tych jak transporty szły, na mieście 3 razy (ale bęcki dostali tak jak amerykanie:) ) No właśnie wiem czym się różni obecność UsRaela od obecności Putinlandu. W czym problem? Wschodnia ukraina “tzw” to działalność rosjan, my tak daleko nie doszlismy. obecne demokratyczne władze Ukrainy na chybcika szukają kretynówk tórzy by za huntę w Kijowie głowę dali(mimo że na Krymie życie stracił jeden pijany ukrainiec). Pan sobie pomyśli – stricte militarnie czy gdyby Putin chciał zająć Polskę miałby problem? Kwestia tylko po co.B
  yłby Pan w pierwszym szeregu do obrony? Taki dziadek jak Pan na coś by się przydał? Odpowiem Panu. Bardziej niz obecny poprawnie politycznie ćpunek.

  0
  • Po co miałby Putin zajmować Polskę? Po to samo, po co zajmowała Katarzyna i Stalin. Dla zbudowania imperium.

   Co do Ukrainy – formuje się nowoczesny, europejski naród ukraiński, odrębny od polskiego, ale także odrębny od rosyjskiego. My pogodziliśmy się z tym faktem i mimo historii (ziemie ukraińskie, całe, były przez 300 lat w zasięgu Polski) nie wyciągamy rąk nawet po Lwów “semper fidelis” (przez 450 lat był polski), natomiast Rosja (190 lat miała Ukrainę) nie chce się z tym pogodzić i usiłuje zagarnąć Ukrainę. Tymczasem na Ukrainie trwa wielki proces narodowo-twórczy, z elementami chaosu, irytującymi i groźnymi zjawiskami, są też różne “knowania ciemnych mocy”, ale naród tworzy się. Powstaje niezależna i niepodległa Ukraina – co nie udało się Ukraińcom w okresie 1917-20 może udać się teraz.

   0
 5. nie bylem Pana entuzjasta ale tak jest, ma Pan racje.Powstaje nowy Naród ukrainski i nowe mocarstwo rosyjskie a my musimy w tym wytrwac.Historia nigdy nie stoi w miejscu ale problemem jest putin ktory jednak sadzac z zyciorysu jako pozostawione dziadkom dziecko a wiec porzucony ma tak ukształowany charakter jak ma.Wszystko wskazuje na to ze zaczal swa gre w momencie wybrania go na prezydenta.pozdrowienia .PS to nie czas przeznaczenia pieniedzy na becikowe i inwalidów..

  0
  • Avatar Kris

   Powstaje też… NOWY CZŁOWIEK UKRAINSKI?
   Taki tolerancyjny, genderowaty, bez majątku i perspektyw innych poza wyjazdem?

   0
 6. Rosja produkuje broń dla US ARMY,Francja dla Rosji a my się nie musimy obawiać,gdyż to nie jest polityka (iluzja) tylko symbioza gospodarcza gigantów mających broń nukleralną.

  Tak jak po 45 tak samo w roku 2014 są podziały gospodarcze a nie polityczne.
  ___________________________________________

  Gdyby nie ex-RWPG i jego produkcja na export nie było by bogatego Zachodu.
  _________________________

  W dalszym ciągu ex-RWPG jest ze swoją tanią siłą roboczą korzystne dla USA,EU zachodniej.
  Chiny przejęły rolę ex-RWPG i …mają za miliardy ziemię na Ukrainie przy granicy…z Polską.
  Orban kredyty z Chin i z Rosji.A inni?
  ______________________________

  Jeśli ktoś wierzy w “politykę” to bardzo serdecznie proszę tej osobie dużo Zdrowia.

  Sam autor wie że na tym korzysta przemysł zbrojeniowy zatrudnijący miliony pracowników w EU.

  Polsce jest potrzebna broń atomowa,jądrowa aby Polska miała prawo do…dyskusji
  przy stole gigantów z Imperium China,USA,Rosja,Francja,Izrael,Pakistan,Indie,Wielka Brytania.

  Kogo zapomniałem?Niemców?Nie.Okupacja trwa tam od 45 a pozostało tylko 130.000 US Army,z francuzami,anglikami,belgami,holendrami..BRD nie ma broni jądrowej.

  Dziękuję za artykuł i analizy….

  0
 7. Avatar Ireneusz Tadeusz

  Panie Szeremietiew ! Rosja NIE MA pretensji do żadnych ziem w Polsce !!! ale za to mają pretensje

  1. Niemcy do ziem zachodnich północnych i Śląska !!

  2. Ukraińcy [ banderowcy ] do ziem wschodni !!

  Apel do Słowian ! NIE DAJMY SIĘ ŻYDOWSKIM SYJONISTOM NAPUSZCZAĆ NA SIEBIE !!!!!
  to stała taktyka żydostwa dzielenie nas Słowian by móc bezpiecznie nas OKRADAĆ !!!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! przyjazna wszystkim sąsiadom ,bezpieczna bogata !
  żyjąca bez strachu jak dziś w NATO ! stale tylko słyszymy od żydowskich syjonistów którzy od 25 lat okupują Polskę ze mamy sie bać !! ze grozi nam wojna !!!! ze potrzeba nowych wojsk
  więcej uzbrojenia !!!! i tym podobny ton bełkotu ścierw syjonistycznych w Polsce !

  NIECH CHCEMY BYĆ TARCZĄ STRZELNICZA DLA SYJONISTYCZNYCH ŚCIERW !!!!

  Informuje ! ze jak by czasami Rosjanie weszli do Polski [ bo tak ścierwa syjonistyczne zaklinają ]
  to Powitamy ROSJAN jako WYZWOLICIELI !!!!! bo nam okupacja syjonistycznych ścierw juz gardłem wychodzi !!!

  Czy wyrażam się jasno panie Szeremietiew ?

  Polska to Słowianie SŁOWIANIE TO POLSKA ! wy żydo-chazary do Izraela tam wasze miejsce na ziemi !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach !

  Obywatel PODMIOTEM a nie bydłem bez prawa do własnego głosu !!!!

  0
 8. Avatar wieslaw

  Panie Ireneuszu, Popieram pana poglądy w !00%

  0
 9. faktycznie tadeusz na pensji putina zapragnie go nawet jutro zeby potem sie okazało ze on tak naprawde to sie pomylił bo czytał w internecie ze putin to slowianin.Nie wiem czy stalina tez uwaza za slowiania.Dobrze by zapytac.

  0
  • Avatar Ireneusz Tadeusz

   Do żydowskiego syjonisty o nicku ,, muls ,, dla ciebie syjonisto mogę być nawet płatnym
   pachołkiem Putina ! wali mnie to !!! żydowski syjonista nie może mnie obrazić !!!

   Słowianie ! Rosja dzis to ostatni bastion wolnego białego świata ! gdy Rosja padnie to czeka nas ciemna ponura noc !!!
   syjonistyczno-żydowski wyzysk rasizm !! zacznie sie grabież majątku białego człowieka !!!

   Ireneusz Tadeusz Słowianin lach z ziemi lechickiej !

   0
   • a moze bys bohaterze tadeuszu na uchodzctwie spytał niektórych rosjan w tym zamieszkujacych zimie polskie co mysla o bohaterze slowianinie stalinie lub putinie. Mozesz tez tych na ziemi rosyjskiej spytac cóś o slowianinie stalinie ale o putinie nie pytaj bo ze strachu nie odpowiedza.Poza tym masz stan stabilny, chociaz cienzki.

    0
    • Avatar Ireneusz Tadeusz

     Do nicka muls !

     odpowiem ci tak !!! spytaj w Rosji Polaków co myślą o żydo-chazarach Tusku Komorowskim Sikorskim spytaj itp !!!

     i nie pytaj w Polsce Polaków o Tuska Komorowskiego i Sikorskiego Kaczyńskiego ! bo ci nie odpowiedzą ze strachu !

     ODEZWA !
     POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!!! bez syjonistycznego NATO !
     POLSKA WOLNYM KRAJEM BEZ autorytaryzmu syjonistycznego !

     «narzucanie swojej woli, poglądów, opinii, wymuszanie posłuszeństwa»:

     0
     • generalnie w rosji na takie cós mowia cipcipcip cipenko.Bo tu jus wiecej trudno dodać..cóś.

      0
     • Avatar Ireneusz Tadeusz

      Do nicka Muls !!!

      Masz racje muls ! ze wam coś trudno idzie rozmowa na proste pytania
      ale umówmy sie ! co może żydowsko-chazarski złodziej oszust krętacz mieć za argumenty ?

      Słowianie ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !
      Słowianie ! POLSKA WOLNA OD RZĄDÓW żydowsko-chazarskich !!!
      Słowianie ! Polska to SŁOWIAŃSKI KRAJ ! Ziemia Lechicka !!!!

      0
  • Avatar Kris

   Pan naprawdę jest takim idiota, czy tylko udaje?
   Zeby choc jakies argumenty, a tu tylko jakis chaotyczny bełkot.

   Czytając ponownie pana Szeremietiewa atoli, dostrzegam, ze albo jest klinicznym szalencem, albo zrozpaczonym agentem. Po prostu bredzi…
   Jedno jest pewne. Pewnie skonczy jak pewien nawiedzony profesor i oby jak najszybciej.

   0
 10. Avatar wieslaw

  Demokratyczne bomby usa zabiły tysiące Irakijczyków bo ponoć Husajn posiadał broń chemiczną, codziennie słyszy się że amerykanie przy użyciu dronów zabili ludzi gdzieś w Afryce czy Azji bo uznali że są “terrorystami”, oddali wspólnie ze swymi satelitami z NATO Kosowo Albańczykom bo uznali że prezydent Serbii jest zbyt niezależny .
  Nie ma szans aby na chwilę obecną ktoś prześcignął syjonistów w ich zbrodniach

  0
 11. a ile hutu i okolice poszło pod nóz w wojnach religijnych muzulmansko katolickich w afryce z blogoslawientwem kleru ..biedacy.A serbowie chorwatów.tam tez byli zydzi ..biedactwo czy ksieza ??

  0
 12. Avatar AS

  Zdenerwowałem się. Co to za histeria? Jak Ukraina bierze rozwód z Rosją, to Rosja upomina się o swoje ziemie. I to wszystko! Chyba Ukraińcy wiedzą co robią. Po przyłączeniu Ukrainy do Unii będzie już za późno. To robi to teraz. W małżeństwach też tak jest przy rozwodzie. Co z tego, że przekazałem Ci w małżeństwie Donbas, Odessę i Krym, jak to jest moja dziadkowizna. Nie przyrównujcie tego do hitlerowskich aneksji. To jest zupełnie co innego. Tu Rosjanie mają rację! Opamiętajcie się!
  PS. A po co Rosjanom Polska, Litwa? A na cholerę to jej? Tylko kłopot na głowie.

  0
 13. powaznie a jakby na kazdy urząd w kraju i na litwie wysłac swojego urzednika.Maja paręset tysięcy etatów dla swoich w tym swoich polaków którzy tu pisuja o slowianinie putinie.A po co zajęli Polske i Litwe po II wojnie…..zeby sobie narobic kłopotu???

  0
 14. Avatar Obserwator(Can)

  Z takimi beznadziejnymi i nieowlosionymi pizdami jak polacy we wspolczesnej Polsce nikt sie we wspolczynym swiecie nie liczy i liczyc nie bedzie!!! Mozecie sie na mnie obrazac albo i nie, ale taka jest prawda!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816